Chlapci a balet

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.
Pipo
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: hanuman999@post.sk
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Dal: 14 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Chlapci a balet

Nový příspěvek od Pipo » neděle 31. 7. 2016, 23:13:11

Veľmi sa mi páčia malí baleťáci @}->--

Ale samozrejme, nielen oni, ale aj ich tanec! Je mi jasné, že to nie je typická vec, ktorá by chlapcov priťahovala, ale myslím si, že určite by mali tanečné školy viac "lietajúcich" kutíkov :), keby neexistovala tá spoločenská stigma: baleťák = gay. To je ostatne možné vidieť na tom, že po premiére, najskôr filmu a potom muzikálovej show na Broadwayi, Billy Elliot sa začalo do škôl klasického tanca hlásiť viac chlapcov.

Ja osobne som si sám vyskúšal pár hodín z kurzu! A veľmi sa mi páčilo, že na prvý pohľad to vyzerá tak jemne a vzdušne, no skrýva sa za tým fakt tvrdý tréning.

Aký máte názor na chlapcov, čo robia balet? Poznáte niekoho takého? A čo by ste navrhli, ako by mohli baletné školy pritiahnuť viac chlapcov? Ako ich zaujať?
Boli ste niekedy na baletnom predstavení? A na takom kde hrali deti?

Obrázek

Přímý odkaz a zdroj: https://boysballet.wordpress.com/2009/09/15/young-dancer-to-study-at-bolshoi/

Naposledy upravil(a) Allein dne čtvrtek 18. 8. 2016, 10:30:16, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Do YT tagu se dává jen kód videa (který je vždy za "watch?="), pak je náhled videa funkční. K obrázku přidán zdroj a přímý odkaz.
Filip
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Dal: 665 poděkování
Dostal: 339 poděkování

Re: Chlapci a balet

Nový příspěvek od Filip » čtvrtek 4. 8. 2016, 3:01:35

Chlapci baleťáci v tom správnom veku sa mi páčia. Pripomenul si mi jedno video, kde sú nádherní malí baleťáci. :) 1. Obdivujem ich za ich vytrvalosť, za to že si vybrali tak tvrdý chlebík. 2. Nepoznám, ale rád by som spoznal. 3. Propagácia na školách. Osobne si myslím, že ak nejakého chlapca baví balet, tak sa mu bude venovať. 4. Nebol. Na kutíkovský balet by som išiel. Dospelý ma moc neberie.
Pipo
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Pipo » sobota 6. 8. 2016, 13:02:11

https://boysballet.wordpress.com/2016/01/05/why-are-there-now-more-boys-at-some-ballet-schools-than-girls/

článok je z veľmi pekného blogu, ktorý je venovaný chlapcom, čo robia balet. Ak viete po anglicky, určite si vychutnáte milé články. (a aj milé fotografie :))

Obrázek

Přímý odkaz a zdroj: https://boysballet.wordpress.com/2016/01/05/why-are-there-now-more-boys-at-some-ballet-schools-than-girls/
Naposledy upravil(a) Allein dne čtvrtek 18. 8. 2016, 11:09:56, celkem upraveno 3 x.
Důvod: Přidán přímý odkaz.
Pipo
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Pipo » sobota 13. 8. 2016, 12:30:49

Rozhovor s chlapcom, ktorý stvárnil myšku v balete Luskáčik.

Svojím pôsobením uchvátil a rozosmial celé publikum a stal sa akoby ikonou celého predstavenia.

http://artsbeat.blogs.nytimes.com/2011/12/13/nutrcracker-season-is-here-an-interview-with-american-ballet-theaters-little-mouse/?_r=0

pravda sám chlapec vyzerá ako taká myšička? :)

Obrázek

Přímý odkaz a zdroj: https://snob.ru/selected/entry/55860?preview=print&v=1451252339
Naposledy upravil(a) Allein dne čtvrtek 18. 8. 2016, 11:09:34, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Odkazy dávejte, prosím, do URL tagu. Přidán přímý odkaz a zdroj.
Filip
Člen skupiny ČEPEK

Nový příspěvek od Filip » sobota 13. 8. 2016, 13:52:28

Krásny kutík. Dobre sa mi s ním čítal rozhovor. :)
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 5
Kontakt: myscepek@seznam.cz
Dal: 143 poděkování
Dostal: 553 poděkování

Nový příspěvek od Myš » sobota 13. 8. 2016, 23:12:56

Jsem rád za každého kluka, který najde, co ho baví, a jde si zatím :)

Jednoho baleťáka znám a ač ho to vážně baví, nejdříve se trochu styděl o tom mluvit. Ostatním dětem řekl, že tančí step, jenom mě přiznal, že ve skutečnosti dělá balet. Ale po nějaké době už o tom mluvil otevřeně a nevím o tom, že by se mu někdo smál. Přeji mu, ať ho to baví dál a udrží si koníček i v přicházející pubertě :)

U baletu se mi líbí estetika a lehkost pohybů, ale baletní hry jako takové mě moc neoslovují.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Filip
Člen skupiny ČEPEK

Nový příspěvek od Filip » neděle 14. 8. 2016, 8:59:33

Môj otec robil balet, keď bol chlapec. Ale iba pár hodín. Modelársky krúžok a judo ho zaujali viac. Takže jeho baletná kariéra sa dá zhrnúť do príslovia: veni, vidi, fugi. :D A čo hovoríte na krasokorčulovanie? Tam sú tiež pekní kutíci. :)
Pipo
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Pipo » čtvrtek 18. 8. 2016, 0:19:05

Myš - to je super! Je hrozne zlaté, že niekoho takého poznáš, snáď mu to vydrží, ja budem zas držať palce!

