Preventivní program - prosba o pomoc při získání informací

Vše, co se týká preventivního projektu Parafilik, jež koordinuje Národní ústav duševního zdraví.
Katerina Klapilova
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 30
ve věku do: 100
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Zabývám se základním výzkumem lidské sexuality, vedu laboratoř evoluční sexuologie v rámci Národního Ústavu Duševního Zdraví, Klecany. http://www.nudz.cz/p_skupina/ps-evolucn ... patologie/
Příspěvky: 16
Dostal: 32 poděkování

Preventivní program - prosba o pomoc při získání informací

Nový příspěvek od Katerina Klapilova »

Vážení účastníci informačního webu o pedofilii Čepek,

naše laboratoř evoluční sexuologie a psychopatologie v Národním ústavu duševního zdraví uvažuje o zavedení programu primární prevence pro sebeidentifikující se osoby s parafilními preferencemi, který je inspirován podobnými běžícími programy v zahraničí. V současné době je projekt ve fázi započatých příprav a vyjednávání na Ministerstvu práce a sociálních věcí. V první řadě máme za cíl získat potřebné informace a zpětnou vazbu ze strany komunity k tomu, abychom mohli adekvátně kalibrovat další kroky, které by vedly k úspěšnému prosazení projektu. Projekt by měl zahrnovat poskytování primární intervence, terapeutické a poradenské péče osobám s odlišnými sexuálními preferencemi a jejich blízkým osobám (ve formě individuální, skupinové i párové terapie), vyškolení nových českých terapeutů pro tuto cílovou skupinu dle nové metodiky vytvořené v zahraničí a vytvoření a správu funkčního informačního webu s kvalitní internetovou poradnou a relevantními informacemi pro zainteresované osoby.

Rádi bychom se na Vás obrátili s žádostí o pomoc při získání prvotních informací nutných pro prokázání potřebnosti a proveditelnosti projektu. Byli bychom velmi rádi, pokud byste si našli čas na vyplnění krátkého dotazníku (informačního, nikoliv vědeckého ;D ), kterým bychom chtěli zjistit, jak se členové komunity k projektu staví, a zda by byli ochotni se účastnit pilotní fáze projektu. Uděláte-li si čas na vyplnění tohoto dotazníku během následujícího týdne a půl (viz odkaz níže), budeme Vám nesmírně zavázáni, a stejně tak Vám budeme nesmírně vděční, řeknete-li o něm svým známým se stejnou sexuální preferencí.

Program jako je tento představuje jedinečnou příležitost dále prohloubit poznatky týkající se osob s minoritní sexuální preferencí a zároveň podstoupit další dílčí kroky k vytvoření takového informačního a terapeutického prostředí, které by vedlo k destigmatizaci jedinců s odlišnými sexuálními preferencemi u nás. Věříme, že nám v začátku pomůžete a děkujeme za to.

Za tým evoluční sexuologie a psychopatologie NÚDZ,

Mgr. Kateřina Klapilová, PhD.

Odkaz na dotazník zde:
https://cuhumanities.az1.qualtrics.com/jfe/form/SV_0cG9WLOQmjoRtGJ
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina Klapilova za příspěvky (celkem 5):
Kasz, Hebeš, Fx100d, Ynijed, pbd
Katerina Klapilova
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 30
ve věku do: 100
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Zabývám se základním výzkumem lidské sexuality, vedu laboratoř evoluční sexuologie v rámci Národního Ústavu Duševního Zdraví, Klecany. http://www.nudz.cz/p_skupina/ps-evolucn ... patologie/
Příspěvky: 16
Dostal: 32 poděkování

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Katerina Klapilova »

Omlouváme se za chybu v dotazníku, kdy nebylo možno se vyhnout otázce spokojenosti s návštěvou odborníka, pakliže žádný odborník nebyl navštíven. Chyba byla napravena a my děkujeme za upozornění. ;D
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6479
Dal: 1585 poděkování
Dostal: 3500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Kasz »

Dobrý večer, Kateřino,
děkujeme za zájem o pedofilní komunitu. Dotazník velmi rád vyplním a budu agitovat na našem chatu i fóru, aby odpovědělo co nejvíce lidí z našich řad. Pokud by existovalo místo, kam by mohl pedofilně orientovaný člověk přijít se poradit, kam by mohl přijít i se svými blízkými, pro které bývá kolikrát velmi obtížné přijmout fakt, že jejich potomek je "na děti", bylo by to fajn. Pokud by mohl být ČEPEK v této věci jakkoliv nápomocen, jsme zde na webu připraveni poskytnout potřebný prostor pro spolupráci.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Myš »

Kateřino, moc díky za iniciativu, také se nabízím k pomoci s tím, co projekt obnáší.

Za sebe mám zpětnou vazbu k dotazníku:
"Vyhledal/a jste někdy odbornou pomoc v souvislosti s Vaší sexuální preferencí? (lze označit více možností)"

V odpovědi chybí psychoterapeut (který zároveň nespadá do kategorie "jiný lékař", protože zpravidla nebývá lékařem) tedy jsem označil odpověď "nikoho".
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
ULICNIK
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: "Jednou, až vyrostu, chci být malým klukem." Joseph Heller
Příspěvky: 28
Dostal: 2 poděkování

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od ULICNIK »

Dobrý den,
dotazník jsem vyplnil, nicméně nikde nebyla možnost vyplnit na sebe kontakt, v případě, že by se projekt spustil a chtěli jste mě kontaktovat. Na tomto webu jsem vždy jen namátkou, většinou tak jednou za půl roku.
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Návštěvník »

Já mám jen takovou malou technickou poznámku. Stránka s dotazníkem vyžaduje JavaScript, což pro uživatele kteří sem přichází prostřednictvím TOR Browseru znamená nemožnost tento dotazník vyplnit. Ačkoli sem nedocházím přes Tor, na odkaz dotazníku nepůjdu přes tento prohlížeč a měl jsem v plánu jej vyplnit anonymní formou, právě zkopírováním odkazu do TORu.

Asi mi budete odpovídat něco ve smyslu, jak bezpečný projekt/dotazník to je a jak nakládáte s daty, ale popravdě řečeno toto mě absolutně nezajímá. Pro mě je klíčové, že vstupuji na váš dotazník ze svého prohlížeče a z účtu vedeného u stránky ČEPEK a jsem nucen odhalit více než jen odpovědi v dotazníku. Chápu že to asi jinak udělat nedokážete, ale bohužel pak jistě získáváte informace od stále stejných uživatelů kteří jsou i jinak aktivní, například na přednáškách, vyšetřeních a dochází třeba k sexuologovi. Od ostatních kteří si chtějí zachovat jistou dávku anonymity pak nemáte možnost mít odpovědi, což váš průzkum, dotazník či jinou činnost značně přesouvá na úroveň pár jedinců kteří s vámi opakovaně spolupracují.

Jen poznámka a postřeh, netřeba vést dlouhou diskuzi. Děkuji za pozornost. :)
Uživatelský avatar
Cava19
Registrovaný uživatel
Bydliště: Velká Morava
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 16
Výkřik do tmy: většinou je daleko dráždivější zahlédnout než vidět
Příspěvky: 54
Dal: 53 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Cava19 »

Husky píše:Já mám jen takovou malou technickou poznámku. Stránka s dotazníkem vyžaduje JavaScript, ...
...Chápu že to asi jinak udělat nedokážete, ale bohužel pak jistě získáváte informace od stále stejných uživatelů kteří jsou i jinak aktivní, například na přednáškách, vyšetřeních a dochází třeba k sexuologovi. Od ostatních kteří si chtějí zachovat jistou dávku anonymity pak nemáte možnost mít odpovědi, což váš průzkum, dotazník či jinou činnost značně přesouvá na úroveň pár jedinců kteří s vámi opakovaně spolupracují.
Taky mi nebylo příjemné kliknout, ale nakonec jsem vyplnil a nejsem známá firma.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6479
Dal: 1585 poděkování
Dostal: 3500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Kasz »

Jestli se má něco změnit, musíme občas vyjít ze svých ulit. Když budeme zalezlí a strachem pokakaní, nic se nezmění. Myslím, že zrovna tady paní doktorka, která část svých vlastních přednášek na Fakultě humanitních studiích Univerzity Karlovy přenechala několika zástupcům naší komunity, by si trochu důvěry z naší strany zasloužila.

Nezpochybňuji, že by šel dotazník udělat tak, aby se jeho respondenti cítili bezpečně, na druhou stranu některé strachy jsou skutečně zbytečné a přehnané. Chápu, že někdo, kdo se bojí, dotazník nevyplní. Platí známé přísloví: Kdo se bojí, nesmí do lesa.

Kdo chce, dotazník vyplní, kdo nechce, vyplňovat jej nemusí. A co se týká IP adresy, i ta se dá posichrovat přes nějaké proxy v normálním prohlížeči a nebo na WiFi ve veřejné kavárně. A nebo zapnutím javaskriptu v prohlížeči.

Ze strachu lidé neudělají mnoho dobra. Bez odvahy by nevznikly mnohé věci, to se týká mnoha článků v novinách, filmu Danielův svět a jiných. Na podporu odvážných přikládám svůj dávný počin: http://kasz.sweb.cz/Tyden_06-2010.pdf
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvek:
Hebeš
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Návštěvník »

Není to o strachu, není to o odvaze. Je to o tom, že nechci být v dotazníku dohledatelný, zvláště pokud má být dotazník anonymní.

Trochu mi to připomnělo ten vtip jak sestra v čekárně před lidmi: "Ááá pan Koláček, vy jdete na ten anonymní test na AIDS?". Být pedofil a ještě se k tomu hlásit někde na síti, byť anonymně chce velkou odvahu. Už jen sám před sebou. Nevidím důvod proč mít odvahu a přestat být anonymním. Zvláště pak v jakémsi průzkumu. A toto původně neměla být kritika, ikdyž se to tak teď jeví. Mělo to být postesknutí, že dnes není ani možné udělat něco, kde bude respektována podstata problému.
Uživatelský avatar
Honda
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Jihomoravský kraj
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Výkřik do tmy: Život je boj, ale pokud vedle sebe máte ty správný lidi je život hned lepší.
Příspěvky: 49
Dal: 34 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Honda »

Tak dotazník vyplněn a odeslán
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1059
Dal: 383 poděkování
Dostal: 709 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Fx100d »

Také jsem dotazník vyplnil.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Ynijed
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 0
ve věku do: 25
Příspěvky: 44
Dal: 71 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Ynijed »

Vůbec se mi nelíbí otázka, zda jsme spokojeni "se službami, které současný systém v ČR nabízí osobám s neobvyklými sexuálními preferencemi?".

Mám zkušenosti s jednou psychoterapeutkou a s jednou psychiatričkou, nemají zaměření na parafilie. Obě to jsou milé a inteligentní dámy, ale netuším, zda z nich dokážu usoudit na rovnou celý "systém v ČR". Určitě by se zde hodila kolona "Nemohu posoudit". Otázku jsem tedy přeskočil, snad vám to nebude vadit.
Katerina Klapilova
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 30
ve věku do: 100
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Zabývám se základním výzkumem lidské sexuality, vedu laboratoř evoluční sexuologie v rámci Národního Ústavu Duševního Zdraví, Klecany. http://www.nudz.cz/p_skupina/ps-evolucn ... patologie/
Příspěvky: 16
Dostal: 32 poděkování

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Katerina Klapilova »

Souhlasím, zmeníme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina Klapilova za příspěvek:
Hebeš
Katerina Klapilova
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 30
ve věku do: 100
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Zabývám se základním výzkumem lidské sexuality, vedu laboratoř evoluční sexuologie v rámci Národního Ústavu Duševního Zdraví, Klecany. http://www.nudz.cz/p_skupina/ps-evolucn ... patologie/
Příspěvky: 16
Dostal: 32 poděkování

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Katerina Klapilova »

Vážení členové komunity,
opravdu Vám moc děkuji za vyplnění, krásně nám to narůstá, necháme zde dotazník ještě cca týden a začneme analyzovat. Já zatím dělám co mohu, abych získala podporu odborných společností a různých ministerstev a motivuji kliniky.
Každopádně, ty poznámky ohledně anonymity dotazníku v daném rozhraní jsou na místě. Bylo by vhodné, podaří-li se nám projekt protlačit, aby s námi někdo z vás technicky spolupracoval a pomohl nám vyvinout co nejvhodnější rozhraní pro komunikaci či dotazníky. Teď už to asi bohužel nespravíme, ale dotazů na komunitu bude v budoucnu více.
Kontakty jsme od Vás ještě samozřejmě nechtěli, je to jednak ještě brzy a za druhé budeme právě zřejmě vymýšlet pro projekt jiný způsob kontaktáže (např. anonymní schránku na projektovém úložišti).
Co se Vám nezdá komentujte, lze průběžně upravovat.

Se srdečným pozdravem

Kateřina KLapilová
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina Klapilova za příspěvky (celkem 3):
Hebeš, Fx100d, Ynijed
11auto
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 62
Dal: 28 poděkování
Dostal: 84 poděkování

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od 11auto »

Vyplněno. Snad ne moc pozdě. :)
Katerina Klapilova
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 30
ve věku do: 100
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Zabývám se základním výzkumem lidské sexuality, vedu laboratoř evoluční sexuologie v rámci Národního Ústavu Duševního Zdraví, Klecany. http://www.nudz.cz/p_skupina/ps-evolucn ... patologie/
Příspěvky: 16
Dostal: 32 poděkování

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Katerina Klapilova »

Vážení a milí,

velmi Vám děkujeme za vyplnění dotazníku, opravdu si Vaší ochoty nesmírně ceníme. Do dnešního dne nám dotazník vyplnilo celkem 60 lidí, což je opravdu úctyhodné (i když je třeba podotknout, že ne všichni se "proklikali" až na konec). S Vaším přispěním a na základě Vaší pomoci jsme byli schopni podat první verzi projektu ke schválení. Nicméně je v tuto chvíli těžké odhadnout, zdali v první fázi uspějeme. Nebudeme se však vzdávat, dotazník necháme i nadále běžet a budeme doufat v narůstající počet odpovědí. :)

Připravili jsme si pro Vás stručné shrnutí, které je aktuální k dnešnímu dni. V případě, že některou ze svých odpovědí nenajdete, se na nás prosím nezlobte - jde opravdu jen o výběr z otázek, byť poměrně široký výběr. :)

Ještě jednou moc díky!

Report ke stažení zde
http://leteckaposta.cz/966521105
Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina Klapilova za příspěvky (celkem 3):
Filip, Fx100d, Kasz
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Preventivní program - prosba o pomoc při získání informa

Nový příspěvek od Kuba »

Taky jsem vyplnil. Myslím, že projekt tohoto typu v ČR dlouhodobě chybí.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host