Pološero: Děti, které neunesly život

Tipy a recenze na filmy, seriály či jiné televizní pořady, ve kterých se vyskytují děti, anebo jsou pro komunitu jinak zajímavé.
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1335 poděkování
Dostal: 1393 poděkování

Pološero: Děti, které neunesly život

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda » středa 7. 11. 2018, 17:31:33

Česká republika patří v počtu sebevražd nad průměr Evropské unie. Ročně si vezme život i 50 dětí a mladistvých. Tyto příběhy se špatným koncem mívají stejné spouštěcí mechanizmy.

Tři příběhy a jen jeden s dobrým koncem. Dvě matky otevřeně popisují, co předcházelo sebevraždě jejich dítěte. Dnes dospělá dívka se svěřuje se svými pocity, kvůli kterým se sebepoškozovala a chtěla si vzít život ve 13 letech. Zatímco jinde se díky prevenci daří počty dětí, které si samy berou život, snižovat, u nás tato čísla stagnují a spíše mírně rostou. Je tedy na každém z rodičů, aby si uvědomil, že příběhy se špatným koncem mají často podobné spouštěcí mechanizmy. Jsou jimi šikana, problémy se sebepřijetím, jinými slovy, hledání odpovědi na to, proč tady jsem a jaký je vůbec smysl mé existence, rozvody rodičů nebo domácí násilí. Tuto smutnou statistiku u nás podporuje i dlouhodobý nedostatek kvalitních dětských psychoterapeutů a psychiatrů.[/i]

:(

8.11.2018 ve 22:00 na ČT2, opakování v noci z 11. na 12.11.2018 v 0:15 tamtéž a v noci z 12. na 13.11.2018 v 5:00 tamtéž. Pak to bude dostupné na internetu.
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1335 poděkování
Dostal: 1393 poděkování

Re: Pološero: Děti, které neunesly život