Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Žádosti a návrhy pro účast komunity ČEPEK na projektu, studii, odborné práci či výzkumu - v případě zájmu se nezdráhejte založit téma a požádat o spolupráci!
Martin Fafejta
Registrovaný uživatel
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem sociolog, který se zabývá problematikou sexuálních menšin.
Příspěvky: 19
Dostal: 35 poděkování

Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Martin Fafejta »

Vážení přátelé,

obracím se na vás s prosbou o účast ve výzkumu „Sebepojetí, coming-out a konstrukce reality u členů Československé pedofilní komunity“. Hledám jedince zaregistrované na webových stránkách pedofilie-info.cz, kteří se považují za pedofily a byli by ochotni účastnit se výzkumného rozhovoru týkající se toho, jak pojímají svou identitu a životní situaci, jaký mají postoj ke svým intimním touhám, jak vnímají své kontakty s dětmi, nakolik se vymezují vůči stigmatizující nálepce pedofil a nakolik vnímají pedofilii pozitivně, to vše v situaci, kdy je v mediích často označován za pedofila kdokoliv, kdo se dopustí zneužití dítěte, bez ohledu na jeho motiv a sexuální zaměření, a nezanedbatelná část společnosti je přesvědčena, že každý pedofil zneužívá nebo někdy zneužije dítě a pedofilie nemůže mít žádné pozitivní stránky a projevy. Výzkum se tak bude zabývat i mýty, stereotypy a předsudky, které se vážou k pedofilii. Rozhovory se nebudou týkat případných nelegálních aktivit účastníků.

Jmenuji se Martin Fafejta, jsem sociolog, působím jako odborný asistent na Katedře sociologie, andragogiky a kulturní antropologie Filozofické fakulty UP Olomouc. Problematice pedofilie jsem se věnoval například v knize „Sexualita a sexuální identita“, který vyšla v roce 2016 v nakladatelství Portál. Spolu s ČEPEKem jsem se zúčastnil v letech 2014 a 2015 pochodu Prague Pride, v roce 2014 jsem byl mezi účastníky zajištěnými policií - http://fafejta.blog.respekt.cz/zatceni-na-prague-pride-62654410/. K věci jsem se později vyjádřil i zde - http://fafejta.blog.respekt.cz/je-pedofilie-sexualni-styl/.

Rozhovor by trval zhruba 60–120 minut (jde o standardní délku rozhovoru u tohoto typu výzkumu) a konal by se na místě, které by si účastník sám zvolil (v rámci ČR a Slovenska). Rozhovor bude striktně anonymizován. Půjde o tzv. polostrukturovaný rozhovor, tj. nepůjde o krátké odpovědi na množství otázek, spíše budu nadhazovat výše zmíněná témata a nechám vyprávět účastníka rozhovoru. Rozhovor budu buď nahrávat nebo zapisovat (podle přání účastníka), nebudu zjišťovat žádné osobní údaje (nechám na účastníkovi, co považuje za vhodné o sobě říci), identita účastníka bude skryta za přezdívku či kód, které si účastník sám zvolí. Ač preferuji osobní setkání, rozhovor může proběhnout i elektronickou cestou. Pokud účastník dospěje k názoru, že se nějaká část rozhovoru nesmí objevit v žádném publikačním výstupu, budu to respektovat. Sám jsem byl zajištěn policií, takže si uvědomuji, že s tímto typem výzkumu mohou být spojena konkrétní rizika.

Výzkumná studie bude publikována jak v českém, tak v v zahraničním odborném (patrně sociologickém) periodiku a účastníkům výzkumu bude tato studie poskytnuta.

Pokud byste měli zájem účastnit se rozhovoru, ozvěte se mi, prosím, na e-mail [email protected]. Budu vám vděčný, když dáte též vědět dalším lidem, kteří by mohli mít zájem.

Děkuji za jakoukoli pomoc při uskutečnění tohoto výzkumu,
Martin Fafejta
Naposledy upravil(a) pbd dne čtvrtek 6. 5. 2021, 13:04:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava odkazu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Fafejta za příspěvky (celkem 7):
simgiran, Gabriel Svoboda, Marco Freeman, Honda, Kasz, Filip, Tomas1990
Martin Fafejta
Registrovaný uživatel
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem sociolog, který se zabývá problematikou sexuálních menšin.
Příspěvky: 19
Dostal: 35 poděkování

Re: sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Martin Fafejta »

Pokud byste měli jakékoli dotazy, napište mi na uvedenou e-mailovou adresu nebo je mohu zodpovědět přímo tady.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Kasz »

Martin Fafejta píše:Ač preferuji osobní setkání, rozhovor může proběhnout i elektronickou cestou.
Dobrý den, co to znamená "elektronickou cestou"? Emailem? Nebo třeba přes FB? Pokud ano, není pro mě problém a rád se zúčastním.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Filip »

Ja preferujem osobné stretnutie, alebo komunikáciu pomocou poštových holubov. :D
Martin Fafejta
Registrovaný uživatel
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem sociolog, který se zabývá problematikou sexuálních menšin.
Příspěvky: 19
Dostal: 35 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Martin Fafejta »

