Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé děti?

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé děti?

Nový příspěvek od Kasz »


V řadě zemí jsou dnes pedofilové pokládáni za nebezpečí srovnatelné s terorismem – a podle médií se zdá, že případů pedofilie v současnosti stále přibývá.

Vědci ale také současně lépe poznávají, co pedofilii způsobuje, jaké jsou její příčiny – a také zda se dá tato sexuální úchylka nějak léčit. V posledních dvou letech vyšlo rovnou několik převratných studií, které ukazují, jak velký a složitý problém to celé je.

Pedofilie v kruhu

Výsledky vědců z Nového Jižního Walesu ukazují, že pedofilie je začarovaný kruh. Když hledali něco, co spojuje aktivní pedofily (tedy ty, kteří někdy zneužili dítě), našli to velmi rychle. Ze 33–75 procent dětí, které byly někdy sexuálně zneužity, se v dospělosti stávají aktivní pedofilové. Pro kriminalisty to znamená, že když se podaří omezit počet zneužití již nyní, je pravděpodobné, že se výrazně sníží i jejich počet v budoucnosti.

Přesný mechanismus, proč se takto zneužité děti v dospělosti „mstí“, není doposud přesvědčivě vysvětlen, ale psychologové předpokládají, že tyto děti ve starším věku nejsou kvůli psychickým bariérám schopny navazovat plnohodnotné vztahy s jinými dospělými.

Ale co ten zbytek, tedy těch 66–25 procent pedofilů, kteří nikdy zneužiti nebyli? V odborném časopise Biology Letters vyšla zajímavá studie, jejíž autoři studovali mozky aktivních pedofilů. Zjistili, že za toto rozhodnutí nikdo nemůže – mozky pedofilů jsou tak naprogramované. Vědci ukazovali lidem připojeným na přístroje monitorující mozkovou aktivitu nejrůznější části těl dospělých i dětí. Zjistili, že nejvíce pedofily vzrušují dětské obličeje!

Tady je zřejmě problém: zatímco pro „normální“ dospělé osoby znamená pohled na dětské rysy spuštění reakce „starost“ nebo „ochrana“, u pedofilů je tento mechanismus narušen a oni cítí sexuální vzrušení. Příčina tohoto přeprogramování mozku je neznámá, podle některých teorií souvisí s prenatálním vývojem a narušením některých vazeb v mozku.

Nečekaný je ale také závěr práce Raye Blancharda a jeho kolegů, kteří se zaměřili na zranění hlavy. Ze statistických dat se jim podařilo zjistit, že pedofilové oproti „normální populaci“ utrpěli ve věku do 13 let výrazně častěji vážné zranění hlavy. Je možné, že drobné poruchy mozku při takových úrazech způsobují nějaké fyzické narušení vazeb ve vyvíjejícím se mozku mladého člověka, jenž pak do puberty vstupuje se závažným problémem…



Snad ani nemusím psát, že článek klasicky míchá zneužívání s pedofilií.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé d

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Nečekaný je ale také závěr práce Raye Blancharda a jeho kolegů, kteří se zaměřili na zranění hlavy. Ze statistických dat se jim podařilo zjistit, že pedofilové oproti „normální populaci“ utrpěli ve věku do 13 let výrazně častěji vážné zranění hlavy. Je možné, že drobné poruchy mozku při takových úrazech způsobují nějaké fyzické narušení vazeb ve vyvíjejícím se mozku mladého člověka, jenž pak do puberty vstupuje se závažným problémem…
Tuto teorii jsem ještě nikdy neslyšel a celkem mě zaujala, protože já jsem zranění hlavy v dětství opravdu utrpěl.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé d

Nový příspěvek od Kasz »

Já jsem zase žádné vážné zranění hlavy neměl. :)
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Little Hero
Registrovaný uživatel
Bydliště: Plzeň
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Příspěvky: 151
Dal: 18 poděkování
Dostal: 47 poděkování

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé d

Nový příspěvek od Little Hero »

Mě v 7 letech srazilo auto a měl jsem "komoci mozkovou" - otřes mozku, ale to myslím není vážné zranění hlavy. :)
Uživatelský avatar
haizi
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 40
Dal: 12 poděkování
Dostal: 25 poděkování

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé d

Nový příspěvek od haizi »

Ja som tiež mal
Naposledy upravil(a) haizi dne čtvrtek 1. 3. 2018, 6:58:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé d

Nový příspěvek od Filip »

Ja som si v šiestich rokoch v škole rozbil hlavu, teda čelo.
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 960
Dal: 310 poděkování
Dostal: 240 poděkování

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé d

Nový příspěvek od Silesia »

Upřimě je to konina. Článek jsem četl asi 2 měsíce dozadu.

Jako to že někdo nekoho zneužil je tristní ale že by ten kvůli tomu začal zneužívat děti? Ok jako ,,odplatu, kompenzaci... možná ale rozhodně pak není pedofil je jen ten co zneužívá děti

A ty úrazy hlavy? Je logické že kluci jich přidělají dost ale stavět na tom tefa to, že to ovlivnilo citovou preferenci mi přijde hodně mimo
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé d

Nový příspěvek od Mathias8 »

Ono to nemusí byť myslené priamo nejakým tažkým urázom hlavy, že pádom a podobne. Ale može to byť myslené napríklad aj dlhodobým fyzickým ubližovaním. Myslím, keď Vás niekto bije v detstve silno po hlave (V škole alebo doma rodič) aj to sa može rátať ako tážký úraz hlavy. Následky možu byť napríklad spomalené myslenie, zaostávanie, nerozhodovanie, pocit menejcennosti alebo iné..

Alebo aj psychické ubližovanie, ponižovanie alebo v kombinácii s fyzickým ubližovaním, že sa to može pripísať na psychike alebo mozgu toho dieťaťa ako ťažký úraz hlavy.

Ale s tím zneužívaním v detstve...Podla mna sa može stať pedofilom človek ak bol v detstve sexualne zneuživaní alebo zneužitý, ale pripisovať to každému pedofilovi je podla mna hlúpe. Ja som nikdy nebol sexualne zneužívaný..
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé d

Nový příspěvek od Myš »

Silesia píše: A ty úrazy hlavy? Je logické že kluci jich přidělají dost ale stavět na tom tefa to, že to ovlivnilo citovou preferenci mi přijde hodně mimo
Je fakt, že jsem ještě neslyšel žádného sexuologa vysvětlovat menší počet pedofilních žen tím, že malé dívky se oproti klukům málo břinkají do hlavy :D

Nicméně by si na tom výzkumu mohli založit byznys výrobci helm. "Radši doma helmu míti, než na synovu pedofilii klítí". Já jsem však helmy nosil poctivě a na co mi to bylo...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Myš za příspěvky (celkem 2):
Daniel, Filip
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 960
Dal: 310 poděkování
Dostal: 240 poděkování

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé d

Nový příspěvek od Silesia »

Myš píše:
Silesia píše: A ty úrazy hlavy? Je logické že kluci jich přidělají dost ale stavět na tom tefa to, že to ovlivnilo citovou preferenci mi přijde hodně mimo
Je fakt, že jsem ještě neslyšel žádného sexuologa vysvětlovat menší počet pedofilních žen tím, že malé dívky se oproti klukům málo břinkají do hlavy :D

Nicméně by si na tom výzkumu mohli založit byznys výrobci helm. "Radši doma helmu míti, než na synovu pedofilii klítí". Já jsem však helmy nosil poctivě a na co mi to bylo...

pěkné
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé d

Nový příspěvek od Jednorozec »

No otázka je kolik malých dětí se nikdy nepraštilo do hlavy...
Ale pravda je, že se mi otřes mozku taky povedl, ale už si nesem jistý, jestli to bylo předtím, než jsem začal randit se spolužačkou která se mi moc líbila, že byla taková maličká a rotomilá (na rozdíl od její kamarádky která už byla značně "vyvynutější" a u které jsem nechápl co se na ní kamarádovi líbí), nebo až po tom úraze :0)))
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé děti?

Nový příspěvek od Hebeš »

Přijde mi nesmyslné, že by k úrazu mělo dojít před třináctým rokem. Ona se pedofilie projevuje již například ve dvanácti. Dokonce jsem i někde asi před půl rokem četl, že již devítiletým se většinou libí převážně jedenáctileté a dvanáctileté dívky, za to devítiletým pedofilům a hebefilům převážně dívky 6-9 let.
Úraz hlavy, který by vyžadoval například hospitalizaci, jsem nikdy neměl, ale dvakrát jsem zažil silnější ránu do hlavy a to na prvním stupni základní školy (ani jedno nebylo vinnou mojí ani někoho jiného).
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé děti?

Nový příspěvek od Kasz »

No, kdo jako dítě nezažil žádnou "větší ránu do hlavy"? Děti pořád někam padají, zakopávají, bouchnou se o něco...
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé děti?

Nový příspěvek od Mathias8 »

Možno vzniká aj citovo ochudobneným detstvom. Keď ste trebars ochudobnení o lásku v detstve a neskor vam to chyba tak moc, že sa upnete citovo na deti
Možno sa pedofilom človek narodí a práve toto detstvo... takéto prežité detstvo može prehlbiť tú lásku a empatiu k detom.
Tažko povedať. Netuším. Tiež by som chcel vedieť prečo som iný...

Čo sa týka toho zneužitia v detstve a tím urazom hlavy. Možno to nesúvisí priamo so zneužívaním ale traumou všeobecne. Možno je to práve trauma, ktorá to sposobuje.

(Iba uvažujem)
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Psychologie pedofilů: Proč některé muže přitahují malé děti?

Nový příspěvek od Hebeš »

Může to nějakým traumatem z dětství být, ale evidentně před devátým rokem života, když se pedofilie již v devíti projevuje, alespoň dle té studie.
Otázka zní spíše obecněji. Jak vzniká sexuální orientace?
Jinak s těm úrazy hlavy jsem četl spoustu studií. Například kratší průměrně doživotí, vyšší riziko demence atd atd.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů