Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel ...

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel ...

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

iDnes.cz: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel ji vyhodil

Nevídanou vlnu podpory vyjadřují obyvatelé Tršic na Olomoucku učitelce tamní základní školy, která dostala výpověď kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování dětí. Lidé, včetně rodičů žáků, považují kauzu za vykonstruovanou a požadují naopak odvolání ředitele školy.

Toto je systémový problém a je nefér vůči této učitelce, že to odskákala zrovna ona, ale snad ten vyhazov přispěje k tomu, že se to konečně začne systémově řešit.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel .

Nový příspěvek od Jednorozec »

Já v tom žádný systémový problém nevydím, spíš problém atmosféry ve společnosti kdy je zcela nesmyslně sexualizováno na dětech kdeco. Před 30 lety by nikoho ani nenapadlo vidět na nahých prvňáčcích nějaké sexuální obtěžování.
I tentokrát so myslím že to byl s největší pravděpodobností jen zástupný "problém"..
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel .

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Tady nejde o to, že ty prvňáčky někdo sexualizuje, oni se můžou stydět sami.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Scopi
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Jsi můj večer, jsi můj den.
Jsi moje skutečnost, jsi můj sen.
Jsi moje všechno, jsi moje nic
a já ti chci říct,
že už mi scházíš čím dál tím víc!!!
Příspěvky: 479
Dal: 140 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel .

Nový příspěvek od Scopi »

Tak nenazval bych to sexuálním obtěžováním, ale podle mého by takovýto dohled např. při sprchování neměl být. Když si vzpomenu jak nepříjemné pro mě bylo ve druhé třídě když na nás učitelka dohlížela při sprchování. Samozřejmě nějaká kontrola by být měla, kdyby se stal nějaký úraz a podobně, ale na to by mělo stačit stát někde za rohem a jenom poslouchat.
Amor non est sanabilis
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel .

Nový příspěvek od Myš »

Otázka je, zda-li by se ty menší děti skutečně poctivě umyli, jsou-li bez dohledu. Na kluky 5-10 jsem při sprchování dohlížel několikrát na letních a jarních táborech, nepřišlo mi, že by z toho někdo trpěl a ze zkušenosti vím, že bez dohledu spíš dělali blbosti, než aby se jednou za tábor pořádně umyli. Tak ale jsem kluk, možná ten nepříjemný pocit, který popisuješ Scopi, pramení primárně z toho, že na vás dohlížela žena?

Každé dítě to má nastavené jinak, jak "od přírody", tak výchovou. Pamatuji si osmi nebo devítiletého kluka, který si nejednou po koupání sundal plavky u sušáku a přešel půlku tábora nahý, než zalezl do stanu. U dětí kolem šesti se něco podobného stává docela běžně. A pokud chodí dítě rodiči na nudistické pláže, tak i v pozdějším věku nahotu vnímá určitě jinak. Na druhou stranu kdybych z nějakého kluka cítil velký odpor k tomu se společně sprchovat s ostatními nebo před někým, nebo by mi to přímo řekl, že je mu to nepříjemné, určitě bych ho nechal sprchovat se samotného a jenom si pohlídal, že se fakt sprchoval (tj. má mokré vlasy a je relativně čistý).

Mimochodem, zrovna u táborů má zdravotník povinnost kontrolovat, že se dítě pořádně myje. Kdyby vznikl nějaký problém způsobený nedostatečnou hygienou, je to bráno jako vina zdravotníka.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel .

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Je otázka, jestli by se bez dohledu poctivě umyli, jenže mytí je prostě tak intimní záležitost, že je dohled nepřípustný. Je otázka, jestli děti umějí správně používat WC, ale přesto se k nim nikdo násilím nedobývá do kabinek, aby to zkontroloval. Pokud se děti určitého věku neumějí mýt nebo používat WC, pak prostě na takové akce nemají jezdit, respektive k nim nemají být nuceny v rámci povinné školní docházky (je rozdíl mezi táborem a školou v přírodě).

Jako dítě jsem takovým situacím naštěstí unikl, ale dobře vím, že bych měl nepříjemný pocit nejen z dohlížející ženy, ale i z dohlížejícího muže a z ostatních kluků. Dnes už je mi to naprosto jedno, ale dítě prostě některé věci vnímá jinak, stud není racionální záležitost.

Kdyby mi v dětství hrozilo povinné veřejné sprchování, nepomohl by mi ani takový pedagog, jako ty, Myši. Jak mám předem vědět, že můj pedagog zrovna náhodou bude tak osvícený, jako ty? Než bych na tuto otázku dostal odpověď, dávno bych vnitřně umřel strachy bez ohledu na to, že bych nakonec ve sprchách exhibovat nemusel. A ostatní děti by pak všimly, že mám nějaký problém, takže bych posměchu bych stejně neušel (a stud je právě strach z posměchu).
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Scopi
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Jsi můj večer, jsi můj den.
Jsi moje skutečnost, jsi můj sen.
Jsi moje všechno, jsi moje nic
a já ti chci říct,
že už mi scházíš čím dál tím víc!!!
Příspěvky: 479
Dal: 140 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel .

Nový příspěvek od Scopi »

Myš píše:Tak ale jsem kluk, možná ten nepříjemný pocit, který popisuješ Scopi, pramení primárně z toho, že na vás dohlížela žena
U mě na to určitě mělo vliv že to byla žena, nevím jestli největší ale nějaký jo, ale jak psal Gabriel, někomu vadí i když je to muž. A i kdyby ne, tak nevím kde by se sehnalo takových učitelů mužů, poměr učitelek a učitelů je dost nevyvážený, zvlášť na prvním stupni.
Amor non est sanabilis
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel .

Nový příspěvek od Myš »

Gabriel Svoboda píše:Je otázka, jestli by se bez dohledu poctivě umyli, jenže mytí je prostě tak intimní záležitost, že je dohled nepřípustný. Je otázka, jestli děti umějí správně používat WC, ale přesto se k nim nikdo násilím nedobývá do kabinek, aby to zkontroloval. Pokud se děti určitého věku neumějí mýt nebo používat WC, pak prostě na takové akce nemají jezdit, respektive k nim nemají být nuceny v rámci povinné školní docházky (je rozdíl mezi táborem a školou v přírodě).
Ono to není ani tak o tom, jestli to umí. Nesetkal jsem se na táboře s dítětem starším 6 let, které by to neumělo. Ale když se sprchují ve skupině (a na stanovém táboře typu toho našeho to ani jinak nejde), tak spíš dělají blbosti, pošťuchují se, zapomenou na existenci mýdla a ve finále ze sprchy nevylezou čistí.

Otázka je, jestli to teda vážně není systémová chyba co se táborů týče, když má zdravotník povinnost kontrolovat hygienu dětí. Šlo by to vyřešit jedině tak, že by zodpovědnosti za problémy způsobené nedostatečnou hygienou nezodpovídal přítomný zdravotník, ale nepřítomný rodič s tím, že měl dítě informovat o důležitostí mytí a naučit ho to. Ale to si nedokážu moc představit.

U školy je to jiné, ale ne zas tak tolik. Na tábory, na které jezdím, se nedostane dítě, které tam nechce. Každé dítě znám minimálně několik měsíců, dost často si tykám s rodiči a pokud se stalo, že dítě na tábor nechtělo, tak nejelo, popř. jelo na zkušebních pár dní s tím, že rodiče byli připraveni si pro něj přijet, pokud se mu bude příliš stýskat nebo se tam nebude cítit dobře. U nás bys asi byl jedním z dětí, které by jet nechtělo. A pokud bys přece chtěl jel, asi bych byl připraven s tebou některé věci řešit jinak. U velkých komerčních táborů to tak ale nefunguje a v tom je to podobné se školou - děti tam ne vždy jsou dobrovolně a i dítě potýkající se silným studem by se tam mohlo dostat, ač by nechtělo.

