Respekt.cz: Kdo smí sahat na děti

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Bydliště: Čechy
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 15
Kontakt: myscepek@seznam.cz
Příspěvky: 633
Dal: 143 poděkování
Dostal: 550 poděkování

Respekt.cz: Kdo smí sahat na děti

Nový příspěvek od Myš » úterý 18. 4. 2017, 19:53:36


Hlavním tématem Respektu pro tento týden je článek "Kdo smí sahat na děti" popisující vývoj v případu učitelky Vandy Fabiánové.
V článku se píše:Podle ředitele školy v Tršicích Jaromíra Vachutky se Vanda Fabianová dopustila zneužívání dětí se sexuálním podtextem během pětidenního pobytu v areálu Skiland v Jeseníkách loni v květnu. Do dokumentu o okamžitém zrušení pracovního poměru kantorky popsal své podezření takto: „Opakovaně se zavírala výlučně s chlapci v koupelně, jednotlivě a pod záminkou kontroly osobní hygieny, přičemž tato kontrola byla převážně zaměřena na mytí genitálií, přičemž po chlapcích požadovala, aby si stahovali předkožku penisu. K tomuto jednání docházelo opakovaně v průběhu celého pobytu. Chlapci byli vystaveni nepatřičnému chování a zneužívání osobou, jež využila jejich závislosti.“
Článek kromě vývoje v případu popisuje i odlišnosti v akceptování dotyků v USA, Británii, Kanadě či Austrálii, kde jsou na školách zákazy fyzického kontaktu s dětmi běžné. To jsem jako nepoučený mladík pocítil, když jsem jel během střední školy pracovat do USA. Odlišnost přístupu k dětem mě zarazila a ačkoli jsem se dokázal prostředí přizpůsobit, zpětně vím, že jsem se v několika situacích zachoval tak, že jsem z toho mohl mít problém.

Kam až může striktní aplikace "no touch policy" zajít?
V článku se píše:Trojice akademiků z Manchester Metropolitan University v polovině nultých let začala fenomén zkoumat a při rozhovorech s učiteli sesbírala docela znepokojivé případy. Počurané dítě, kterému si nikdo z učitelů netroufl vyměnit kalhoty, a škola raději zavolala rodiče. Děti s rozbitým kolenem, kterým pedagog dával zpovzdálí instrukce, místo aby jim ránu očistil a obvázal sám. Nebo sedmiletého chlapce, který uvízl hlavou v zábradlí a nikdo si netroufl ho obejmout, aby mu ulehčil stres z čekání na osvobození. „Děti jsou zvyklé na to, že se o ně dospělí starají, a přijít na místo, kde se jich najednou nikdo nedotýká, musí být docela děsivé,“ shrnula výsledky výzkumu jeho spoluautorka Heather Piper.
Má-li někdo zájem o plný článek a nechce si Respekt kupovat, nabízím zaslání článku do SZ.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů