Už i registrovaní homosexuálové mohou adoptovat děti

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Marco Freeman
Administrátor
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Dal: 801 poděkování
Dostal: 1526 poděkování

Už i registrovaní homosexuálové mohou adoptovat děti

Nový příspěvek od Marco Freeman » úterý 28. 6. 2016, 21:32:49

I registrovaní homosexuálové mohou adoptovat děti, rozhodl Ústavní soud (Idnes.cz)

I sezdaným homosexuálům náleží právo adoptovat dítě, rozhodl Ústavní soud. Plénum patnácti ústavních soudců v úterý zrušilo ustanovení zákona o registrovaném partnerství, které jim tuto možnost dosud zapovídalo. Obsah zrušeného ustanovení zhodnotilo jako diskriminační. ... Podle Ústavního soudu (ÚS) odporoval zákaz adopcí registrovanými partnery právu na lidskou důstojnost. Z lidí, kterých se týkal, dělal lidi „druhého řádu“, a to bez jasného důvodu, uvedl soud v odůvodnění.

... „Z dnešního nálezu neplyne právo na společné osvojení dítěte, to podle občanského zákoníku nadále zůstává jenom manželům. Z ústavního pořádku plyne preference manželství a rodiny a registrované partnerství ani jiné alternativní formy soužití jim nejsou postaveny na roveň,“ zdůraznil.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 3 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Už i registrovaní homosexuálové mohou adoptovat děti

Nový příspěvek od Jednorozec » úterý 28. 6. 2016, 22:15:02

Prostě a jednoduše pokud nebyli registrovaní tak jeden z nich mohl požádat o adopci, jakmile ano už nemohl, teď může, to je vše, nesouvisí to s adopcemi jako u klasické rodiny...
Jestli tomu dobře rozumím tak to ve skutečnosti má smysl jen pro páry kde jeden má dítě a druhý ho chce adoptovat a být jeho rodičem taky, což teoreticky po registraci nemoh.
Allein
Administrátor
Pohlaví: Žena
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 50
Kontakt: allein@post.cz
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Dal: 436 poděkování
Dostal: 369 poděkování

Nový příspěvek od Allein » sobota 16. 7. 2016, 11:46:27

Homosexuálové budou usilovat o sex s dětmi, tvrdila poslankyně (iDnes.cz)

Gayové a lesby, kteří žijí v registrovaném partnerství, se dočkali projednávání zákona, který by jim umožnil osvojení dítěte druhého partnera. Výsledku se nedočkali. Místo toho přišla facka od poslankyně Pavlíny Nytrové. „Homosexuálové se budou snažit zrealizovat sex s dětmi,“ prohlásila. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová ji za to vyzvala k odchodu z ČSSD.

Radí mi internet a mé srdce, říká poslankyně, která za gayi a lesbami vidí sex s dětmi (Respekt.cz)
Tím se k jednomu občanovi z Norska a Ruským matkám přidaly anonymy na internetu, to se mi pořád nezdá být dostatečně bytelné informační zázemí pro vaše tvrzení o homosexuálech a sexu s dětmi.

To nejsou anonymové, oni v těch komentářích mají jméno a příjmení, takže předpokládám, že existují.
Celkem zajímavé, že podobné názory si paní Nytrová udělala na základě rozhovoru s jedním Norem, komunikace s propagandistickou skupinou a čtením komentářů na internetu... Tomu se říká odborné zdroje! :) Rozhovor na Reflexu doporučuji k přečtení.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: kasz@protonmail.com
Výkřik do tmy: Alleinka ♥
Dal: 1130 poděkování
Dostal: 2354 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Kasz » sobota 16. 7. 2016, 20:59:14

Napsal jsem paní redaktorce email:

Vážená paní redaktorko,
děkuji Vám za velmi povedený rozhovor s paní poslankyní Nytrovou. Myslím, že jste zcela jednoznačně poukázala na její nekompetentnost ohledně používání relevantních informačních zdrojů.

Měl bych však drobnou poznámku, jež se týká Vámi použitého slovního spojení "praktikovaná pedofilie". Vzhledem k tomu, že jste si jistě před článkem zjišťovala informace, patrně jste chtěla odlišit pedofila, který děti nezneužívá, od pedofila, který děti zneužívá. Problematika pohlavního zneužívání je však o něco složitější - pohlavního zneužívání dětí se dopouštějí i lidé, kteří nejsou pedofilové. Určitě bych proto nedoporučoval sexuální aktivity nazývat přívlastkem "praktikovaná" sexuální orientace.

Pokud jste chtěla pojmem "praktikovaná pedofilie" označit pohlavní zneužívání dětí, bylo by lepší použít přímo označení "pohlavní zneužívání dětí". Pojem "praktikovaná pedofilie" je totiž zavádějící. Sám jsem pedofil, vím to o sobě od svých 20 let. Že se mi líbí malé dívky, jsem začal pociťovat zhruba od svých 13 let. Vždycky jsem měl k dětem trochu blíž, také proto jsem si nakonec zvolil studium na pedagogické fakultě a posléze i povolání učitele, kterému se věnuji již skoro 15 let. Přitom mnoho energie a motivace k tomu věnovat se dětem mi do vínku dává právě moje sexuální orientace. Dá se tedy říci, že pedofilii praktikuji v podstatě denně, ovšem samozřejmě společensky přínosným způsobem - věnuji se dětem jako učitel na základní škole. Proto mi tak trochu vadí, když někde čtu o praktikované pedofilii, jíž někdo ve skutečnosti myslí pohlavní zneužívání dětí.

Mnoho úspěchů a povedených článků přeje

Petr Kasz
administrátor www.pedofilie-info.cz
email: kasz@seznam.cz

Paní redaktorka odpověděla:

Vážený pane Kaszi,
děkuji, že mi pisete, a hned v úvodu Vás žádám, abyste přijal mou omluvu.

Mýlíte se ovšem v tom, že jsem se na rozhovor nejak připravovala, vznikl spontánně na chodbě sněmovny, když jsem tam slysela, co poslankyně říká, počkala jsem si na ni u dveří.

Kdybych se na to připravovala a pořádně to promyslela, patrně bych se vyjádřila obratneji. Mým záměrem bylo položit otázku tak, aby bylo jasno, že pedofil neznamená automaticky ublizujiciho cloveka, nesklouznout do zkratky "bacha, pedofil, hlidejte si děti". Protože samozřejmě vím, že pedofilie je pro jeho nositele strázní, která znamená, ze nikdy nesmí zažít, co by jej v sexuální oblasti plne uspokojilo, nikoliv vadou charakteru, že většina pedofilů žije se svou orientaci zodpovědně.

Proto jsem se přidáním slova "praktikující" snažila pedofilum neublížit.

Příště už to udělám lépe. Po pravdě jsem nevěděla, že i člověk pohybující se profesně v blízkosti dětí by o sobě mohl říct, že pedofilii v podstatě praktikuje, tím jste mne překvapil.

Takže prominte, prosím, a zdravím srdečně.
Ivana Svobodová

Ještě jsem pak krátce zareagoval:

Paní redaktorko, já vím, že jste to nemyslela nějak špatně, jen jsem chtěl "utrousit" tu drobnou poznámku, i z rozhovoru je cítit, jak jste tu otázku myslela, Váš rozhovor je totiž jinak perfektní, tím víc Vás nyní obdivuji, že z Vaší strany byl spontánní. Je hrozné, jaké lidi máme ve Sněmovně.

Ať se Vám daří :).

S pozdravem
Petr Kasz
Odpovědět