Mimozemšťania

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Gabry Ponte
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Yo listen up here's a story...
Dal: 22 poděkování
Dostal: 18 poděkování

Mimozemšťania

Nový příspěvek od Gabry Ponte » úterý 24. 1. 2017, 17:17:55

Ahojte veríte na mimozemský život? Táto otázka ma už fascinuje dlhé roky. Sú to iba výmysly ľudí alebo boli skutočne unesenení? Čo si o tom myslíte vy? Možno sa nepýtam na správnom mieste, ale boli tu položené už rôzne otázky a mňa zaujímaju vaše názory.
Forst Jan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Varování: 3
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Kontakt: Email: Forst.Jan@email.cz
Mobil: +420 737 739 767
Výkřik do tmy: Navždy kamarád, nikdy láska.
Dal: 617 poděkování
Dostal: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mimozemšťania

Nový příspěvek od Forst Jan » úterý 24. 1. 2017, 18:38:33

Věřím, že jinde ve vesmíru je jiná forma života. A myslím, že jich je mnoho druhů. Jen (alespoň teď) nemáme žádný způsob jak se kontaktovat.

Nevěřím ale na únosy, různé konspirace, že tu byli a někdo to tají.
Děkuji
Filip
Člen skupiny ČEPEK
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Dal: 655 poděkování
Dostal: 332 poděkování

Nový příspěvek od Filip » úterý 24. 1. 2017, 21:18:30

Verím v to, že vo vesmíre a nie len na našej planéte je život, aj ten inteligentný. Ale neverím v ufónov, čo chodia na našu planétu, unášajú ľudí a kreslia kruhy v obilí. Je veľmi nepravdepodobné že niekedy stretneme mimozemšťanov.
Marco Freeman
Administrátor
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Dal: 813 poděkování
Dostal: 1529 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman » úterý 24. 1. 2017, 21:29:07

Jak už řekli hoši přede mnou, věřím v to, že někde může existovat nějaký jiný mimozemský život. Přeci jen, existuje neskutečné množství hvězd, tedy i potencionálních "Sluncí" a stejně tak množství planet a planetek v celém vesmíru, jak leží a běží... Jenže je vesmír tak obrovský, že pravděpodobnost setkání je velmi mizivá. Což je i důvod, proč také nevěřím na nějaké ty konspirační teorie o návštěvnících z vesmíru či o únosech mimozemšťany. :) Pokud někde nějaký život je, může být na jakémkoliv stupni vývoje, klidně i vyspělejší než my, nicméně tak či tak je cestování na tak ohromné vesmírné vzdálenosti dost velké sci-fi. :)
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Pipo
Registrovaný uživatel
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: hanuman999@post.sk
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Dal: 14 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Nový příspěvek od Pipo » úterý 24. 1. 2017, 22:03:41

Jéééj, aká "odveci" a "pivná" téma! :) Ktorá ma ale potešila, pretože ako mnohých ďalších ma tajomno a záhady fascinujú. V dobe puberty som sa tomu aj "aktívne" :D venoval, čo v podstate znamená, že som prečítal stohy špekulatívnej literatúry zväčša nevalnej úrovne :D

Tu jedna malá technická poznámka: táto tématika nepatrí pod hlavičku konšpiračných teórií (pokiaľ sa tam zrovna nerieši utajovanie mimozemských aktivít vládami :D) ale skôr do kolónky záhadologickej, teda pavedeckej literatúry.

Táto téma ma veľmi zaujíma prevažne z dvoch dôvodov.
1. Milujem sci-fi. Prevažne v knižnej podobe. A otázka mimozemských civilizácií je veľmi obľúbená a často používaná.
2. Sám som videl UFO. Netrollujem. Myslímt o vážne. Smrteľne vážne. Mal som asi dvanásť rokov, bolo to v nedeľu na spoločnom rodinnom obede a všetci traja - ja, mama a babka čumíme z okna na UFO, ktoré si to defiluje (pohybovalo sa zvláštnym, akoby trhavým pohybom) na úrovni horizontu, kým nám výhľad nezakryl kopec. Malo to cigarovitý tvar, konce boli sploštené. Zaujímavé bolo, že sme z toho mali dojem "nehmotnosti". Ako bolo z akejsi energie, nie z kovu. Sýtooranžové, akoby stvorené z ohňa či plazmy(?). Avšak!!! Bolo to veľmi ďaleko a nemali sme možnosť lepšieho pozorovania a nevideli sme žiadne detaily. Takže to mohol byť rovnako dobre atmosférický úkaz či test nejakého ruského ultramoderného prototypu novej stíhačky :D. Že to bol lietajúci stroj mimozemšťanov (čo si ľudia zväčša automaticky predstavia pod slovom UFO) sa mi zdá najmenej pravdepodobné.

Veď UFO je skratka, ktorá znamená unidentified flying objects, teda neidentifikovateľný lietajúci stroj. A môže to byť prakticky čokoľvek čo nevieme zaradiť na základe pozorovania. Teda videl som niečo, čo neviem akého charakteru bolo, ale mohlo to byť čokoľvek. Veď zrejme najpočetnejšiu skupinu UFO tvoria chybné pozorovania či nedostatok poznatkov u pozorujúceho prisúdi tej veci taký zvláštny charakter...

Okrem rôznych amatérskych (niekedy až povážlivo nadšeneckých a nekritických) UFO združení, sa v dobe, kedy bol tento fenomén až popkultúrnym javom a denne boli hlásené mnohé pozorovania zaoberali aj vládne organizácie. Napríklad v USA, Británii či Sovietskom zväze. Závery vyšetrovania je dnes možno nájsť aj na nete a viaceré výskumy sú dneska odtajnené. Ale skalných záhadológov, a tu aj prívržencov konšpiračných teórií sklamú, pretože po veľa rokoch zbierania informácií a dôkazov sa ukázalo, že sa jedná o podvrh či skrátka ide o neznalosť svedkov. Je ale isté (štatisticky veľmi malé) percento tzv. blízkych stretnutí, ktoré sú nevysvetlené a prakticky aj nevysvetliteľné. Niektoré kamerové záznamy, ktoré sú preukázateľne autentické, je možné nájsť aj na internete. Nemyslím tým slávne pitvy mimozemšťanov, ktoré sú viac- menej šikovným podvodom či umelé a nakašírované fotomontáže, ale videonahrávky zvláštnych atmosférických úkazov podobného razenia ako som videl napr. aj ja. Fenomén UFO je nepochybne reálny, len veľký odvážlivec, ktorý je ale zároveň veľmi naivný, by tvrdil, že nás navštevujú a skúmajú "emzáci" a má na to nespochybniteľné dôkazy...

Osobne si myslím, že vo vesmíre nie sme sami :) Ako povedal jeden mudrlant - bolo by to plýtvanie priestorom ;) Otázku mimozemských návštev a únosov vnímam skôr z psychologického a sociologického hľadiska. Tuším to bol už Jung, ktorý sa pozastavoval nad nápadnou podobou medzi stredovekými predstavami sabatu a stretnutím s démonmi a únosom mimozemských bytostí, pričom to druhé vnímal skoro akoby modernizovanú verziu starých legiend upravenú do podoby príťažlivej pre človeka technického veku.
Pipo
Registrovaný uživatel
ve věku od: 11
Kontakt: hanuman999@post.sk
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Dal: 14 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Nový příspěvek od Pipo » úterý 24. 1. 2017, 22:28:08

Najlepšie (z môjho pohľadu) filmy, ktoré som na túto tému videl:

Blízke stretnutie tretieho druhu (Close Encounters of the Third Kind) - 1975
Starman - 1984
Oheň na nebesiach (FIre in the Sky) - 1993
Kontakt - 1997

Najlepšie (z môjho pohľadu) knihy, ktoré som na túto tému čítal:

Vládci loutek - Robert A. Heinlein
Setkání s Rámou - Arthur C. Clarke
Midwichské kukačky - John Wyndham
Chocky - John Wyndham

Oba zoznamy by si zaslúžili poriadne rozšíriť, ale toto mi napadlo hneď tak skraja :)
kredenc
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
Výkřik do tmy: Malý príbeh o láske:

5 ročné dievčatko príde za svojim veľkym bratom a pýta sa ho "čo je to láska". Ten jej odpovie: "Láska je keď si každe ráno zoberieš z mojej školskej tašky čokoládu a ja si ju aj napriek tomu stále dávam na to isté miesto."
Dal: 25 poděkování
Dostal: 33 poděkování

Nový příspěvek od kredenc » neděle 5. 2. 2017, 0:11:28

Určite verím že niekde vo vesmíre existuje vyspelý život. Aj niečo vyspelejšie ako ľudia. Vesmír má nepredstavitelné rozmery. Miliardy galáxii v ktorých sú miliardy hviezd, ktoré obiehajú biliony planét. Nehovoriac o hypotéze že náš vesnír je len jeden z mnoha (?miliárd?) vesmírov. Keď sa ale nad týmto zamýšlam len ma bolí hlava a mám divný pocit v žalúdku. Je škoda že ľudia ako my nikdy neopustia zem. Vo vesmíre je nekonečné množstvo svetov a miest, neprebádaných, čakajúc až ich niekto preskúma, určite sa tam nachádzajú nemyslitelné veci..
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 3 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Nový příspěvek od Jednorozec » sobota 11. 3. 2017, 17:54:59

Tak zjednodušeně.
Ano mimozemský život existuje. To není už ani tak otázka víry, pokud vím nějaké ty bakterie našli snad i v meteoritech.
To jestli existuje mimozemský inteligentní život je velmi pravděpodobné. Podle všeho jen v oblasti kam až dohlédneme ja tolik hvězd a planet že šance na vývol života je značná.

No a jestli tu i nějací ti mimozemšťané byli na návštěvě, to těžko říct, to už je pravděpodobné mnohem méně. Na druhou stranu existují i teorie, že život nevznikl na zemi, že se sem dostal z vesmíru (třeba z marzu jako nějaká bakterie v meteoritu) takže pak bychom byli mimozemšťané i mi sami...
Odpovědět