Nechci rodičům tajit, že jsem pedofil, ale bojím se to říct

Diskuze a porada registrovaných uživatelů ohledně situací a problémů z jejich života.
Uživatelský avatar
MalejDejv
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 15
Příspěvky: 20
Dal: 12 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Nechci rodičům tajit, že jsem pedofil, ale bojím se to říct

Nový příspěvek od MalejDejv » pondělí 8. 10. 2018, 22:35:58

Dobrý den (ahoj) dlouhou dobu jsem nebyl na chatu a foru celkově,ale dnes vás žádám o radu trápí mě totiž to že před rodiči a kamarády musím zatajovat orientaci (bl).Obzvláště mě to trápí před rodiči,kteří mi říkají jak budou pak ve stáří rozmazlovat mé děti.Nedokážu to zatajit a říct se jim to bojím (i když tuším že na to asi přijdou) a otázka je co je horší..
Poraďte co s tím?
dekuji moc MalejDejv
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne úterý 9. 10. 2018, 0:20:25, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraven nadpis.
Uživatelský avatar
Honda
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Bydliště: Brno-venkov
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Kontakt: honda13@post.cz
Výkřik do tmy: Život je boj, ale pokud vedle sebe máte ty správný lidi je život hned lepší.
Příspěvky: 34
Dal: 29 poděkování
Dostal: 18 poděkování

Re: mé utajení

Nový příspěvek od Honda » úterý 9. 10. 2018, 0:03:29

Ahoj.

Pokud tě trápí, že musíš svoji orientaci tajit jak před kamarády tak před rodiči, tak zkus najít odvahu a svěřit se s tím . Ale být tebou než to řeknu rodičům svěřil bych se svýmu nejlepšímu kamarádovi nebo někomu komu hodně důvěřuješ. Ale musíš sám vědět co je nejlepší a komu to říct, ale určitě není dobrý si to nechat jen pro sebe a trápit se tím, mluvím z vlastní zkušenosti. O své orientaci vim cca od 16ti let a poprve sem se svěřil až v 29letech a hodně se mi ulevilo.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Pohlaví: Muž
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Příspěvky: 1057
Dal: 813 poděkování
Dostal: 1529 poděkování

Re: mé utajení

Nový příspěvek od Marco Freeman » úterý 9. 10. 2018, 0:14:04

Ahoj Dejve,

coming out je vždycky ošemetná věc. V prvé řadě bych ti doporučil uvědomit si, co tě vlastně ke coming outu vede, proč o něm uvažuješ. Z tvého příspěvku chápu, že tobě jde o to mít nějaký "klid", aby si rodiče uvědomili, že od tebe se žádných vnoučat nedočkají. Podle mě je to zrovna taková věc, kterou bych neřešil. Tvoji rodiče ji pravděpodobně taky vážně neřeší, konec konců jsi ještě mladý. A to, že nemáš (či případně nebudeš mít) děti, jim začne vrtat hlavou až o roky později. Takže bych to zrovna teď na důvod ke coming outu neviděl - nebo minimálně z mého pohledu není nutný.

U coming outu záleží na více věcech - co od toho očekáváš (úlevu, zpevnění důvěry, nalezení útěchy, ...), jak myslíš, že daní lidé zareagují (konec konců ty je znáš a můžeš očekávat reakce) a na závěr, jestli se případné riziko vyplatí. Někteří jsou si víceméně jistí, že jsou rodiče tolerantní a schopní to přijmout. Jiní zase ví, že rodiče by to nepřijali nejlépe a že nechtějí zbytečně čeřit vody ve vzájemných vztazích. Je dost coming outů, které dopadly dobře. Ale jsou i takové, které dopadly zle.

Pokud se přece jen rozhodneš to rodičům říct, doporučuji si předem připravit nějakou osu toho, jak to budeš chtít podat. Jaké slova zvolit ("mami, jsem pedofil" a "mami, líbí se mi kluci... trochu mladší" vyznívá samozřejmě rozdílně), jak moc v coming outu chceš zajít (někteří BL se coming outovali třeba jen jako gayové), je dobré připravit si i nějaké informace (kdyby došlo na věc, tak třeba co je pedofilie, kdo je pedofil, něco o tom, jak to máš ty, jak "bojuješ" proti pudům, že nechceš dětem ublížit - jednoduše to hlavní, co potřebuje takový člověk slyšet, aby se uklidnil). Dobré je taky říct, proč jí to vlastně sděluješ ("potřebuji se někomu svěřit", "tobě věřím", ...), abys dodal svým slovům na důležitosti, a dodat něco o tom, že doufáš, že to pochopí, právě proto, že jí věříš.

Důležité je i vybrat vhodnou situaci - při nakupování v supermarketu plném lidí to vhodné není, stejně tak ani na rodinné oslavě nebo případně při cestě autem, jestliže daný rodič sedí za volantem. :D A pak taky, jestliže se chceš coming outovat oběma rodičům, jestli se chceš svěřit oběma naráz nebo postupně. Obojí má výhody - v prvním případě se rodiče navzájem mohou podpořit a spolu o tom diskutovat, v druhém případě ti jeden z rodičů (třeba ten tolerantnější) může vypomoct se svěřením se tomu druhému...

Univerzální recept však úplně sepsat nejde... každý případ je jiný, u každého se vyplatí volit něco jiného. U některých případů se coming out nevyplatí vůbec. Ty však své rodiče znáš - tak právě z toho bych vycházel. Ještě mě napadlo, že bys jim případně mohl dát odkazy na ČEPEK nebo třeba Wikipedii, které je pedofilie více rozebraná, ale to také záleží situaci.

Na webu máme i tematické vlákno Vlastní zkušenosti s vnějším coming outem, kde můžeš najít odkazy na témata, kde se už vnější coming outy řešily nebo přímo popisy jednotlivých uživatelů, jak u nich vnější coming out probíhal a dopadl.

Hodně štěstí, ať už se rozhodneš ohledně coming outu jakkoliv. *gl*
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Výkřik do tmy: Deti nepotrebujú vždy rady.
Občas potrebujú iba ruku,
ktorá pohladí. Ucho, ktoré
vypočuje a srdce, ktoré porozumie.
Příspěvky: 740
Dal: 171 poděkování
Dostal: 362 poděkování

Re: Nechci rodičům tajit, že jsem pedofil, ale bojím se to ř

Nový příspěvek od Mathias8 » úterý 9. 10. 2018, 8:33:38

To zalezi podla toho akych mas povahovo rodicou. Osobne by som coming out u rodicou nedoporucoval v tom pripade (ak sa chces zdoverit) ak ta este zivia pretoze su tvoji zakonny zastupcovia a mozu ti zneprijemnit zivot napr vodit ta po doktoroch a ak ma rodic doktora nejakeho znameho tak to nebude vobec dobre pre teba.
Ja sa zverit rodicom nehodlam. Tiez uz chcu vnukov trapi ma to ale povedat im pravdu nemozem z dovodu ze neviem ake nasledky by to malo
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 498
Dal: 655 poděkování
Dostal: 332 poděkování

Re: Nechci rodičům tajit, že jsem pedofil, ale bojím se to ř

Nový příspěvek od Filip » úterý 9. 10. 2018, 10:10:06

Ahoj. :) Coming out je vždy riziko. A nedá sa nikdy 100% povedať ako dopadne. Väčšina coming outov však dopadne dobre. Konečné rozhodnutie je na tebe a ak budeš mať pocit, že je ten správny čas, tak choď do toho. Ideálne je vyhnúť sa slovu pedofil.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host