Roz§udek

Tipy a recenze na filmy, seriály či jiné televizní pořady, ve kterých se vyskytují děti, anebo jsou pro komunitu jinak zajímavé.
fenix

Roz§udek

Nový příspěvek od fenix » pondělí 6. 1. 2014, 20:16:55

Rozsudek - Za smrt syna nemůžeme (ceskatelevize.cz)
Co je ještě nešťastná náhoda a kdy už jsou rodiče trestně zodpovědní za smrt dítěte? Premiérový cyklus skutečných příběhů ze soudních síní. Režie J. Novák

Není nic horšího, než když rodiče přežijí své dítě. Jak vyřeší soud případ smrti čtyřletého chlapce? Obviněni jsou jeho rodiče. Jsou ale opravdu vinni, nebo jde o shluk náhod, které vyústily do tragického konce? Půjdou nakonec do vězení? Skutečný případ ze soudní síně.

Dnes jsem viděl na ČT1 a je to opravdu zajímavé. Musí to být pro ty rodiče hrozný a ještě muset si i projít tím vším potom ...
Opakování dílu 7. 1. 2014 v 01:15

Jinak dávají od pondělí do čtvrtka v 18:25 a myslím, že i ostatní díly budou zajímavé, co se týká nějak i nás bude díl Vychovatelka na ČT1 v úterý 14. 1. – 18:25 a opakování na ČT1 15. 1. v 00:55

Rozsudek - Vychovatelka
Byla to láska jako trám. Jenže jemu ještě nebylo patnáct a ona byla jeho vychovatelkou. Premiérový cyklus skutečných příběhů ze soudních síní. Režie P. Jandourek

Byla to láska jako trám. Jenomže jemu ještě nebylo 15 let a ona byla jeho vychovatelkou v dětském domově. Vymyslel si Jirka intimní vztah s krásnou, o 12 let starší, vychovatelkou Adélou, aby se mohl chlubit před kamarády? Nebo Adéla využila jeho bezbrannosti a svedla ho? Jak o jejich vztahu nakonec rozhodne soud? Skutečný případ ze soudní síně.
Kasz
Administrátor
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: kasz@protonmail.com
Výkřik do tmy: Alleinka ♥
Dal: 1160 poděkování
Dostal: 2439 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsudek

Nový příspěvek od Kasz » středa 8. 1. 2014, 23:36:43

Špatný nebyl ani včerejší díl - bývalá manželka křivě obvinila muže ze znásilnění, u soudu byl nakonec osvobozen. Dnešní díl také zajímavý, nebezpečné pronásledování - žena uznána vinnou v podstatě jen proto, že se dopustila drobné lži při výpovědi. U soudu je opravdu dobré vždy vypovídat pravdivě, protože jakmile se dokáže, že jste lhali, je to ve váš neprospěch.
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1353 poděkování
Dostal: 1399 poděkování

Re: Roz§udek

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda » pondělí 20. 1. 2014, 9:13:44

Dnešní díl vypadá taky zajímavě.

Vražda ve vězení
Věznice je svět sám pro sebe. Vražedkyni dítěte tam čeká peklo. Jak soud potrestá spoluvězenkyně, které vzaly spravedlnost do vlastních rukou?
Kasz
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Kasz » pondělí 20. 1. 2014, 10:13:45

Mně se zdají všechny díly zajímavé. Zajímavý byl ten vztah s tou vychovatelkou - nevím, jaké to může vzbuzovat pocity v jiných lidech, ale byl to "zářný" příklad toho, že je trestána skutečně i láska dvou lidí, kteří si uvědomují, do čeho jdou (i ten mladší z nich). A ačkoliv nebyl žádný důkaz, že by se stalo to, co je popsáno jako pohlavní zneužívání, a fakticky se o zneužití ani nejednalo, stejně byla uznána vinnou a odsouzena... sice jen k podmíněnému trestu, ale i tak. A argumentace paní státní zástupkyně o "ohrožení mravního vývoje" byla hodně úsměvná...

Mohli sice s intimnostmi počkat, to je pravda, na druhou stranu si nemyslím, že záleží na nějakých dnech nebo týdnech nebo i měsících kolem hranice 15 let. Když se s někým vyspíš den před 15tinami, a den po 15tinách, co se na tom tak radikálně změní, že v prvním případě hrozí vězení a ve druhém nic? Primárním účelem toho zákona je chránit děti, ve vztahu vychovatelky a toho kluka tak nějak nevím, před čím tento zákon koho chránil a koho před čím nakonec uchránil.
Kasz
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Kasz » úterý 11. 2. 2014, 22:27:32

Tenhle díl mi přišel asi nejlepší, mrkněte na něj, docela se pobavíte, ta zápletka fakt stojí za to!!

Rozsudek - Manželství na vlastní nebezpečí

Vášnivé manželství málem skončilo tragédií. Čeho je žena schopna ze žárlivosti? Skutečný případ ze soudní síně. Režie J. Novák

Vášnivé manželství málem skončilo tragédií. Manželům Sadílkovým se Vánoce moc nepovedly. Mohl za to dárek pod stromečkem. Zájezd do Paříže pro jednoho. Kdo byl tajemným dárcem a čeho je žena schopna ze žárlivosti? Za pokus o vraždu Lindě Sadílkové hrozí až 18 let vězení. Skutečný případ ze soudní síně.
Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda » pondělí 7. 3. 2016, 15:46:49

Rozsudek II.: Led

Padající led ze střechy těžce zranil pětiletou Anežku. Jaká je míra zodpovědnosti majitelů domu? Druhá řada cyklu skutečných příběhů ze soudních síní. Režie J. Novák

Obrázek Obrázek Obrázek

Sněhová kalamita v roce 2010 postihla celou republiku. Následné tání sněhu a led a sníh padající ze střech zranil několik lidí. Mezi nimi i pětiletou holčičku. Anežka Beranová utrpěla vážné zranění hlavy a páteře, prodělala několik operací a dodnes má zdravotní problémy. Před soudem stojí majitelé domu, z jehož střechy led spadl. Ti se hájí tím, že péče o dům byla z jejich pohledu dostatečná a vše je jen nešťastná náhoda. Jak rozhodne soud?

7.3.2016 ve 21:05 na ČT1, v noci z 9. na 10.3.2016 v 0:35 tamtéž a v noci z 13. na 14.3.2016 v 5:00 tamtéž. Pak to bude dostupné na internetu: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10702670652-rozsudek/416235100181002-led/
Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda » neděle 29. 5. 2016, 19:56:27

Opakují první řadu, např. díl Vychovatelka bude 30.5.2016 ve 21:00 na ČT1, 31.5.2016 ve 23:55 tamtéž, 6.6.2016 ve 4:45 tamtéž a na internetu: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10702670652-rozsudek/414235100181008-vychovatelka/
Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda » neděle 20. 10. 2019, 22:41:39

Rozsudek III.: Zneužitá

Třináctiletá dívka obvinila otčíma ze sexuálního zneužívání. Třetí řada cyklu skutečných příběhů ze soudních síní. Režie P. Jančárek

Petr Hajný je obžalován ze sexuálního zneužívání své osvojené dcery Emy, které je pouhých 13 let. Podle sociologických průzkumů se s nevhodným jednáním sexuálního charakteru setkává každé páté dítě u nás. Dokazování nejkritičtějších případů je v trestním řízení velmi komplikované, obzvláště pokud se jedná o zneužívání v rodině.

21.10.2019 ve 21:00 na ČT1, opakování v noci z 27. na 28.10.2019 v 1:15 tamtéž. Pak na internetu.
Gabriel Svoboda

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda » pondělí 21. 10. 2019, 22:15:18

Emu a její spolužačky hrály pravděpodobně Magdaléna Čapková, Eliška Kudrnová a Lenka Košičová, ale nevím, která je která a kolik jim je.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dostupné na internetu: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10702670652-rozsudek/417235100181014-zneuzita
Odpovědět