Iván Noel

Tipy a recenze na filmy, seriály či jiné televizní pořady, ve kterých se vyskytují děti, anebo jsou pro komunitu jinak zajímavé.
Cava19
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 14
Výkřik do tmy: většinou je daleko dráždivější zahlédnout než vidět
Dal: 49 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Iván Noel

Nový příspěvek od Cava19 » sobota 9. 2. 2019, 11:43:14

Divím se, že se tu nikdo nezmínil o tvorbě Ivána Noela. Velmi poutavý film En tu ausencia můžete vidět ve dvou verzích. Liší se několika sekundami nahoty. Nahota je snad ve všech Noelových filmech. Mě na něm fascinuje práce s obrazem, má prostě skvělé oko.
Cava19
Registrovaný uživatel

Re: Iván Noel

Nový příspěvek od Cava19 » čtvrtek 14. 2. 2019, 18:58:06

Nevešlo se do 22. oblíbených bl filmů, a nechce se mi kvůli každému zakládat nové vlákno a komplikovaně popisovat. Pokud máte orientaci a AOA jako já, pokud máte stejně skvělý vkus, může se líbit následující:
(Hvězdičky znamenají záruku líbivosti filmu)

*Všechny filmy od Ivána Noela
***Kusturica, Závěť, 2007
La cage aux rossignols, 1945
Barnens ö, 1980
Jodorowsky, Santa sangre a La danza
**Triffaut, Nikdo mě nemá rád, 1959
Divoké dítě, 1970
*Smrt v Benátkách
Ulovit miliardáře
Svoloči
Tarkovskij, Zerkalo
Moj papa Baryšnikov
*Mon fils à moi, 2006
Catch the kid, 2004
Pán Harold a kluci,2010
*Walter a Henry, 2001
Право на жизнь
*Počkám až zabiješ, 1973

Zbytek tipů dodám příště.
Cava19
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Cava19 » úterý 9. 4. 2019, 22:51:20

Další várka:
*Ken Park od Larryho Clarka (není to zrovna bl film)
**Ein Hertz geht auf Reisen (s němčinou problém?)
Moskva-kasiopea 1973 :)
*Jdi a dívej se 1985 (brutál!)
Ostrov stříbrných volavek
Děti ze stanice Leningradská
Můj strýček 1958 (komedie)
Náhodou je príma 1987 (Československé normalizační filmy pro mládež mě fascinují)
Taťka 2003 (zapadlý a propadlý, ale vůbec ne špatný)
**Kes 1969
**Špatná výchova 2004 vám bude asi známá
Oliver twist, ale který? Z roku 48 nebo 82.
Ostrov pokladů určitě z roku 1950, tady se zastavme. Jaký měl život ten, co ztvárnil postavu kluka?
Cava19
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Cava19 » sobota 1. 6. 2019, 15:36:44

další seznam filmů:
** Fehér tenyér 2006
jak jsme hráli čáru
čarbanice
hledání přátel
válka kulichů
* euch werd ich's zeigen
Timm Thaler seriál
** voor een verloren soldaat
Fürn Groschen Brause
leť ptáku, leť.
osmáci nepláčou
**lad a Yorkshire Story
* Ano em Que Meus Pais Saíram de Férias (2006)
pověst o stříbrné jedli
** bez vraždy za létem 2008
? ratanie havranov
** hoppet - der große sprung
kazaam 1996
tischlein deck dich 1956
almost angels
пацаны (srovnej s filmem Svoloči)
* Summer's over 2016, Rumunsko
Cava19
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Cava19 » čtvrtek 18. 7. 2019, 20:05:57

Wenn einer was versprochen hat (1976)
trampen nach norden: jen pokud vás bere německá kultura, historie, případně stopování resp cestování, kluk a holka, čtrnáct let;
Als Unku Edes Freundin war
Max und 7-einhalb Jungen: podivný dialekt, báječný učitel, dnes naprosto nereálný děj, no věřím, že tehdy celkem uvěřitelný, fantastický příběh, kluci a holka, čtrnáct let;
* la gran aventura 1969
** Konrad oder Das Kind aus der Konservenbüchse: z konzervy vylez' sedmiletý andílek, je třeba jej změnit k obrazu společnosti; hudba, kostýmy poplatné době a místním zvyklostem;
Anděl strážný 1994: příliš krátký moment v hudbě, příliš "křesťanské", příliš pěkná tvář (a ty vlasy!) asi patnáctiletého příliš hodného jinocha, móda devadesátek;
ned venture: americké béčko, adventurekomedie, blbústka, pokud se divák nepoblije z keců o hrdosti či vděčnosti, může se mu to i líbit, hezký jedenáctiletý bubeník;
Pojedeme k moři: ryze režisérská prvotina (podle mě perfektní), jeden holý úsměvný zadeček (pokud si jej vůbec všimnete), dva velmi líbiví jedenáctiletí kameramani;
* toni goldwascher: poválečná Bavorská móda, geniální kamera, silný příběh, nepochopitelný německý dialekt, úchvatný Toni na začátku puberty má hlas jak zvon;
* ordinary magic 1993: jogínovi umře otec, vyrůstal v Indii, teď zachraňuje rodinný dům, spoznává kanadskou kulturu; takhle se dělá film; arcitělo! andělský obličej; devadesátková móda;
cs:
kam doskáče ranní ptáče
Bubu a Filip
kde padají hvězdy
potkal jsem ho v zoo
Terezu bych kvůli žádné holce nevyměnil
Cava19
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Cava19 » středa 28. 8. 2019, 20:01:54

Newies, muzikál, mnoho mladíků, leč většina jich zaujme leda efebofily; levičácký film.
Robocop 2, náramně jsem se bavil, není nad akčňák s třináctiletým nádherným záporákem, to se chce našinci hned přejít k darkside.
earthling
* junges licht 16, bezmála třináctiletý Oscar Brose
clément, "vztah" mezi třicetiletou ženou a dvanáctiletým klukem nemůže prostě dopadnout dobře
Kamenné srdce je severské drama o dospívání a především o "vzniku" homosexuality, máte-li rádi skandinávský film a pubertální chlapce, bude se velmi líbit.
Poslední akční hrdina (*****) viz csfd; a My girl 2
** Almodóvar Co jsem komu udělala (a Špatná výchova), "těžší" filmy slavného španělského režiséra; co si myslíte o konci, kdy miguel říká "jsem ještě příliš mladý na to abych se vázal"?
- cizím vstup povolen, upozorňuji na nekoukatelnost tohoto filmu.
dobrý den město 76, Petr Starý je moje hvězda. Snad se k němu choval štáb slušně v nejcitlivějším období života-dospívání. příšerná filmová sorela.
dobrodružství s blasiem 74, dva desetiletí, východoněmecké nudné rádoby scifi.
-- Na hory 18, Braňo Holiček, zatažená obloha, dusno z rádia, ze všech v autě srší klaustrofobie, unifikovaná šeď jako oděv na dovolenou, hnusný hnus! Ale natočil to sokoliar Tomáš.
v souvislosti s předchozím zde ještě zmíňím kraťas P.E.Z 2004, který je moc dobrý a určitě nestál takové prachy jako Na hory.
a áčkový celovečerní film Všichni moji blízcí, kde je Braňo Holiček dabován Janem Škvorem.
Malá podmínka štěstí, Jan Kalous znám jako dubér McCulkina, v krátkém filmu plném podzimních českých exteriérů.
* parta za milion 90, jak je zapomenutý, tak je překvapivý; snímek ukazuje mj rivalitu dvanáctiletých i vnitřní boj při hledání morálních norem; doporučuji, přestože má chyby.
knallhart 06, patnáctiletým cloumá okolí, každou chvíli se mu otevírají možnosti, jak si víc a víc zpackat život, nebo mu osud sám poskytuje tyto nechtěné změny.
mid90s, americký nezávislý film mě většinou nebaví nudí a nezajímá, tady se to dalo dokoukat do konce a ten konec byl výborný; skejťáci mezi začátkem puberty a prahem dospělosti.
Tito a já, yugofilm zbožňuju; mám rád, když je nedospělec ukazován jako moudrý vedle dospělého hlupáka; resp dobrý vedle zlého.
les demons 16, kanadská francouzština, svět desetiletých a mikrosvět kriminálního pedofila, zpočátku jsem s filmem bojoval, ale čím je blíž konci, tím je zajímavější.
*lawn dogs, holčičkářský film, který by měli viděti i chlapečkáři.
jak jíst smažené žížaly,
Odpovědět