Dobrý den, preferoval bych e-mail. Ostatně už jsme si kdysi psali, takže se ozvu na ten e-mail, co mám.
Kasz píše:
Martin Fafejta píše:Ač preferuji osobní setkání, rozhovor může proběhnout i elektronickou cestou.
Dobrý den, co to znamená "elektronickou cestou"? Emailem? Nebo třeba přes FB? Pokud ano, není pro mě problém a rád se zúčastním.
Martin Fafejta
Registrovaný uživatel
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem sociolog, který se zabývá problematikou sexuálních menšin.
Příspěvky: 19
Dostal: 35 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Martin Fafejta »

S těmi holuby by to mohl být problém, sousedi by asi nadávali, takže jsem pro osobní střetnutí :)
Filip píše:Ja preferujem osobné stretnutie, alebo komunikáciu pomocou poštových holubov. :D
Uživatelský avatar
Little Hero
Registrovaný uživatel
Bydliště: Plzeň
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Příspěvky: 151
Dal: 18 poděkování
Dostal: 47 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Little Hero »

Dobrý den, jednoho podobného výzkumu už jsem se zúčastnil, tak kdyby zde byl zájem, šel bych do toho eventuelně znovu. Momentálně ale jsem nejen pracovně dost vytížený, ale na začátku července mám dovolenou, tak by to šlo.
Martin Fafejta
Registrovaný uživatel
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem sociolog, který se zabývá problematikou sexuálních menšin.
Příspěvky: 19
Dostal: 35 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Martin Fafejta »

Dobrý den,
určitě bych měl zájem, jen jsem úplně neporozuměl, jak jste na tom s časem. V první půlce července nemohu, jsem na dovolené s dcerou, ale ve druhé bych mohl, popř. v první půlce srpna. Můžete mi kdyžtak napsat na [email protected], abychom se domluvili konkrétněji? Díky!
Little Hero píše:Dobrý den, jednoho podobného výzkumu už jsem se zúčastnil, tak kdyby zde byl zájem, šel bych do toho eventuelně znovu. Momentálně ale jsem nejen pracovně dost vytížený, ale na začátku července mám dovolenou, tak by to šlo.
Uživatelský avatar
Honda
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Jihomoravský kraj
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Výkřik do tmy: Život je boj, ale pokud vedle sebe máte ty správný lidi je život hned lepší.
Příspěvky: 49
Dal: 34 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Honda »

Ahojte,

V pátek jsem měl sraz s Martinem a můžu říct, že to byla super zkušenost. Martin je velice příjemný pán a nemusíte bát sním o čemkoli bavit nedívá se na vás skrz prsty ba naopak se mu můžete rozpovidat a bavit se snim na rovinu. Takže kdo má ještě nějaké obavy nebo je nerozhodný se rozhovoru účastnit tak mu můžu rozhovor jen vřele doporučit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Honda za příspěvky (celkem 2):
simgiran, Kasz
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 987
Dal: 110 poděkování
Dostal: 306 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Setkal jsem se s panem Fafejtou. Je to příjemný člověk. Diskuze probíhala tak, že se pan Fafejta vždy zeptal a já jsem se snažil na danou otázku rozvitě odpovědět, i když mi to moc nejde. :) Moc příjemné bylo, že mě do ničeho netlačil, nechal mě mluvit nebo mi občas pomohl se nasměrovat k odpovědi, když jsem přesně nevěděl, na co mám odpovědět nebo jsem nevěděl, co mám říct. Vždy mi pomohl a dotaz více upřesnil nebo strukturalizoval, což mi pomohlo se lépe vyjádřit. Nakonec jsme si spolu dali pár piv :) Bylo super poslouchat, když začal vyprávět o vlastních dětech. Doporučuji, není čeho se bát.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MR_Xguard za příspěvky (celkem 4):
Gabriel Svoboda, Kasz, Honda, Livrey
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od simgiran »

Tak už jsem byl také vyzpovídán. Jelikož Martina znám už z Pride a občas s ním prohodím pár slov přes internet, tak asi je jasné, že jsem se nebál a nebyl jsem překvapený. Jen zopakuji, co tu už někteří zmínili, totiž že můžete říct tolik, kolik vám je příjemné, nebudete do ničeho tlačeni, ale když nevíte, co říct, tak můžete dostat nějakou pomocnou otázku. Pokud ale máte co říct, tak si klidně můžete vést monolog, maximálně dostanete potom pár otázek na to, co jste nezmínili. Prostě kdo to zvažujete, vůbec se nebojte.
Tito uživatelé poděkovali autorovi simgiran za příspěvky (celkem 3):
Honda, Livrey, Kasz
Uživatelský avatar
Allein
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Příspěvky: 256
Dal: 433 poděkování
Dostal: 445 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Allein »

Když jsme se s panem Martinem Fafejtou potkali na Prague Pride, ptal se nás, jestli nevíme o někom, kdo reagoval na jeho výzvu o podílení se na výzkumu a kdo nedostal na svůj e-mail odpověď, že mu někdo o někom takovém psal.

