Byl Jaroslav Foglar pedofilem?

Názorové články zpravidla reagující na zprávu v médiích či příspěvek jiné osoby.
Uživatelský avatar
Gavin17
Nový člen
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 16
Kontakt: ludek.vejsada@seznam.cz
Výkřik do tmy: Velice se mi líbí práce Mgr. Žáka, kterému jsem roku 2013 poslal s díky i svoji práci "Vztahy muž . chlapec v současné společnosti". V současné době připravuji román "Rosťa a Tobiáš" (psychothriller na podkladě věrných dokumentů o vztahu profesora a jeho mladého přítele, který v 18 letech utekl od rodičů a žije s ním...)
Příspěvky: 1
Dostal: 2 poděkování

Re: Byl Jaroslav Foglar pedofilem?

Nový příspěvek od Gavin17 » neděle 17. 12. 2017, 7:56:24

Dnes jsem si přečetl článek od Dana i reakce na něj a rád bych napsal pár slov k tomu všemu.
Píšu také knížky pro chlapce a o chlapcích a jejich vztazích, hlavně o přátelství, který je hybnou sílou mého života, jakožto ryzího boylovera.
Jaroslav Foglar byl v mém dětství velkým vzorem, první knihou byla "Chata v jezerní kotlině" z otcovy knihovny, vydání od Kobese, jež mne uchvátila ve věku 12 let a dodnes je mojí nejoblíbenější foglarovkou.
Na rozdíl od Foglara se v některých svých povídkách erotickým aspektům chlapeckých vztahů nevyhýbám, protože je dobře znám z praxe z práce s chlapci a většinu z toho toho jsem viděl, slyšel či zažil (teď mluvím i o přímém vztahu chlapec a dospělý, který je v některých dílkách zobrazen).
Celá diskuze v časopisech, novinách atd. mi přijde v podstatě dost nesmyslná, protože za člověka musí především hovořit činy - a že za Jestřábem jsou mega činy je nesporné. To, že učinil z chlapectví to nejkrásnější na světě je podle mne pozitivum velké hodnoty, nad nímž není možno pochybovat, jen ho lze ocennit.
Přesexualizovanost dnešní společnosti potřebuje útočiště před nevkusem a brakem a svět chlapectví Jaroslava Foglara je tou "bobří hrází" proti ní. A znám mnoho chlapců, kteří za tu hráz touží utéct - Díky bohu.
Přeji krásné dny pod modrou oblohou všem, kteří si váží chlapeckého přátelství.
GAVIN
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 511
Dal: 665 poděkování
Dostal: 339 poděkování

Re: Byl Jaroslav Foglar pedofilem?

Nový příspěvek od Filip » neděle 17. 12. 2017, 18:55:18

Osobne je mi jedno či bol, alebo nebol pedofi/ efebofil. Ale bol by som rád ak by bol. Takže mi to až tak jedno neni. :D Ale k veci. Foglar, Andersen a iní, sa občas dávajú za príklad ako pozitívni pedofilovia. A pozitívne príklady sú lepšie ako negatívne. Je lepšie keď je pedofil inšpirovaný Foglarom, ako keby sa mal inšpirovať niekym kto zneužíva deti.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host