Jak vnímáte sexuální (pohlavní) styk ?

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Uživatelský avatar
Slav
Registrovaný uživatel
Výkřik do tmy: ...
Příspěvky: 236
Dal: 70 poděkování
Dostal: 72 poděkování

Re: Jak vnímáte sexuální (pohlavní) styk ?

Nový příspěvek od Slav »

asce: S přihlédnutím k dějinám je to přesně tak - zvrácené a otočené přesně naopak.

O dlouhodobém vztahu vs manželství jsem psal hlavně protože je to dnes trendem, tedy manželství se neděje z mnoha důvodů. Jako nejčastější považuji ekonomické důvody, důvody nechtěné závaznosti či morální úpadek společnosti, která toto přímo podporuje podmínkami soužití, které stanovuje.
Uživatelský avatar
semper
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 19
Výkřik do tmy: Tých, ktorí sa oneskoria potrestajú dejiny- Michail Gorbačov 1.10.1989
Příspěvky: 37
Dal: 7 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Jak vnímáte sexuální (pohlavní) styk ?

Nový příspěvek od semper »

Zdravím, čo sa týka mňa tak som s týmito aktivitami začínal pomerne skoro- 15 a pol roka,ale mám pocit že som bol posledný panic v triede, Sex ako taký som počas celej puberty vnímal len ako prostriedok odreagovania a uvolnenia napätia. Mne doma o vzťahoch a sexualite nič nepovedali preto som si všetko musel zistiť sám a napriek tomu sa nepokladám za divného.
Dnes ma mrzí, že som vystriedal toľko partneriek, pretože som iba prijímal slasti ale tým dievčatám som nedal takmer nič. Iste niekoľko hodín ležať v posteli so šestnástkou a maznať sa, príde kde komu ako niečo úžasné. Veľa z pubertačiek rozpráva a tvári sa ako veľmi skúsené dračice ale stalo sa mi, že keď prišlo na lámanie chleba tak z nej vyšla veta ja som ešte panna.
Nikdy som nebol nadšený ak sa to stalo lebo pre mňa je to ako stopka na ceste- pohlavný styk je podla mňa zásun údu do niektorého z otvorov ženského tela a styk s pannou som zažil iba raz a výraz v jej tvári mám zapísaný v pamäti na celý život. Tá bolesť, ktorú pritom cítila, isto nie je malá. Ostatné posteľné aktivity ako rôzne masáže erotického charakteru poprípade vzájomná masturbácia partnerov je podľa mňa ideál pre začiatok sexuálneho spolužitia dvoch ľudí.
Som muž a preto nevydržím nekonečne bez ženy ale zároveň ak mám ísť so ženou do postele musíme sa vzájomne poznať , preto trend dnešnej doby- idem do baru a zbalím ženu na jednu noc nie je nič pre mňa. Áno mám milenku ale je to aj moja kamarátka a pred tým ako sme spolu začali spať, tak sme sa poznali 12 rokov. Obaja vieme, že sa do seba nezamilujeme pretože nie sme si navzájom súdení a to čo prevádzame je len dočasná záležitosť, pretože obaja hľadáme svojho životného partnera. S mojou bývalou priateľkou sme mali prvý spoločný sex až po 8-smich mesiacoch vzťahu a dokázal som to vydržať pretože som bol do nej skutočne zamilovaný.
Čo sa teda týka jednotlivých druhov pohlavného styku tak vaginálny a mnohými zatracovaný análny mi priijdu ako úplne normálne- mám totiž silnú alergiu na latex, tak väčšina mojich kontaktov bola bez ochrany a mohol som sa spoliehať len na antikon. a prerušovanú súlož s vyvrcholením mimo. Čo sa mi vyložene hnusí je práveže orálny sex, hnusí sa mi už len tá predstava, že by som nejakej žene olizoval rozkrok alebo jej vrazil svoj úd pomaly do hrdla, no fuj. Myslím si, že genitál nepatrí do úst nech daného človeka akokoľvek milujem, toto fakt nikdy nebudem robiť.
Záver- sex pre mňa je vysoko intímna záležitosť v súčastnosti sa ale nedokážem od neho úplne oprostiť a keď stretnem svoju osudovú tak uvidím aká bude- možno bude malá, tučná s chlpatými nohami, totálne asexuálna ale ja sa do nej zamilujem a na sex už ani nepomyslím. *good*
Tito uživatelé poděkovali autorovi semper za příspěvek:
Forst Jan
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jak vnímáte sexuální (pohlavní) styk ?

Nový příspěvek od Návštěvník »

Kasz píše:Pohlavní spojení je pro mě velmi intimní a důvěrná záležitost, rozhodně ne nezávazná zábava.
Smím se tedy zeptat, zda jsi ten typ člověka, který nikdy v životě neměl s nikým nezávazný sex (tedy s někým, s kým neplánoval vztah), když tento názor propaguješ? :) Nezávazným sexem myslím nějaký mimo-vztahový sex, doufám že určitá zodpovědnost vůči případnému zárodku je jasnou záležitostí... dle Tvých příspěvků.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Jak vnímáte sexuální (pohlavní) styk ?

Nový příspěvek od Jednorozec »

Návštěvník píše:
Kasz píše:Pohlavní spojení je pro mě velmi intimní a důvěrná záležitost, rozhodně ne nezávazná zábava.
Smím se tedy zeptat, zda jsi ten typ člověka, který nikdy v životě neměl s nikým nezávazný sex (tedy s někým, s kým neplánoval vztah), když tento názor propaguješ? :) Nezávazným sexem myslím nějaký mimo-vztahový sex, doufám že určitá zodpovědnost vůči případnému zárodku je jasnou záležitostí... dle Tvých příspěvků.
To mi přijde jako nesmyslná/naivní otázka pokud uvážíme, že je na pedofila :0) Sám se ke Kaszovi musím přidat pro mne je to to stejné a žádnou "rychlovku" jsem nikdy neměl (a z principu ani moc mít nemohu)...
Uživatelský avatar
alun
Registrovaný uživatel
Bydliště: Jižní Morava
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 11
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Člověk nemá odsuzovat lidi (pedofily), když o nich nic neví.
Příspěvky: 157
Dal: 70 poděkování
Dostal: 118 poděkování

Re: Jak vnímáte sexuální (pohlavní) styk ?

Nový příspěvek od alun »

Sexuální pohlavní styk vnímám z různých pohledů. Myslím tím sex ve vztazích, nezávazný sex a sex za prachy. Všechny tyto tři situace jsem v životě zažil mockrát.

Sex ve vztazích neberu za nejdůležitější složku vztahu ale pouze takovou třešničku na dortu.
Nezávazný sex vnímám jako zábavu dnešní mládeže a dospělých k uvolnění napětí a uspokojení lidských potřeb.
Sex za prachy vnímám jen jako určitý druh příjmů. Žádné city a uspokojení. Čistě jsem to vnímal tak, že jsem se těšil až to skončí a dostanu prachy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi alun za příspěvky (celkem 3):
susinka, Livrey, brumla
Uživatelský avatar
alun
Registrovaný uživatel
Bydliště: Jižní Morava
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 11
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Člověk nemá odsuzovat lidi (pedofily), když o nich nic neví.
Příspěvky: 157
Dal: 70 poděkování
Dostal: 118 poděkování

Re: Jak vnímáte sexuální (pohlavní) styk ?

Nový příspěvek od alun »

Ahoj napadlo mě že to více rozepíšu.

Jak jsem psal v minulém příspěvku že sex vnímá z různých pohledů tak si ty jednotlivé pohledy můžeme ještě rozebrat do dalších skupin.

Sex ve vztahu bych rozdělil do tří sekci a to tak že jsou páry co počkají až do svatby se sexem, ti co na to hned vlítnou bez předehry a ti co mají rádi romantiku. Jo a pak se dá teoreticky rozdělit ještě vztah na volný, který mám s přítelem.

Celkově sex ve vztazích vnímám takový druh nebo vrchol důvěry mezi dvěma lidmi. Měla by tam fungovat určitá harmonie mezi nimi. Měli by znát po delším chození co vlastně toho druhého nejvíce vzrušuje. Pokud toto funguje a sex se po nějaké době poznávání stále zlepšuje tak není pak problém, že se vztah jen tak rozpadne. Hlavně narážím na sex z toho důvodu, že vím jak to probíhá u mladých gayů 15 +, kteří si myslí že vztah je jen o sexu a když se mu ten sex jednoduše nelibí, tak dochází k častým rozchodům kvůli sexu.

Konečně se dostáváme k těm skupinám, které jsem vyjmenoval. Já osobně jsem zažil ve vztahu tři varianty ze čtyř.

První variantou o které bych se chtěl pobavit je sex po svatbě. Ten to přístup mi přijde staromódní. Upřimně kdyby mi toto řekl partner že sex budeme mít až po registrovaném partnerství tak ho pošlu někam do zadku.:D

Druhou variantou a určitě tou příjemnější je romantický sex, nevím jak to jinak nazvat. Tu to varianty jsem zažil s jedním mým bývalým přítelem. Mohu Vám říci že se mi to hodně líbilo, protože ten dotyčný měl spousta nápadů jak si ten sexuální zážitek úplně vychutnat. Například jsem s ním zažil vanu při svíčkách. Kdy měl v koupelně zhasnuto, svíčky byly postaveny na okraji vany, a měl připravené vínečko se skleničkami. Pak samozřejmě došlo k sexu ve vaně. :D Řekl bych že toto je můj zatím neromantičtější sex jaký jsem kdy zažil a bylo to úplně super :D

Třetí varianta je sex bez předehry, bez romantiky, že na to hned vlítnou. Takový vztah jsem v podstatě zažil několikrát. Kdy podle mě lidé nemají čas, nejsou nějak romanticky založení a mají radí určité dobrodružství. Co myslím tím dobrodružstvím ? Mám namysli například sex v parku na záchodech a různě na veřejných místech, kde zkrátka na nějakou předehru a romantiku není čas. Já osobně jsem zažil sex v parku, v lese, na pláži brněnské přehrady. Setkal jsem se s názory, že by kamarádi asi do toho nešli, protože by se báli, že je někdo uvidí. :D

Čtvrtá a poslední varianta je volný vztah (sex). Tento vztah mám se svým současný přítelem a rozhodně ho nedoporučuji párům, které jsou ve vztahu krátkou dobu. Tato varianta chce už totiž nutnou dávku důvěry mezi partnery. Přítel zná moji sexuální preferenci na mladé kluky a nemá s tím žádný problém. Jednou za čas mi dovolí ,abych se seznámil,či sešel s nějakým mladým klukem 15 + jako zpestření mého sexuálního života. Konec konců i našeho společného sexuálního života s přítelem. Proč jsem napsal zpestření. Je to jednoduché, když už máte delší vztah, tak sexuální aktivita pomalounku v tom partnerství ztrácí nějaký ten náboj, dochází nápady atd. Já i přítel jsme přesvědčení, když si jeden z partnerů nebo oba zároveň něčím ten sex oživíme, třeba někým třetím, že nám sex neuvadá v tom vztahu. U nás to tak funguje ve vztahu už asi rok a půl a je to bez problémů. Samozřejmě má to své výhody i nevýhody ale to má každá z těchto čtyř variant, které jsem zde zmínil.
Naposledy upravil(a) alun dne středa 16. 3. 2016, 11:38:47, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi alun za příspěvky (celkem 2):
brumla, Livrey
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Jak vnímáte sexuální (pohlavní) styk ?

Nový příspěvek od Mathias8 »

padne iskra nasleduje dlhodobé chodenie s niekim koho mám velmi rád, koho milujem, pre koho by som bol zniesol modré z neba a sex ako vyvrcholenie tohoto celého alebo skor neodolatelnej túžbe po tom druhom. láska tam musí byť 100% tná... tak vnímam sex... nie ako zabavku ale ako vážnu vec bez ktorej by neboli deti.. a nemohla sa založiť rodina.

Vela ludi mi povedalo ze na taku lasku na aku ja verím ze taka neexistuje...tak to radšej skapem sam a snulovými sexualnymi skusenostami ako mať s niekim sex zo zábavky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mathias8 za příspěvky (celkem 2):
Marco Freeman, Forst Jan
Uživatelský avatar
semper
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 19
Výkřik do tmy: Tých, ktorí sa oneskoria potrestajú dejiny- Michail Gorbačov 1.10.1989
Příspěvky: 37
Dal: 7 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Jak vnímáte sexuální (pohlavní) styk ?

Nový příspěvek od semper »

Podobne ako to písal Alun to funguje aj u hetero ľudí - až na ten posledný variant voľného vzťahu s takým som sa ešte nestretol u nás sa tomu hovorí nevera , ja si osobne neviem predstaviť , že by moja partnerka akceptovala "bokovky" alebo opačne, že by som ja zniesol to, že sa ona občas vyspí aj niekym iným.
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Jak vnímáte sexuální (pohlavní) styk ?

Nový příspěvek od Hebeš »

Jako vysoce intimní věc. Věková hranice pro pohlavní styk by se v žádném případě neměla snižovat, čímž samozřejmě neříkám dávat za sex se čtrnáctiletou desítky let vězení. Alespoň v klasické souloži by měli být lidé maximálně zodpovědní a počítat s tím, že mohou mít dítě. Rozhodně není v pořádku mít pět sexuálních partnerů ročně (i takové lidi znám) nebo dokonce chodit za prostitutkami.

Základní problém sexuality mezi dospělými je podle mě to, že si většina lidí myslí, že je v pořádku nenarozené dítě zavraždit a stát jim to povoluje. Když někdo nechce dítě, tak ať nesouloží. Chápu, když je bezprostředně ohrožen život ženy nebo je znásilněna nezletilá dívka, ale když má někdo dobrovolně sex a přesto dítě zavraždí, by mělo být přísně trestaným zločinem (jak žena, tak "lékař"). I kdyby se mi nějaká patnáctiletá dívka opravdu líbila a chtěla by sex, tak bych minimálně klasickou soulož odmítl, i kdybych moc chtěl. Je hrozné, že ročně je 20 000 dětí zavražděno jen kvůli nezodpovědnosti a pohodlnosti některých lidí. Kdyby se vraždění zakázalo a přísně trestalo, tak by vraždy byly sice dál, ale bylo by jich méně. Ač se systém snaží lidem vnutit, že embryo není člověk (už ve třetí třídě základní školy jsme se v prvouce učili dezinformaci, že život začíná narozením), tak lidský život začíná v okamžiku početí a od té doby si zaslouží ochranu. Pro většinu dětí je však bohužel dítě naprosto postradatelný člověk.

Prostě, ať si dva dospělí souloží, ale ať za to nenese následky nikdo nevinný (ani nevinné nenarozené dítě).

Co se týče ostatních sexuálních praktik, než samotná soulož, tak tam tolik zodpovědnosti být nemusí a mám vůči nim výrazně tolerantější postoj, ale ani u nich by neměla být hranice pod 15.

Ale myslím si, že pohlavní styk by v obecné rovině neměl být tabu. Rodiče by o něm měli mluvit s dospívajícími dětmi a sexuální výchova by ve školách měla být daleko víc vyučována. Jak jinak mají být mladí sexuálně odpovědní, než otevřenou osvětou?
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Jak vnímáte sexuální (pohlavní) styk ?

Nový příspěvek od Mathias8 »

Je hrozné, že ročně je 20 000 dětí zavražděno jen kvůli nezodpovědnosti a pohodlnosti některých lidí.
Nie len koli tomu. Jeden z dalsich a myslim najhlavnejsich dovodou su financie. Vacsina ludi hlavne tu na Slovensku ide na potrat koli tomu, ze nemaju dostatok financnych prostriedkou na to, aby dieta vychovali.

Keby kazda zena, ktora si to da spravit vedela popredu ako to prebieha nikdy by si to nedala urobit. Ano je to vrazda, pretoze to dieta v nutri roztrihaju na kusy a po castiach vytahuju von a je uplne jedno ci ma tyzden, mesiac alebo 9 mesiacov. Nie nadarmo sa tomu vravi vyskrab. Hned od pociatku je tam zivot a navyse je to obrovsky zasah do tela zeny. Psychicke problemy sa nemusia ukazat hned ale az po rokoch. Kazda zena, ktora si to da urobit trpi po case psychickymi problemami aj fyzickymi. Kazdy lekar ktory to vykona by mal ist do basy za vrazdu .. zaplatenu vrazdu.

Vsetko je to nastavene naschval aby sa nerodili deti. Antikoncepcie, potraty. Uz Matka Tereza verejne hovorila o tom, ze je to vrazda. Svet ide do vacsich sraciek a Boh sa na to diva a iba place
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mathias8 za příspěvek:
Hebeš
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Jak vnímáte sexuální (pohlavní) styk ?

Nový příspěvek od Hebeš »

Souhlasím. Dítě by si už za pár let spokojeně hrálo s ostatními dětmi na pískovišti a místo toho ho někdo prostě zabije. Přitom, i když se matka o dítě nemůže postarat, tak tu jsou babyboxy a může si dítě někdo adoptovat. A kdyby nebyli příbuzní sobci, tak si dítě adoptují třeba rodiče nebo sourozenci matky. Lidský život by měla být nejvyšší hodnota pro každého, ať už je člověk věřící (jako ty) nebo ateista (jako já). Krásný, ale smutný dokument je Němý výkřik.

A pak my jsme veřejní nepřátelé, nás lidé nenávidí. A přitom za posledních pár let žádný pedofil žádné dítě nezabil.
Svoboda je dobrá věc, ale neznamená, že by se mělo vše legalizovat. Tohle taky může dojít tak daleko, že si feministky vybojují (třeba za 50 let) právo vraždit postižené děti do 15 let a nechtěná novorozeněta (to už navrhli nějací "vědci" v Austrálii). V Nizozemsku už lze vraždit nevyléčitelně nemocné dětí do jednoho roku (Groningen protocol). V New Yorku je možné vraždit děti až těsně před okamžik porodu, stačí "ohrožení psychického zdraví". V Belgii není eutanazie omezená věkem, ale "zdravým úsudkem" a týká se i dětí.

Společnost si hraje na to, že jí jde o děti a přitom jim sama masově ubližuje. Svoboda by se měla týkat každého, nejenom vyvolených. Nejde o to, jestli je člověk věřící nebo ateista, ale jde o to, kdo má úctu k lidskému životu.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Allein
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Příspěvky: 256
Dal: 433 poděkování
Dostal: 445 poděkování

Re: Jak vnímáte sexuální (pohlavní) styk ?

Nový příspěvek od Allein »

Hebeš píše: pondělí 30. 12. 2019, 20:34:14[…] Alespoň v klasické souloži by měli být lidé maximálně zodpovědní a počítat s tím, že mohou mít dítě. […] Když někdo nechce dítě, tak ať nesouloží. […] Kdyby se vraždění zakázalo a přísně trestalo, tak by vraždy byly sice dál, ale bylo by jich méně. […] Prostě, ať si dva dospělí souloží, ale ať za to nenese následky nikdo nevinný (ani nevinné nenarozené dítě). […]
Vzhledem k tomu, že stát povoluje už dvěma patnáctiletým mít pohlavní styk, bylo by velmi naivní myslet si, že lidé v tomto věku jsou připravení na to zplodit děti a zakládat rodiny. Nebo že naprostá většina patnáctiletých je vůbec schopná přemýšlet v tomto ohledu zodpovědně. Co patnáctiletí, ale mnozí starší nepřemýšlí takto zodpovědně, když si jdou „užít“. Takže nějaké heslo, že „nechceš dítě, nesoulož“, to opravdu nikdy platit nebude, neboť sex opravdu není a nebude jen o plození dětí. Plození dětí v rámci pohlavního styku je možná důvod, proč v prvé řadě příroda sex „zařídila“, ale za dobu kultury lidstva získal mnoho jiných důvodů, proč se do něj pouštět.

Sex je pro mě například vyjádřením lásky mezi partnery. Stejně jako je vyjádřením lásky darování květiny, držení za ruku či polibek, sexuální styk je jen takovou „další možností“, jak tomu druhému vyjádřit, že ho mám ráda a kolik toho pro mě znamená. On samotný ten sex je v ideálním případě o darování a přijímání rozkoše a lásky, o ničem jiném. Tudíž vnímat ho jen jako způsob plození dětí a „nesoulož, když nechceš děti“, to mi přijde jako dost přízemní přemýšlení, kterého by se společnost už dávno měla střepat.

Co se týče embrya nebo plodu v děloze, tak potraty jsou i v současné společnosti dost horké téma. Můj pohled je takový, že já bych na potrat nešla, neboť bych věděla, že až se dítě narodí, nějak to zvládneme, koneckonců mám dospělého, zodpovědného partnera, který by mi byl oporou a rozhodně by mě nenechal na holičkách, tudíž bych z neplánovaného těhotenství nebyla nadšená, na druhou stranu by se mi ani nezhroutil svět. Ale to je i tím, že už se mi pomalu do věku vkrádá ta dvacítka, brzy snad zmaturuji a půjdu na vysokou školu, tudíž na dítě není až tak brzo, zároveň finančně netrpím, mám oporu ve svém okolí, takže i když by to stále zdaleka nebylo ideální, nebylo by to ani nejhorší.

Na druhou stranu — pokud bych na tom nebyla takto dobře, žila bych v bídných poměrech s desítkami exekucí, neměla sama pro sebe chléb do pusy, neměla bych spolehlivého partnera a nic, na čem bych mohla stavět, pak si umím představit, že v případě „problému“ v podobě nechtěného těhotenství by pro mě byla interrupce možností, kterou bych pravděpodobně horce zvažovala. A to i mimo jiné proto, že plod v děloze je na začátku jen oplodněnou buňkou nebo nějakým shlukem buněk, který sotva vnímá, zda si žena, jež ho má v děloze, vezme „pilulku PO“, anebo si nechá udělat interrupci. Ano, byla by možnost onoho BabyBoxu, ale buďme k sobě upřímní — těhotenství jde na většině žen vidět a devět měsíců je dlouhá doba na to, aby si okolí něčeho všimlo. Žena pak musí čelit otázkám, „kam zmizelo to dítě, které zjevně nosila“, nehledě na to, že pokud se jedná o nějakou -náctiletou dívku, která ještě chodí na základní nebo střední školu, tak by těchto devět měsíců vedlo k posměchu a označování v mnohých případech dívku za nějakou rozhoďnožku a horší označení. Až se změní společnost v tom ohledu, že nebude klást tlak na mladé dívky, jež otěhotní, pak se můžeme bavit o tom, že mladé dívky nebudou mít strach si dítě nechat, anebo jej donosit a do BabyBoxu dát.

A co se týče trestání tohoto pseudo-vraždění, tak ve chvíli, kdy stát zakáže interrupce, budou ženy, jež by si takto zašly do sterilního prostředí, kde by hrozilo minimum komplikací při takovémto zásahu do těla, chodit k nějakým „lékařům“, kteří jim provedou interrupci načerno s nesterilními nástroji, neodborně, někde doma na gauči/křesle… Takže tenhle úžasný „zákaz“ by vedl jen k tomu, že by jedny ženy šly na interrupci k nějakému idiotovi, který by neodborným zásahem zabil onen plod i ženu, jež ho nese, anebo by ženy (vč. v podstatě pubertálních dětí) páchaly sebevraždy, protože by věděly, že z toho „není žádná cesta ven“.

Bylo by to podobné, jako je současná státní situace s čipováním psů. Stát nakazuje majitelům, aby si nechávali své psy čipovat, protože pokud si jej neočipují, tak jim je veterinář nenaočkuje a pokud přece, tak očkování nebude platné. Zákonodárci si nad tím mnuli ruce, jak to přinutí všechny obyvatele, aby své psy očkovali, no nakonec to dopadlo tak, že pokud někdo čipovat psa nechtěl, tak to nadále neudělal, obzvláště na nějakých vesnicích, a z obav, aby neměli problém, psa ani nepůjdou naočkovat (neboť věří, že veterinář je nenaočkuje, anebo je nahlásí), tudíž se situace oproti dřívějšku ještě zhoršila. Teď tady běhají nejen neočipovaní psi, ale hlavně psi nenaočkovaní, což je narozdíl od neočipování opravdový problém, který právě stát výrazně zhoršil sám. A tento „zákon, jak zlepšit situaci čipování psů“ kritizují i odborníci-veterináři sami.

Pokud by zákon vedl ke zhoršení situace, tedy k rozvoji nelegálních, nebezpečných interrupcí, pokud by vedl k zvýšenému riziku sebevražd u starších dětí a žen, potom by bylo naprosto kontraproduktivní tento zákaz zavádět, neboť by to situaci udělalo ještě horší, než je teď.

Dobře shrnuje problematiku interrupcí video z kanálu Dejepis Inak:


Za sebe dodám tolik, že považuji za nezodpovědné měnit sexuální partnery jako ponožky, za nemorální chodit na interrupce častěji než s kamarádkou na kafe, za nesprávné nechránit se dostupnými možnostmi proti otěhotnění, pokud dítě dotyčná osoba nechce (a že kondom ve spojení s pravidelně branou hormonální antikoncepcí je docela spolehlivá ochrana), ale stále akceptuji, že v určitých případech (a netýká se to jen znásilnění či komplikací zdraví, kde by podle mě mělo být možné ukončení těhotenství samozřejmostí) je interrupce z mého pohledu akceptovatelná. A v případě jejího zákazu v ČR, přestože bych sama interrupci pravděpodobně nepotřebovala, viz důvody výše, bych velice hlasitě protestovala a případně bych i ČR opustila, neboť bych považovala za méně morální interrupce zakázat, než je vykonávat. Sorry. *coffee*
Tito uživatelé poděkovali autorovi Allein za příspěvky (celkem 6):
Zappart, Mack, Marco Freeman, Gabriel Svoboda, Tori, Esteban
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů