Innocence / Nevinnost

Tipy a recenze na filmy, seriály či jiné televizní pořady, ve kterých se vyskytují děti, anebo jsou pro komunitu jinak zajímavé.
Uživatelský avatar
Scopi
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Jsi můj večer, jsi můj den.
Jsi moje skutečnost, jsi můj sen.
Jsi moje všechno, jsi moje nic
a já ti chci říct,
že už mi scházíš čím dál tím víc!!!
Příspěvky: 479
Dal: 274 poděkování
Dostal: 534 poděkování

Innocence / Nevinnost

Nový příspěvek od Scopi »

Jelikož je již zařazen mezi TOP GL filmy, tak by zde měl být.
Z Pedonie

Innocence / Nevinnost

Drama / Mysteriózní
Francie / Belgie / Velká Británie, 2004, 115 min

Ve filmu toho moc jiného než holčičky neuvidíte :D

http://www.csfd.cz/film/209578-nevinnost/prehled/" onclick="window.open(this.href);return false;
Šestiletá Iris rychle objeví pravidla své nové internátní školy, kde se výuka soustřeďuje na tanec, tělesnou výchovu a biologii. Je zde vyžadována bezpodmínečná poslušnost a dívka, která by se pokusila o vzpouru, nebo dokonce o útěk, bude odsouzena k tomu, aby zůstala ve škole navždy. Iris si postupně zvykne na nový způsob života. Něco jí však stále nedává pokoj: každý večer v devět, když se v parku rozsvítí lampy, nejstarší z dívek Bianka odchází na tajné setkání. Jednoho večera ji Iris sleduje až do velkého domu, v němž bydlí učitelé... Film, který je volnou adaptací novely Franze Wedekinda z roku 1903 Mine-Haha oder Über die körperliche Erziehung der jungen Mädchen (Mine-Haha aneb O tělesné výchově mladých dívek), je zároveň velice stylizovaným, magickým a metaforickým snem s prvky divadla, psychologického thrilleru a se záhadnou atmosférou hororu. (MFF Karlovy Vary)(oficiální text distributora)

Po zkončení jsem zůstal pěkně dlouho sedět s otevřenou pusou, film je opravdu mysteriózní a jedinečný, i proto všem doporučuji jeho shlédnutí.


Kdybych měl k tomu ještě něco říct, použiju asi to, co napsal/a Dimo na CSFD
Dimo (CSFD) píše:Vizuálně nádherné, příběhově tajemné. Nevysvětlující, tíživě okouzlující. Složité - divákovi se nepodbízí, ale když se nechá filmem vtáhnout, odmění ho nevšedním zážitkem.
Doplním ještě pár zajímavých komentářů
Mahalik (CSFD) píše:ale popravdě sledovat bandu holčiček, které jsou v jednom kuse nahý, zrovna nepřispívá k lahodný atmosféře
Právě že jo :D
Loki81 (CSFD) píše:Prvni pulhodinka by se idealne hodila jako promo video urceneho pro nemeckou pedofilni klientelu. Kdo ovsem prekousne tento pro 'normalniho' cloveka na pokraji mravni unosnosnosti balancujici zacatek, musi byt postupne zakonite vtazen do uchvatneho mystery sveta tajemne baletni skoly za velkou zdi.
Nejenom překousnu, uplně jsem to hltal, ta tělíčka :D
Amor non est sanabilis