Filip - krasokorčuľovanie je určite nádherná vec, ale nezaujala ma do takej miery ako balet aj pre to, že pôsobí menej fyzicky (a mne sa páči to "telesné") a menej bezprostredne, treba k tomu korčule a ľad ;) na balet stačí len vlastné telo, nič viac...
Mne osobne nikdy nešli, ani ma nezaujímali aktivity, kde bol medzi mnou a výkonom ešte nejaký predmet, a je jedno či by to boli korčule alebo bicykel. Nehovoriac o loptových hrách ;) na tie som bol vždy mimoriadne nešikovný. Balet je tak trochu aj športom - nejde tam síce o zápolenie, prvoradá je estetika, umelecký prejav a sebavyjadrenie, ale je veľmi fyzický, doslova atletický, a mňa práve mimoriadne fascinuje telesná aktivita zameraná na prácu s vlastným telom. Ako aj iné druhy tanca či kalistenika alebo gymnastika... Takže preto ma balet tak zaujíma.

Ďalšia vec je, že balet na mňa pôsobí aj veľmi eroticky ;) a ehm... ehm... ehm... tí chlapci nosia pančušky... joj :[
Pipo
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Pipo » čtvrtek 18. 8. 2016, 0:38:10

Obrázek

Přímý odkaz a zdroj: https://www.thestar.com/entertainment/stage/2011/02/25/being_billy_means_being_busy.html

no povedzte, viete alebo vedeli ste spraviť šnúru tak ako tento pipko ;)? Koľko hodín tréningu to vyžaduje...
Naposledy upravil(a) Allein dne čtvrtek 18. 8. 2016, 11:13:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Doplněn přímý odkaz a zdroj.
Pipo
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Pipo » sobota 20. 8. 2016, 1:45:41

ovláda tu niekto z vás azbuku? ;)

sú tu zlaťunké fotky ;)

http://probalet.info/malchiki-v-balete

tiež sa chcem ospravedlniť za to, že neuvádzam správne odkazy... Naozaj nie som technický typ a skôr ako by som bol zdatný na sociálnych sieťach, tak sa radšej angažujem s kamarátmi pri pivku ;), teda virtuálny svet nie je moja doména... nevyznám sa v tom, preto ma mrzí, keď pridávam Allein robotu, skúsim sa v tom "podkuť" :)
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 3 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec » neděle 21. 8. 2016, 22:46:59

Já ti vám nevím. Podle mne to prostě vypadá divně. Tak nějak uměle. Přitom na holkách mi to přijde hezké....
Pipo
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Pipo » úterý 23. 8. 2016, 11:39:22

a či to jednoducho nebude spôsobené odlišnými preferenciami? :)
Nebolo by skôr zvláštne, keby tebe to prišlo na dievčatách umelé a na chlapcoch by sa ti páčilo? :D

Obrázek

Přímý odkaz a zdroj: https://www.tumblr.com/search/Parker-Garrison

Obrázek

Přímý odkaz a zdroj: https://www.tumblr.com/search/Parker-Garrison

malí tanečníci sú Brady Farrar a Parker Garrison.

Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne čtvrtek 25. 8. 2016, 10:42:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: K obrázkům přidány přímé odkazy a zdroje.
Marco Freeman
Administrátor
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Dal: 825 poděkování
Dostal: 1542 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman » čtvrtek 25. 8. 2016, 10:51:56

Balet jako takový mi přijde u chlapců jako velmi zajímavý koníček. Zatím ale v okolí nemám žádného velmi dobrého malého kamaráda, který by tento sport provozoval. Nemůžu říct, že by se mi malí baleťáci nějak extra líbili, spíše se mi líbí stejně jako jiní chlapci v mém preferovaném věku, ale upřímně se mi velmi líbí, když je kutík do něčeho zapálený a plně ponořený - takže pokud bych znal nějakého malého baleťáka, určitě bych ho velmi rád sledoval, jak trénuje (červené tváře, zamyšlený soustředěný výraz, ...). A navíc - přijde mi strašně super, když má dítě koníček i mimo počítač. :)

Jen je škoda, že chlapečtí baleťáci nejsou často přijímáni s pochopením ostatních dětí (a někdy i dospělých).
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Pipo
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Pipo » pátek 2. 9. 2016, 23:13:12

Áno, to je naozaj krásne, keď je chlapec (a každý človek!) nadchnutý nejakou činnosťou. Vzhľadom na moju povahu a smerovanie ma logicky najviac oslovuje umelecká sféra.
To, že dospelí nemajú pochopenie pre taký krásny záujem u dieťaťa, je smutné. Ja osobne ich odmietavý postoj nechápem.

Tu je prvá časť z veľmi dlhého, niekoľkodielneho rozhovoru s baletným sólistom Michalom Krčmářom. Táto prvá časť je logicky zameraná na jeho detstvo a začiatky.

http://www.michal-krcmar.cz/clanky/rozhovory/nepripadam-si-vyjimecny--aby-o-mne-nekdo-musel-cist/1.-cast-rozhovoru.html
Odpovědět