Pan Fafejta ale neví, že by na nějaký e-mail neodpověděl, takže pokud jste někdo panu Fafejtovi již před časem e-mail posílali a pan Fafejta vám na něj ještě nezareagoval, neváhejte napsat ještě jednou. Je možné, že se e-mail neodeslal.
Martin Fafejta
Registrovaný uživatel
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem sociolog, který se zabývá problematikou sexuálních menšin.
Příspěvky: 19
Dostal: 35 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Martin Fafejta »

Chtěl bych mockrát poděkovat všem, kteří mi poskytli rozhovor, za účast ve výzkumu. Nakonec to bylo 15 rozhovorů, což je přesně ten počet, který jsem si naplánoval, a to by měl ještě jeden přibýt. V nejbližších době začnu vše analyzovat a pracovat na článcích. Zatím jsem nasbírané informace využil na konferenci Evropské sociologické asociace v Aténách a v říjnu budu mít prezentaci na kongresu k sexuální výchově v Pardubicích. Těm, co se mi nabídli k virtuálnímu rozhovoru přes internet, také děkuji za zájem, i když nakonec tuto nabídku nevyužiji - z metodologických důvodů je lepší provádět rozhovory osobně a osobních rozhovorů jsem sehnal dostatečný počet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Fafejta za příspěvky (celkem 2):
Forst Jan, Filip
Martin Fafejta
Registrovaný uživatel
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem sociolog, který se zabývá problematikou sexuálních menšin.
Příspěvky: 19
Dostal: 35 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Martin Fafejta »

A máte-li jakýkoli dotaz k průběhu výzkumu, rád na něj odpovím!
Uživatelský avatar
Little Hero
Registrovaný uživatel
Bydliště: Plzeň
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Příspěvky: 151
Dal: 18 poděkování
Dostal: 47 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Little Hero »

Rád jsem rozhovor poskytl, doufám, že ti k něčemu pomohl. Osobně jsem ani moc nevěděl, co říkat, měl jsem pocit, že už jenom opakuju něco stokrát řečené. Ale chápu, že pro spoustu lidí je to stále neznámá věc. :)
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Filip »

Martin Fafejta píše:Zatím jsem nasbírané informace využil na konferenci Evropské sociologické asociace v Aténách.
Zaujímalo by ma aké boli reakcie ostatných členov konferencie na prednášku: Non - offending paedopiles the pain of desire? A či z nej existuje nejaký záznam.
Martin Fafejta
Registrovaný uživatel
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem sociolog, který se zabývá problematikou sexuálních menšin.
Příspěvky: 19
Dostal: 35 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Martin Fafejta »

Záznam bohužel neexistuje - resp. já o ničem takovým nevím. Abstrakt příspěvku, co je na webu, jsem musel napsat už v době, kdy jsem ještě nezačal s výzkumem a nakonec jsem to změnil a bylo to "Members of the Czech and Slovak Paedophile Community (ČEPEK): Coping strategies and the role of ČEPEK". Mluvil jsem o ČEPEKu, stereotypech spojených s pedofilií a anonymně citoval z některých rozhovorů (ne ze všech, jen z těch, které jsem měl v té době nějak zpracované). Pokud byste o to měli někdo zájem, napište me e-mail, mohu vám to zaslat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Fafejta za příspěvek:
Filip
Uživatelský avatar
SanDonk
Nový člen
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 15
ve věku do: 50
Příspěvky: 9
Dal: 3 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od SanDonk »

Až bude potom časem nějaký výstup v podobě článku, prací či jiných publikací, bude tady odkaz? Rád se v tématu, co sleduju, dál přiučím. Patnáct osobních rozhovorů už je poměrně úctyhodné číslo.
Uživatelský avatar
Honda
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Jihomoravský kraj
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Výkřik do tmy: Život je boj, ale pokud vedle sebe máte ty správný lidi je život hned lepší.
Příspěvky: 49
Dal: 34 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Honda »

Dobrý den Martine

Rád jsem vám rozhovor poskytnul a doufám, že vám byl něco platný, že to nebylo zbytečné, kdyby jste na mně cokoliv potřeboval stačí se ozvat.
Martin Fafejta
Registrovaný uživatel
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem sociolog, který se zabývá problematikou sexuálních menšin.
Příspěvky: 19
Dostal: 35 poděkování

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Nový příspěvek od Martin Fafejta »

SanDonk píše:Až bude potom časem nějaký výstup v podobě článku, prací či jiných publikací, bude tady odkaz? Rád se v tématu, co sleduju, dál přiučím. Patnáct osobních rozhovorů už je poměrně úctyhodné číslo.
Co se týká výstupů, bude to ještě nějakou chvíli trvat. V odborných časopisech bývají dlouhá recenzní řízení, takže pokud by český článek vyšel do roka a do dne a anglický do dvou roků, byl by to téměř zázrak - záleží taky, kdy ty články dopíšu. Každopádně pokud budou volně přístupné, dám na ně odkaz. Ještě ale nevím, do kterých časopisů to pošlu - některé si bohužel nechávají za přístup k článkům platit.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů