Dieťa spadlo v Zoo do výbehu ku Gorile

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Mathias8
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Výkřik do tmy: Deti nepotrebujú vždy rady.
Občas potrebujú iba ruku,
ktorá pohladí. Ucho, ktoré
vypočuje a srdce, ktoré porozumie.
Dal: 171 poděkování
Dostal: 362 poděkování

Dieťa spadlo v Zoo do výbehu ku Gorile

Nový příspěvek od Mathias8 » pondělí 30. 5. 2016, 9:29:23

Zaujímalo by ma čo si o tomto myslíte. Včera to dávali s správach na Markíze. Malé dieťa spadlo do výbehu ku Gorile. Vzhľadom k tomu, že sa báli o život dieťaťa a uspávací prostriedok nepokladali za najvhodnejšie riešenie, pretože to nezaberá ihneď tak zviera usmrtili. Na videu je vidieť, ako sa zviera správa ku dieťaťu. Ja osobne si myslím, že to zviera by mu nijako neublížilo a usmrtenie neho nepokladám za správne riešenie. Som totiž presvedčený, že gorily sú niekedy lepšími rodičmi ako ľudia. Počas pozerania videa som nemal žiadny strach z toho, že mu ublíži, práve naopak mi to vyčarilo úsmev na tvári. Je vidieť ako k nemu pristupuje a ako sa k nemu správa ako keby to bolo jej. Reakcia gorily, že ho odvliekla preč, tomu sa nečudujem, pretože to urobila koli hluku ľudí. Stalo sa to niekde v Amerike takže na druhej strane sa ani nečudujem, že ju zabili.
Keby tam spadlo dieťa mne velmi blízke určite by som mal strach, ale určite by som tam nerobil taký hluk ako oni.

Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne pondělí 30. 5. 2016, 17:15:32, celkem upraveno 1 x.
Důvod: URL TAG přeměněn na Youtube tag.
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 3 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Dieťa spadlo v Zoo do výbehu ku Gorile

Nový příspěvek od Jednorozec » pondělí 30. 5. 2016, 12:16:38

Podle mně se to dítě znažil spíš chránit. Na to že to byl gorilí samec a ne samice tak ho prostě jen hlídal. Podle mně ho zabili zbytečně i na 250kg samce přece musí být nějaká dostatečně účinná uspávačka. Nehledě nato, že kdyby ho jen zranili tak to naopak mohlo vést k tomu že dítěti ublíží ve stresu.
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Dal: 813 poděkování
Dostal: 1529 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman » pondělí 30. 5. 2016, 17:13:27

Čtyřleté dítě spadlo do výběhu goril – zoo musela samce zastřelit (iPrima.cz)

Proč?

Předpisy jsou v takových případech jednoznačné – lidský život za všech okolností přednost před zvířecím; nejprve je třeba zachránit co nejrychleji lidskou bytost, teprve potom je čas starat se o zvíře. Pokud zvíře může pro člověka představovat jakékoliv riziko, musí být (jakýmkoliv způsobem) zlikvidováno. Je to jednak věcí zákonů, druhak vnitřních předpisů zoologických zahrad.

V USA jsou všechny tyto předpisy ještě vyhrocenější – přece jen jde o zemi, kde může jedna žaloba zničit existenci celé zoo. Je logické, že všechny zoologické zahrady se chovají co nejracionálněji…

Jednorozec píše:Podle mně ho zabili zbytečně i na 250kg samce přece musí být nějaká dostatečně účinná uspávačka.
Proč nepoužili uspávací střely?

Asi jste z filmů a seriálů zvyklí, že takové problémy se řeší uspávacími šipkami, které se vystřelují ze vzduchovek. Bohužel, taková řešení opravdu fungují hlavně ve filmech a reálně nejsou úplně použitelná. Proč? Jednak uspávací látky jsou velmi nebezpečné, může s nimi pracovat jen špičkově vyškolený expert, tedy veterinář s řadou zkušeností. Pokud se takové látky použije mnoho, zvíře zemře, pokud málo, naopak ho to jen rozdráždí a stane se ještě nebezpečnějším. Množství účinné uspávací látky se určuje podle dvou faktorů – druhu zvířete a především jeho váhy; veterinář musí mít tyto dvě informace, aby mohl „koktejl“ připravit.

(Citace z výše vypsaného článku.)
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 3 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec » úterý 31. 5. 2016, 10:12:01

A oni jako v tom zoo nemaj veterináře a nevědí kolik jejich gorila váží?? Podle mne jen zazmatkovali. Taky mi přijde šílené jak tak lidi dělají kravál a natáčí si co se děje, první co měli udělat odehnat lidi a zajistit ticho. Bylo to v zájmu toho dítěte aby nikdo gorilu nestresoval...
Odpovědět