Vegetariáni, vegani

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
malou
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: miluji holky i zeny a porad cekam na tu pravou lasku
Příspěvky: 357
Dal: 1 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Vegetariáni, vegani

Nový příspěvek od malou »

1.Co říkáte na lidi co nejí maso?Nebo někteří co nejí ani vajíčka a mlýko?Čím dál víc lidÍ je vegetarián či vegán.Múj známí je polovegetariáni a i v mé rodině je jedna polovegetariánka(jedí maso jen v krajní nouzi).Jeden můj kámoš má přítelkyni a ta je tuším vegán.

Já teda maso jím,ale když vidím ty ubohé zvířátka jak trpí,tak bych byl nejradši taky.Jednou jsem musel zastavit na semaforu a vedle mě projíždelo auto s prasaty,asi na porážku a ti zvířata to tušila,to bylo na nich vidět jak jsou v šoku a jak jsou smutní.Zvířata mají duši.V mojí rodině máme kočku a ta nás má rozdělené podle toho jaký máme kní vztah.U mě si dělá co chce,protože já ji skoro všechno dovolím.

Já bych zvířata,která jdou na porážku,aspon v dobrých podmínkách přechovával,není to přece žádný materiál.Jsou to přece živí tvorové.I takový hmyz,takový brouček jak si pucuje tykadýlka :D .

2.Další otázka,mohly byste nějaké zvířátko zabít,králíka,slepičku a ták :D .Já teda nevím,to bych musel mít asi fakt drsně velký hlad :D ale nejsem si jistý.

3.Co kdyby vaše dítě se chtělo stát vegetariánem nebo vegánem a to dokonce ješte v dětským věku.Dovolili byste jim to?Já jsem jednou četl v jednom časopise že jedna tuším 12 letá holčička,tam psala jestly se múže stát vegetariánkou a nebude to mít následky na její zdraví.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Vegetariáni,vegani

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Vegetariáni jsou mi lhostejní; to, že nejedí maso, je jejich soukromá věc. Ale to platí právě jen do chvíle, dokud je to jejich soukromá věc. Pokud požadují po hostiteli, aby pro ně zvlášť vařil bezmasé jídlo (místo aby se prostě spokojili s bezmasou částí předloženého jídla a maso dali bližnímu), pak jsou to hulváti, kteří neumějí žít ve většinové společnosti. Totéž se týká dočasných vegetariánů — tradičních katolíků v pátek.

Já osobně nejsem žádný milovník masa. Ano, maso mi občas chutná (pokud je to svalovina a ne vnitřnosti a pokud za účelem oddělení masa od kosti nemusím provádět chirurgické operace). Nicméně nepatřím k těm, podle kterých jídlo bez masa není žádné pořádné jídlo. Nikdy jsem nechápal, proč se bezmasé části jídla říká příloha a maso se považuje za tu hlavní a lepší část — pro mě je to přesně naopak. Nikdy jsem nechápal, proč se říká "řízek s bramborovou kaší" a je chyba říct "bramborová kaše s řízkem". (Na řízku mi ostatně chutná hlavně strouhanka, maso bych klidně oželel.) Nikdy jsem nechápal, proč katolický půst znamená vzdání se zrovna masa — říkal jsem si, že by bylo super, kdyby mi aspoň jeden den v týdnu nikdo maso nenutil. Nikdo se neobtěžoval mi vysvětlit, že půst znamená vzdání se čehokoli, co máme rádi, a maso je uvedeno jen jako příklad.

Ale nemyslím si, že zvířata mají duši. Zabít obratlovce je pro mě na stejné morální úrovni jako zabít mouchu, nehraje roli, že ten obratlovec je podobnější člověku a že se proto lidské city víc bouří. (Obratlovce bych určitě nebyl schopen zabít, ani při velkém hladu. A i pokud bych ho zabil, určitě bych se pozvracel při jakémkoli pokusu ho vykuchat a připravit ke konzumaci.) Týrání zvířat podle mě není zakázané pro blaho těch zvířat, ale proto, že když někomu nepřijde nic divného na týrání zvířete, hrozí nebezpečí, že mu nepřijde nic divného na týrání lidí. Je to něco jako přechovávání DP — v obou případech "pachatel" neudělal nic škodlivého a neměl by být trestán, ale měl by být poslán k odborníkovi, abychom se ujistili, že to zvládá a že nehodlá přejít na něco, co skutečně škodí (týrání lidí, respektive zneužívání dětí).

Ale nutit dítěti maso by se samozřejmě nemělo (pokud je zde podezření, že dítě maso odmítá z morálních důvodů a že to není obyčejná vybíravost). Jinak hrozí mentální anorexie a podobné psychické problémy, jako v 5. dílu seriálu Když se slunci nedaří.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Vegetariáni, vegani

Nový příspěvek od Myš »

Maso jím velmi zřídka a pro sebe bych si jídlo s masem nepřipravil (když jsem doma, jídlo si vždy připravuji sám). Na druhou stranu když jím někde mimo domov a je mi nabídnut třeba guláš, nemám problém si dát. Samozřejmě pokud je možná alternativa, jsem rád :) Snad jediná výjimka je když jedu k babičce. U ní se prostě zeptám, jestli si můžu na její zahrádce najít nějakou zeleninu a udělat si z ní salát.

K masu mě to moc chuťově netáhne a zároveň nekupováním masa vyjadřuji to, že nepodporuji podmínky, ve kterých jsou zvířata chována. Také si nemyslím, že by zvířata měla duši, ale vnímají určitě. V tomto směru se přístup ke zvířatům hodně změnil k horšímu. Ale to je na dlouhé povídání.

Mléčné výrobky jím také zřídka a vejce když máme nějaká od dědy. Chtít, veganství pro mě po není problém, ale nepřipadá mi rozumné zastávat k oblasti stravy militantní postoj kvůli nějaké nálepce.

Dítě bych do ničeho určitě nenutil, pokud by přirozeně nemělo tendence jíst živočišné potraviny. Jenom bych byl více opatrný, aby mu něco nechybělo.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
PetrSver
Nový člen
Příspěvky: 3
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vegetariáni, vegani

Nový příspěvek od PetrSver »

Přesně tak, ono prostě jen dát dítěti omáčku bez masa není to pravé ořechové. Ale je sousta možností, co místo masa jíst ;-)
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Vegetariáni, vegani

Nový příspěvek od Jednorozec »

Já jím prakticky jen zeleninu a ovoce, pravda většinu propasírovanou přes prasátka, rybičky. kuřátka atd...

Jsme všežravci, nikoli býložravci, jíme jak zeleninu tak maso jíme prostě všechno, je to naše biologická výhoda a zvláště na dětech bych žádné veganské experimenty nedělal ani omylem.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Vegetariáni, vegani

Nový příspěvek od Myš »

Prasátka, rybičky a kuřátka jí zeleninu a ovoce? Co vím, tak velkochovy cpou zvířata granulemi vyráběnými ze směsí obilovin a proteinu, především sójového, velmi často geneticky modifikovaného.

A když už píšu do tématu, bude to brzy rok, co jsem vegetarián :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Myš za příspěvek:
Livrey
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Vegetariáni, vegani

Nový příspěvek od Jednorozec »

Myš píše:Prasátka, rybičky a kuřátka jí zeleninu a ovoce? Co vím, tak velkochovy cpou zvířata granulemi vyráběnými ze směsí obilovin a proteinu, především sójového, velmi často geneticky modifikovaného.

A když už píšu do tématu, bude to brzy rok, co jsem vegetarián :)
No prasátko u nás běžně mělo spoustu zeleniny (třeba kopřivy), nebo ovoce na přilepšenou. Ale je pravda že jsem mlčky do těchto pojmu zahrnul i ostatní plodiny, jako jsou brambory, obiloviny či luštěniny, předpokládal jsem že se to bere automaticky jako součást vegetariánského jídelníčku.

Mimochodem ty znáš nějakou plodinu která není geneticky modifikovaná????
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Vegetariáni, vegani

Nový příspěvek od Myš »

Nějaká plodina by se jistě našla, třeba mé oblíbené divoké mrkve :)

Vím, na co narážíš. Podle mě je ale velký rozdíl mezi selektivním křížením a vkládáním plazmidů nebo genů.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Vegetariáni, vegani

Nový příspěvek od Jednorozec »

K mutacím dochází v přírodě zcela běžně. Neexistuje organizmus co by měl stejný genom po delší dobu. Křížení je jen jeden ze způsobů a i ono může vést k nečekaným výsledkům.
A takovou oblíbenou metodou bylo třeba ozařování a následné testy "co se z toho vyklube". Popravdě nechápu histerii lidí, kteří se bojí přidání nejakého konkrétného genu do rostliny o němž vcelku přesně víme co dělá a přitom jim nevadí náhodné mutace o kterých nevědí (netuší co budou dělat) naprosto nic ...

Mimochodem tu "mrkev" ti nezávidím, a jen mě to utvrzuje, že lidi občas sní kdeco..
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů