Plyšový medvedík

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Gabry Ponte
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Yo listen up here's a story...
Příspěvky: 13
Dal: 20 poděkování
Dostal: 18 poděkování

Plyšový medvedík

Nový příspěvek od Gabry Ponte »

Ahojte chcel by som poradiť. Už dlhšiu dobu mám plyšové polárne medvedíky, ktoré majú mená a dávam im vlastnosti kutíkov. Rád by som vedel či má niekto skúsenosti s niečím podobným. Musím dodať, že viem že sú to iba neživé predmety no napriek tomu ich milujem. Nemienim sa toho vzdať. Len by som rád vedel aký máte na to názor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabry Ponte za příspěvky (celkem 3):
Filip, Ajax144, Forst Jan
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Plyšový medvedík

Nový příspěvek od Filip »

Myslím že je to milé. :) Aké majú mená? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip za příspěvek:
Gabry Ponte
Gabry Ponte
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Yo listen up here's a story...
Příspěvky: 13
Dal: 20 poděkování
Dostal: 18 poděkování

Re: Plyšový medvedík

Nový příspěvek od Gabry Ponte »

Filip píše:Myslím že je to milé. :) Aké majú mená? :)
Koda, Knut, Brum a 4 je meno môjho kutíka :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabry Ponte za příspěvek:
Filip
Uživatelský avatar
Seigold
Registrovaný uživatel
Bydliště: Bruntál
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 38
Dal: 23 poděkování
Dostal: 59 poděkování

Re: Plyšový medvedík

Nový příspěvek od Seigold »

Já spávám s medvídkem Matym, když tu nemám toho opravdového Matyho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Seigold za příspěvek:
Gabry Ponte
Gabry Ponte
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Yo listen up here's a story...
Příspěvky: 13
Dal: 20 poděkování
Dostal: 18 poděkování

Re: Plyšový medvedík

Nový příspěvek od Gabry Ponte »

Seigold píše:Já spávám s medvídkem Matym, když tu nemám toho opravdového Matyho.
Takže nie som jediný kto si vkladá svojich miláčikov do plyšákov. Tiež som si svojho kutíka "vložil" do malého polárneho medvedíka.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Plyšový medvedík

Nový příspěvek od Filip »

Ja už s plyšákmi nespávam. :( Ale mal som dvoch zajacov. Jeden bol Ňufko a druhý Mucko. :D Ešte k tomu som v posteli spával s plyšovým psom, ktorého som volal Havko, s ježkom, ktorého som volal Dežko a s dvomi hračkárskými pištoľami, až do 15/16. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip za příspěvek:
Gabry Ponte
Forst Jan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Kontakt: Email: [email protected]
Skype: Forst.Jan.87
Mobil: +420 737 739 767
Výkřik do tmy: Navždy kamarád, nikdy láska.
Příspěvky: 457
Dal: 529 poděkování
Dostal: 370 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plyšový medvedík

Nový příspěvek od Forst Jan »

Já tedy plyšáky jako takové nemám. Ale používám prostěradlo a povlečení na polštář a peřinu z plyšové látky, hnědé barvy. Říkám tomu "spát v medvídkovi", je to velmi příjemné (především na nahou pokožku) a připadám si jak v teplém laskavém medvědím objetí.

Pokud člověk má v posteli místo (aby mu zbyl dostatek na kvalitní spánek) a nemá partnera/partnerku, spaní s plyšákem bych považoval za přirozené. A i v ostatních případech, pokud to nikomu v posteli nevadí, je to naprosto v pořádku ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Forst Jan za příspěvky (celkem 3):
Plyšáček, Gabry Ponte, Livrey
Děkuji
Uživatelský avatar
Pipo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Příspěvky: 208
Dal: 41 poděkování
Dostal: 67 poděkování

Re: Plyšový medvedík

Nový příspěvek od Pipo »

No... podľa mňa to je "psycho" :D Ale tak zase - čo nie je? :D Pokiaľ to nenaberie chorobnú podobu...
A na druhej strane mi to príde aj zlaté :D
Tak či onak, určite to je kompenzácia a ak ti to pomáha, nevidím v tom problém.
Ja som totálne zbláznený do všetkého roztomilého :)
Takže ja spávam s plyšovými zvieratkami ;) Ba čo viac, dvoch plyšových psíkov so sebou všade vláčim. Beriem ich aj do verejnosti :) Či v dobe, keď som chodil na výšku alebo aj teraz do práce :D:D:D
Ale nikoho si do nich neprojektujem, pre mňa sú tie psíky samostatnými entitami :D O jednom píšem aj detskú knižku :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pipo za příspěvek:
Gabry Ponte
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Plyšový medvedík

Nový příspěvek od Filip »

Mnoho ľudí čo má nejakú plyšovú hračku si ju pomenuje a tak trochu sa k nej správa, ako by bola živá. Divné by bolo, ak by sa niekto takto správal k televízoru, či k mobilu. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip za příspěvek:
Gabry Ponte
Uživatelský avatar
Allein
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Příspěvky: 256
Dal: 433 poděkování
Dostal: 445 poděkování

Re: Plyšový medvedík

Nový příspěvek od Allein »