Kdyby bylo zakázáno, aby do sprch za přítomnosti dětí chodili pedagogové na školních akcích nebo po bazénu, nevím, jak by se řešily zranění - děti dělaly blbosti, pošťuchovali se a některé si rozbilo na kluzkých dlaždicích hlavu, nebo kdyby tam docházelo k šikaně. Problém je, že velká část rodičů je natolik zaujetí bezpečností dítěte, že by nedokázali přijmout to, že takové situace jsou prostě "blbé náhody" za které nemůže nikdo.

Nicméně chápu tvůj pohled Gabi a myslím, že systémově by se to dalo vyřešit jednoduše tak, aby děti s podobnými problémy byly z hodin plavání nebo školy v přírodě osvobozeny a nemusely tam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Myš za příspěvky (celkem 3):
Gabriel Svoboda, Silesia, Marco Freeman
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 960
Dal: 310 poděkování
Dostal: 240 poděkování

Re: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel .

Nový příspěvek od Silesia »

kdyby tam nebyla a něco se stalo budou rodiče řvát kde byla a bylo by z toho zanedbání povinností
když tam byla a nic se nestalo tak je z toho poprask.... kam to spěje byli to prvňáci na ty se dohlídnout musí a každý soudný člověk to pochopí... pitomec hledá problém tam kde není.

nejsem sto si představit že by společná sprcha mohla někoho nějak silně traumatizovat (dovedu si to představit při některých zdravotních specificích ale ty se dají vždy v klidu vyřešit)
Uživatelský avatar
Honda
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Jihomoravský kraj
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Výkřik do tmy: Život je boj, ale pokud vedle sebe máte ty správný lidi je život hned lepší.
Příspěvky: 49
Dal: 34 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel .

Nový příspěvek od Honda »

Nechápu co řeší za nemysli. Já když byl v první až třetí třídě měli jsme na plavaní a tělocvik třídní učitelku, která k nám do šatny a do sprch taky chodívala a nikomu to nevadilo hold dneska je asi jiná doba, když sem byl malý a jezdil na tábory naši vedoucí s námi chodívali do sprch a kontrolovali aby jsme se pořádně umyli a nedělali bordel. Já když sem trénoval kluky ve fotbale po každým tréninku nebo zápase chodili kluci do sprchy a nikomu nic nevadilo, tak nevim co je za problém , když učitelka dohlíží na děti ve sprše , až by se nějakýmu dítěti stalo něco pak by zase psali, že zanedbala péči , jak už to psal Silesia.
Uživatelský avatar
Little Hero
Registrovaný uživatel
Bydliště: Plzeň
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Příspěvky: 151
Dal: 18 poděkování
Dostal: 47 poděkování

Re: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel .

Nový příspěvek od Little Hero »

Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne středa 7. 12. 2016, 21:06:31, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odkazy, prosím, dávejte do URL tagu!
Uživatelský avatar
anonym

Re: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel .

Nový příspěvek od anonym »

Nejnovější článek. Co na to říkají "odborníci" boylove pedofilové?

http://www.denik.cz/z_domova/hygiena-genitalii-na-skole-v-prirode-v-poradku-potvrdila-detska-lekarka-20161206.html
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne středa 7. 12. 2016, 21:09:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odkazy, prosím, dávejte do URL tagu!
tom.poustevnik
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 9
ve věku do: 13
Příspěvky: 49
Dal: 4 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel .

Nový příspěvek od tom.poustevnik »

Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne středa 7. 12. 2016, 21:07:01, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odkazy, prosím, dávejte do URL tagu!
Livrey
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Příspěvky: 34
Dal: 389 poděkování
Dostal: 25 poděkování

Re: Učitelka dohlížela na prvňáčky při sprchování, ředitel .

Nový příspěvek od Livrey »

Článek o rozhodnutí soudu: https://www.respekt.cz/spolecnost/soud-ucitele-mohou-dohlizet-na-male-deti-ve-sprchach
Tak ještě uvidíme, zda-li se opravdu ředitel odvolá proti rozhodnutí soudu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů