Zpověď toho, co zneužíval

Životní příběhy pedofilů, které byly zveřejněny na titulní straně webu. Mnohé další, avšak na webu nezveřejněné, je možné nalézt v sekci Životní příběhy v sekci pro registrované. Mějte na paměti, že chcete-li zveřejnit svůj příběh na titulní straně webu, stačí napsat na redakční e-mail: [email protected].
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Zpověď toho, co zneužíval

Nový příspěvek od Kuba »

Celý článek k přečtení zde

Druhý díl zde

Třetí díl

Čtvrtý díl
Píše se mi těžce. Sedím na posteli v pavilonu sexuologie v Bohnicích, upíjím čaj a skrz zamřížované okno do mě pere jarní slunce, zatímco se snažím utřídit své myšlenky. Tíží mě výčitky, trápí svědomí, utápím se ve své vině; pro pedofily bývají děti tím nejkrásnějším a nejcennějším, oproti pokřivenému mediálnímu obrazu si většina pedofilů uvědomuje zranitelnost těch malých spontánních a věčně zvědavých bytostí a nikdy je neohrozí nevhodným chováním, naopak mnozí pedofilové plni ideálů brojí proti zneužívání dětí a pachatelům, kteří jsou většinou nepedofilní, ostře nadávají. Já ale patřím k výjimkám. Jsem pedofil, co zneužíval, a toto je můj příběh:
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Vous

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – část 1: Př

Nový příspěvek od Vous »

Neda mi to, musim se zeptat.
Proc ses k tomu nepostavil celem uz kdyz sis zacal uvedomovat, ze je to spatne.
Neverim, zes proste nevedel, ze to spatne je, jak si uvadel v clanku, ale to je jedno. Jakmile si prozrel, mel si to zacit resit, mel si v te lecebne skoncit z vlastni vule...

jak se to vlastne "provalilo". Je mi tech holek opravdu lito. *mega_shock*
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 987
Dal: 110 poděkování
Dostal: 306 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – část 1: Př

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Z mého pohledu to je asi tak, že ten člověk to v sobě zapírá, že je něco špatně. Měl totiž pedofilii spojenou s něčím špatným, čímž si ji nemohl přiznat (protože pro něj znamenala něco jiného, než ve skutečnosti je, přece nechce ubližovat dětem. Sexuální hrátky byly dobrovolné. Věřím, že kdyby je odmítla hned zprvu, tak by s nimi nikdy nezačal, protože jí skutečně nechtěl ubližovat.) a tudíž se nesnažil ani něco řešit. Když se informoval, tak úplně otočil, aby pomohl i ostatním. Bohužel angažovanost přinesla i medvědí službu.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – část 1: Př

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Vous píše:Proc ses k tomu nepostavil celem uz kdyz sis zacal uvedomovat, ze je to spatne.
Neverim, zes proste nevedel, ze to spatne je, jak si uvadel v clanku, ale to je jedno. Jakmile si prozrel, mel si to zacit resit, mel si v te lecebne skoncit z vlastni vule...
Podle mě se k tomu Kuba postavil čelem, jak píše v druhém díle, vyléčil se sám s pomocí komunity. Současné léčení je čistě formální, aby soud byl krytý před výkřiky pedofilobijců "co si to dovolujete propustit pedofila bez trestu a léčby". Proto si raději ani moc nelámal hlavu s § 39 odst. 3 trestního zákoníku:

Při stanovení druhu trestu a jeho výměry soud přihlédne k polehčujícím a přitěžujícím okolnostem (§ 41 a 42), k době, která uplynula od spáchání trestného činu, k případné změně situace a k délce trestního řízení, trvalo-li nepřiměřeně dlouhou dobu.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1061
Dal: 383 poděkování
Dostal: 715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – část 1: Př

Nový příspěvek od Fx100d »

Gabriel Svoboda píše: Proto si raději ani moc nelámal hlavu s § 39 odst. 3 trestního zákoníku:
Já myslím, že k tomu přihlédl a ty okolnosti zvážil. Podobně dlouhé zneužívání dvou dětí odnesli jiní s daleko vyššími tresty. Úplně upustit od trestu a léčby stejně soud nemohl, musel by Kubovi nahradit měsíce strávené ve vazbě, to mu radši dali aspoň rok. :) Ale jinak s tou nařízenou léčbou to vidím podobně. Tam si soud podle mého nedovolil jí nenařídit, to by asi byl pořádný poprask.

Jinak já osobně věřím, že Kuba zpočátku netušil, že je to co dělá špatné. Já jsem také od svých patnácti (doba, kdy jsem si přiznal pedofilii) do 24 (doba, kdy jsem se s pedofilií smířil) nevěděl, že i dobrovolný sexuální kontakt s dítětem může mít negativní následky. Když jsem pozván na přednášku, říkám vždy, že jsem v té době byl dětem nebezpečný a že jsem rád, že jsem nedopadl stejně jako Kuba.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
NemesisPri
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 56
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od NemesisPri »

Spousta lidí si nechce připustit že je něco špatně dokuď není opravdu zle. JE tot rochu škoda, zd se že si ho Terezka hodně oblíbila, možná i zamilovala, ale udělal hloupost a teď platí cenu.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – část 1: Př

Nový příspěvek od Kuba »

Děkuji všem za reakce.
Vous píše: Proc ses k tomu nepostavil celem uz kdyz sis zacal uvedomovat, ze je to spatne.
Neverim, zes proste nevedel, ze to spatne je, jak si uvadel v clanku, ale to je jedno. Jakmile si prozrel, mel si to zacit resit, mel si v te lecebne skoncit z vlastni vule...
Je pravda, že když jsem si začal uvědomovat, co dělám, spíš než okamžité ukončení sexuálního vztahu s Kačkou (s Terkou byl ukončen na její žádost již předtím) jsem jej pomalu tlumil, snižovala se četnost i intenzita kontaktů. Proč jsem toho s ní nenechal hned? Nepříjemná otázka. Pořád si to vyčítám. Jednak proto, že jsem v jistém smyslu sobec, nechtěl jsem si odpírat úplně potěšení, zdůvodňoval jsem si to tím, že případná škoda už stejně byla napáchána a když jsem jí po dva roky sahal na přirození, tak teď jí už neublíží, když jí budu sahat "jen" na prsa, navíc ona se netvářila, že by jí to nějak vadilo.

No a v okamžiku, kdy jsem prozřel, už pro mě nebylo tak nutné podstupovat terapii (respektive, dalo by se říct, že něčím obdobným jsem prošel za ta léta tady), tu jsem spíš potřeboval dříve.
Vous píše:jak se to vlastne "provalilo".
Udal mě na policii "kamarád", který o tom zneužívání věděl v tu dobu už 3,5 roku. Původně jsem se mu svěřoval v době, kdy to se mnou Terezka odmítala dále dělat. Potřeboval jsem se někomu svěřit, snad získat i radu, co dál. Nakonec to skončilo takhle. Důvody udání nevím, ale na TV Nova byla spekulace, že mě udal proto, že se sám zapletl do nějakého průšvihu a mým udáním si z něj pomohl.
Fx100d píše:Ale jinak s tou nařízenou léčbou to vidím podobně. Tam si soud podle mého nedovolil jí nenařídit, to by asi byl pořádný poprask.
O ústavní léčbu jsem si zažádal sám a to už při prvním výslechu na policii. Původně jsem skrytě doufal, že by mi to mohlo pomoci vyhnout se vazbě (nepovedlo se), později jsem věřil, že soud přihlédne k tomu, že budu dlouhodobě zavřený ještě v léčebně a zohlední to při stanovování výše trestu odnětí svobody (podle mě se povedlo). Kdybych tvrdil, že se léčit už nepotřebuji, je možné, že by mi dali jenom ambulantní, ale třeba bych potom zase dostal dva roky natvrdo. Určitě jsem rád, že to nakonec (s trestem) dopadlo tak, jak to dopadlo.

Mimochodem, ve znaleckém posudku mám dvě věci, se kterými jsem se u jiného případu ještě nesetkal a hodně překvapení z toho byli i terapeuti:
1) Hned několikrát tam je výslovně uvedeno, že mám náhled na deviaci.
2) Soudní znalec doporučuje, že by mi nemělo být bráněno v práci s dětmi vyšších věkových ročníků, přičemž z kontextu vyplývá, že by mohl mít na mysli děti od 10 let výše (tedy takové, se kterými jsem předtím dva roky pracoval). :)
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Mezi Flarnytrylem a Antonínem Novákem je ten rozdíl, že Flarnytryl nikdy nešel přímo proti vůli dítěte:
Flarnytrylovo vyjádření k jeho případu píše:O zneužívání dětí měl informace jen z médií, kde se sice říkalo, že je to pro dítě největší zlo, avšak ze zpravodajství jsem zneužití vnímal jako případy, kdy někdo unese dítě či ho někam naláká a potom proti jeho vůli znásilní. Jelikož to mezi mnou a Terezkou bylo něco úplně jiného, dospěl jsem k názoru, že jí to nijak ublížit nemůže. Jak už sem uvedl, o sekundární traumatizaci jsem tenkrát neměl nejmenší tušení.
Znalost, že druhému člověku můžu ublížit, aniž bych někdy dělal něco proti jeho vůli, se nenabývá s občankou, ani s 18. narozeninami. Pokud někdo tvrdí, že je to obecná znalost, kterou měl odjakživa, je buď génius, nebo pobitevní generál.

Ale i Antonínu Novákovi samozřejmě má být odpuštěno. Neuznávám uvažování v kategoriích dluh-exekuce, útok-pomsta, neuznávám věčné zavržení. Člověk, který nemá co ztratit, je to nejhorší, co po světě může chodit.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
StrangerByNight
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 10
ve věku do: 15
Příspěvky: 97
Dal: 8 poděkování
Dostal: 22 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od StrangerByNight »

Creepy píše:Uvedomujete si, ze i Antonin Novak by sem mohl psat o tom, jak zabil toho kluka a jak mu je to ted lito(a po cine skutecne rekl, ze toho lituje, ze to bude litovat cely zivot)? I k nemu by jste byli tak shovivavi jako k Flarnytrylovi nebo-li Kubovi? Kde je ta hranice co jeste dokazete tolerovat a co uz ne?
No nevím, ale mezi vraždou a mírnou formou sexuálního zneužití je dost podstatný rozdíl.
Gabriel Svoboda píše:Znalost, že druhému člověku můžu ublížit, aniž bych někdy dělal něco proti jeho vůli, se nenabývá s občankou, ani s 18. narozeninami. Pokud někdo tvrdí, že je to obecná znalost, kterou měl odjakživa, je buď génius, nebo pobitevní generál.
Souhlasím a dokonce bych se podobného "génia" spíše než za pobitevního generála nezdráhal označit za dogmatika. Jediná "obecná znalost" je pud sebezáchovy na té nejnižší úrovni (najíst se, napít se, vyhnout se bezprostřednímu nebezpečí ohrožení života + zajistit totéž svým potomkům, potažmo ostatním členům komunity), vše ostatní se odvíjí od toho, v jakém prostředí a v jaké kultuřre dotyčný vyrůstá. A zrovna Kubův případ je typickým příkladem činu, jehož sekundární dopad (zasazení činu do kontextu kultury, ve které žijeme) je mnohem silnější než dopad primární a který by v případě, že by se odehrál ve společnosti postavené na jiném žebříčku hodnot, mohl mít třeba i prakticky nulový dopad.
Tito uživatelé poděkovali autorovi StrangerByNight za příspěvky (celkem 2):
Fx100d, Kuba
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od Kuba »

Gabriel i StrangerByNight to napsali moc hezky.
Gabriel Svoboda píše:Ale i Antonínu Novákovi samozřejmě má být odpuštěno. Neuznávám uvažování v kategoriích dluh-exekuce, útok-pomsta, neuznávám věčné zavržení. Člověk, který nemá co ztratit, je to nejhorší, co po světě může chodit.
Musím přiznat, že bavit se s vrahem dítěte a necítit vůči němu žádný odpor mi dělá trošku potíže, zvlášť pokud o svém činu mluví bez známek lítosti. Vlastně to patří mezi pro mě nejtěžší věci, se kterými jsem se zatím v rámci svého pobytu v Bohnicích setkal. Jestli tohle dokážeš bez problémů, tak klobouk dolů! S tím neuznáváním věčného zavržení s tebou souhlasím, sám mám velmi rád Bídníky od Victora Huga, které v podstatě právě o tomhle jsou, ale jak říkám, je pár případů, kdy mám malinko problémy se podle toho chovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kuba za příspěvek:
Gabriel Svoboda
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Kuba píše:jak říkám, je pár případů, kdy mám malinko problémy se podle toho chovat.
Jasně, taky bych to určitě nezvládl bez problémů, zvlášť kdyby z druhé strany dlouhodobě nepřicházela sebemenší lítost. Jen naznačuju, jaký by to bylo ideální. Klobouk dolů, že ses o to aspoň pokusil. :)
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od Kuba »

Tak tady ani moc nemám jinou možnost. :) Je ale fakt, že po počátečním vnitřním obrovským rozhořčením už k dané osobě necítím žádnou výraznou antipatii a dovedu s ní jednoduše komunikovat (pozdravit, poděkovat za nějakou drobnost apod.), stejně se ale raději ty kontakty snažím omezit na minimum.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1061
Dal: 383 poděkování
Dostal: 715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od Fx100d »

Kubo, vím o čem mluvíš. Psal jsem si s jedním sexuálním agresorem, měl za sebou myslím kolem deseti let vězení a byl v léčebně za vraždu dospívající dívky. Lítost nad svým skutkem však vyjadřoval a bylo znát, že se mu o těch událostech i špatně píše.

Tato komunikace není ale tak strašná, neznal jsem ani jeho, ani jeho oběť. Dnes jsem se překonal v jiném případě. Mávl jsem z auta na člověka, který sexuálně zneužíval mou lásku a její sestry, když je měl hlídat a ony spaly. Poprvé, když jsem ho viděl po tom, co jsem se to dozvěděl, dělalo mi velký problém ho pozdravit. Mám ale pořád takové nutkání mu nějak pomoci a třeba mu ukázat tento web a trochu to s ním řešit. Ale asi mi bude trvat dlouho, než ho zkontaktuji a nějak s ním o tom začnu mluvit. Když ho vidím, mám smíšené pocity, ve kterých ale dominují ty negativní. Z části je mi ho trochu i líto. Je opravdu těžké odpustit, zvlášť, když je obětí člověk, ke kterému cítím velkou lásku. Kéž bych to s ním mohl řešit předem a nějak tomu předejít. :( I teď, když o tom píšu je mi z toho úzko.

P.S.: Škody, které napáchal jsou minimální, holky o ničem neměly tušení. prasklo to, protože si to fotil a pak se u něj fotky našly. Přes to mám na něj vztek.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Ano, žil v této kultuře a prostředí, kde je o téměř každém sexuálním zneužití referováno tak, jako by se jednalo o brutální znásilnění ve formě soulože. Není divu, že pod něco takového si svoje sexuální aktivity nepodřadil.

Nevím, do jaké míry Kuba na začátku věděl, že je to trestné. Jistě věděl, že úplně standardní to není, nicméně - a trvám na tom, že mu to nelze vyčítat - byl přesvědčen, že dobrovolnost neubližuje, a o sekundární viktimizaci nevěděl.

Já osobně jsem nějaké tušení o sekundární viktimizaci získal relativně brzo. Ale nevím, jestli natolik určité, že bych si ho spojil s konkrétní situací, kdyby se stalo, že mě dítě bude "svádět" nebo že se naskytne příležitost k dobrovolnému sexuálnímu kontaktu. To, že takové svádění může nastat a že dobrovolné sexuální kontakty netvoří zcela zanedbatelnou část případů pohlavního zneužití, jsem si uvědomil až na základě Kubových příspěvků na CZGL fóru, kde takové věci výstižně popisoval. (Tak výstižně, že mě už tehdy v hlubokém podvědomí napadlo, že to snad musel sám zažít - ale bylo pro mě tabu takovou myšlenku dál rozvádět. Říkal jsem si, že mu nejspíš píše taková spousta "úchylů", že to zřejmě má z druhé ruky od jednoho z nich, ostatně i na CZGL fóru jeden či dva takoví působili a na ně Kuba taky reagoval.)

Takže díky, Kubo.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
VANAX
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 11
Příspěvky: 129
Dal: 4 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od VANAX »

Creepy, tie "sexuálne aktivity" s deťmi, ktoré spomínaš, môžu, ale nemusia ublížiť. Niekde sa tu už písalo o tom, že dobrovoľné erotické hry dieťaťa s dospelým nekončia vždy tragicky. V nejakej rozsiahlej štúdii sa údajne až 50% žien vyjadrilo o zneužívaní v detstve neutrálne. Vraj z toho nemali žiadnu traumu. Z Kubovho opisu jeho zneužívania sa dozvedáme, že násilie nikdy nepoužil. Predpokladám, že sa dievčatám nikdy nevyhrážal smrťou, keď ich už tie jeho "hry" prestávali baviť.

Podľa mňa sa v tom vŕtaš zbytočne, Creepy. Kubo už svoju "odmenu" dostal a v podobe výčitiek svedomia ju bude dostávať ešte dlhé roky. Samozrejme, ešte vždy je tu možnosť, že Kubo je iba nadpriemerne inteligentný psychopat a sociopat, ktorý po vyzradení jeho skutkov nahodil masku ľútosti len preto, aby sa vyhol prísnejšiemu trestu. A práve teraz pripravuje v liečebni diabolský plán, ako sa pomstiť svojmu udavačovi a ako zneužiť množstvo ďalších detí... :D

Ale možno... možno je chyba v tebe. A možno by si sa mala naučiť dať druhú šancu človeku, ktorý padol. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi VANAX za příspěvky (celkem 2):
Gabriel Svoboda, Kuba
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od Kuba »

Creepy píše:Jenze Kuba pokud vim prece nezil v jeskyni a dost dlouho zil v teto kulture a prostredi. To jako ve dvaceti letech nevedel, ze sexualne aktivity s detmi jsou spatne a detem ublizi? Na to mi pripada az moc inteligentny. Ale ze je to trestne, to aspon vedel.
Jak vystihl Gabriel, vnímal jsem to, o čem se v této kultuře a prostředí nejvíc mluví. A skutečně se mluví o tom, že zneužívání dětí ubližuje. Zároveň se ale to zneužívání nejčastěji popisuje jako znásilňování, souložení s dětmi, násilí vůči nim... To mému vztahu s holkami vůbec neodpovídalo, proto jsem si myslel, že nebude odpovídat ani ta část o ubližování a negativních následcích pro děvčata (když neplatí A, nebude platit ani B). Ačkoliv jsem si uvědomoval protiprávnost, říkal jsem si, že za těchto okolností jim tím neublížím a vlastně to ani není špatné. To byl můj tehdejší pohled.

Ostatně, podle vyjádření mnoha osob, včetně dětské psycholožky a matky děvčat, nemá ani jedna z dívek ze zneužívání žádné výrazné negativní následky. Není to pro mě omluva, spíš polehčující okolnost a hlavně obrovská úleva pro mé svědomí. Dopustit jsem se toho ale stejně neměl. Nikdo nemá právo riskovat, že ublíží dítěti (nebo bude dítěti ublíženo jinými lidmi či se dítě bude cítit, že mu bylo ublíženo, na základě postojů ostatních lidí). Odpovědnost za ublížení dítěte nutně nese především člověk, který ho do situace, z níž ublížení vyplynulo, dostal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kuba za příspěvky (celkem 4):
Fx100d, Kasz, malylover, Dreamer
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1061
Dal: 383 poděkování
Dostal: 715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od Fx100d »

Já musím z vlastní zkušenosti potvrdit Kubova slova. Také jsem do svých 24 let nevěděl, že může dobrovolná sexuální aktivita dítěti ublížit. Že je to nezákonné jsem věděl. Také jsem vnímal za negativní jen znásilnění a nucení do nějakých sexuálních aktivit. Vždyť se všichni podívejte na ty zprávy v médiích. I když jsou to seriózní zprávy, nezapomenou zmínit, že "Pachatel do těchto aktivit nutil dítě ...... let (měsíců)" Ta bulvární média stejně napíšou informaci od kdy do kdy pedofil znásilňoval... *negative* Nikde jsem neviděl, že by psali, že vztah byl oboustranně dobrovolný, to lze pak odvíjet pouze podle výše trestu, ale ani tam není přesná korelace mezi jeho délkou a mírou použitého násilí, trest mohou zmírnit i jiné okolnosti.

Dnes jsem rád, že jsem své touhy neuskutečnil s žádným dítětem které jsem znal. Od toho, jak dopadl Kuba jsem v té době nebyl příliš daleko. *no*
Tito uživatelé poděkovali autorovi Fx100d za příspěvky (celkem 2):
Kuba, Kasz
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od Jednorozec »

No já jsem třeba rád, že jsem svoje touhy mnohokrát nezvládl a holkama navzájem prováděl kdeco. A ještě víc jsem rád, že mě tenkrát v těch 10-12 letech za to nezavřeli a že se to tenkrát nepovažovalo za zneužívání, nebo znásilňování :0)) Kupodivu je, ani mne, nijak negativně nepoznamenalo. (tedy pokud nebude někdo tvrdit, že to ze mě udělalo pedofila).
Dnes už mi zbývají jen vzpomínky a fantazie.
Kruciš chtělo by se to zase vrátit v čase ...
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od Kuba »

Jenže je obrovský rozdíl, když desetiletá holčička něco ze zvědavosti zkouší třeba s dvanáctiletým klukem a když s dvacetiletým. Obrovský rozdíl je to především v tom, jak k těmto hrátkám přistupuje naprostá většina ostatních lidí a ti nad prvním případě mávnou rukama, druhý označí za příšerný zločin. Problém je, že to dříve či později té holčičce dojde a potom existuje nemalá šance, že z toho bude mít potíže (tíživé tajemství o kterém si nemůže promluvit, pocit že udělala něco hrozného, že je teď "poničená" a má zkažený život...), navíc pokud to praskne, riziko problémů se pro ni může ještě zvýšit (hysterické reakce okolí) a do velkých nepříjemností se dostane i dospělý.

Čili raději ještě jednou, když si spolu hrají třeba "na doktora" dvě děti, je to ok, když si hraje "na doktora" s dítětem dospělý, je to průšvih a potencionální nebezpečí pro oba zúčastněné a to i když má onen dospělý duši dítěte (což praví pedofilové mívají).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kuba za příspěvek:
Silesia
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Diskuze k článku: Zpověď toho, co zneužíval – 1 i 2 část

Nový příspěvek od Jednorozec »

Ano ale opět to dokládá obrovský vliv prostředí. Naprosto stejný čin bude v jednom případě normální akceptovanou hrou a v druhém zločinem, který může vést k trvalému traumatu....
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host