Když jsem byla malá, měla jsem dost plyšáků, protože to byla jedna z věcí, se kterou rodiče věděli, že u mě zabodují. Tehdy byl můj nejoblíbenější bílý koník, protože jsem jako malá zbožňovala koně. Získala jsem ho asi jako malá tříletá, když jsme byli u vzdálené rodiny na jedné pouti. (Pamatuji si to jen díky tomu koníkovi, zbytek vzpomínky je v mlze.) Tehdy jsem plyšáky brala docela vážně, dokonce jsem pod postel a do hroudy jiných plyšáků schovávala ty, kteří mě děsili (někde doma bych asi našla jednu žábu, která měla divný útvar v očičku, který mi jako malé způsoboval husinu). :D

Postupem času se většina plyšáků ode mě i od bráchy přesunula do peřiňáku. V současné době mám v pokoji vystavených plyšáků jen pár. Dva tygříky, přičemž o jednom vím, že ho mám ze Zoo, kde byl jeden školní výlet, na který jsem jela společně s mamkou, a na který vzpomínám celkem s úsměvem. Pak tady mám navlékacího maňáska kočičku, kterou jsem zakoupila (a podpořila ruční výrobu těchto hraček) o prázdninách na výletu s Kaszem. Moji „poličku vzpomínek“ doplňuje i plyšový pejsek od Jana Forsta (tenhle plyšák je fakt super, je poměrně dobré velikosti, takže si ho s sebou beru na uklidnění, když jedu k zubaři nebo k podobné nepříjemné události). A na druhé poličce nad stolem mám dva sobě navzájem velmi podobné medvídky, přičemž jeden je větší a druhý maličký. A vzhledem k tomu, že je mám od Tropera, který je BL, tak už jsem si o nich stihla rozvést teorii, že větší je BL a menší je kutík. :D

A na závěr, v poslední době pro mě úplně nejpodstatnější plyšák – samozřejmě plyšový Petr Kasz jr., kterého mnozí určitě znají z fotky, kterou mám na chatu jako avatar. Příjemný milý hnědý pejsek, kterého mi Kasz dal (pamatuji–li si správně) na naší poslední prázdninové schůzce před datem, kdy jsem ho představila svým rodičům. Líbí se mi, že jako plyšák nemá například plastová tvrdá očička či podobně, ale že je čistě měkoučký a příjemný na dotek. A abych byla upřímná, tak si tohoto plyšáka beru s sebou, když jedu na delší dobu pryč, protože by mi po něm bylo smutno. (A navíc vzhledem k tomu, že za dobu, co ho mám, jsem si ho stihla personifikovat, tak trpím utkvělou myšlenkou, že kdybych někam na dlouho odjela a nechala ho doma, tak by to hlavně mrzelo jeho, z čehož bych pak měla výčitky.) :)

A taky je fajn, že v dobách, kdy s Kaszem nejsme, se můžu přitulit aspoň tady k plyšovému juniorovi. A pojmenovávání plyšáků po jménech našich milovaných považuji tedy za poměrně normální, běžnou a milou věc. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Allein za příspěvky (celkem 7):
Kasz, Pipo, Forst Jan, Daniel, Gabriel Svoboda, Gabry Ponte, Livrey
Gabry Ponte
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Yo listen up here's a story...
Příspěvky: 13
Dal: 20 poděkování
Dostal: 18 poděkování

Re: Plyšový medvedík

Nový příspěvek od Gabry Ponte »

Myslíte si snáď, že by som to mal zmeniť? Vôbec neviem ako ďalej. Píšete, že na tom nie je nič zlé. Mňa by zaujímalo či to časom nemôže prerásť do extrému? Pozrite viem, že tie plyšáky nie sú deti ale cítim k ním proste lásku. Dávam im bozky na dobrú noc. Starám sa o nich. A veľmi veľmi sa o nich bojím. Neviem či to nemôže byť nejaká úchylka. Mám ich moc rád. Nikdy by som im neublížil. Hladkam ich a tulim sa s nimi. Preto neviem či je to iba projekcia deti alebo už nejaká úchylka navyše. Neobmedzuje ma to v živote a nikomu to ani nevadí kto o tom vie. V podstate je to bezpečné a takto si kompenzujem lásku ktorú nemôžem odovzdať deťom. Je na tom niečo zlé? Dosť som zvažoval ci sem napíšem aj toto, ale myslím si že bez takto dôležitého faktu tento článok nemá zmysel. Ďakujem za odpovede :)
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Plyšový medvedík

Nový příspěvek od Myš »

Nemyslím, že bys měl něco měnit. Do extrému může přerůst vše. Někdy i to, u čeho bys to čekal nejméně. Najít zdravou míru v běžných lidských činnostech někdy není vůbec jednoduché a i když ti tvůj vztah s plyšáky může přijít zvláštně, nedívej se na něj jako na zvláštní jenom proto, že to tak nemá každý :) Strach z toho, že vztah k plyšákům přeroste do extrému, by tě podle mě neměl donutit pouta k plyšákům přetrhat. Dělej co děláš, dokud ti to slouží.

Myslím si ale, že můžeš dělat hodně proto, abys své pocity lásky, blízkosti, sdílení a sociální potřeby obecně naplnil i s reálnými bytostmi, lidmi, možná kutíky. Lidé s nedostatkem kvalitních sociálních vazeb mají výrazně vyší riziko závislostí a abúsu, což extrémní projevy chování rozhodně jsou. Jak ve své knize napsal Johann Hari : "The opposite to addiction is connection".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Myš za příspěvky (celkem 2):
Gabry Ponte, Livrey
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů