Jsi pedofil ochotný věnovat trochu času vyplňování dotazníku ohledně tématu pedofilie? Vyplň prosím dotazník k výzkumné části seminární práce!

Oznamovací povinnost na zneužívání dětí

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.

Souhlasíte s Dukovým návrhem zákona?

Ne
5
45%
Oznamovací povinnost by měla platit pouze v závažnějších případech
6
55%
Ano, plně
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 11
Hebeš
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 16
Kontakt: pedofilovo@seznam.cz
Výkřik do tmy: Láska k dětem je nádherná. Jakékoliv ubližování dětem je zlo.
Dal: 197 poděkování
Dostal: 76 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Oznamovací povinnost na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Hebeš » neděle 10. 3. 2019, 21:52:41

Kardinál Duka představil svůj návrh na změnu trestního zákona, aby bylo trestné neoznámení pohlavního zneužití, znásilnění a sexuálního nátlaku, je-li obětí osoba mladší šestnácti let.
Celkem by mě zajímalo, jaké zde na to máme názory.

Za mě je to zcela nepromyšlené. Je naprosto směšné trestat například patnáctiletého kluka za to, že neudal svého nejlepšího kamaráda za to, že měl nějakou sexuální aktivitu s o rok mladší dívkou. Navíc takový patnáctiletý kluk by o trestnosti nenahlášení pravděpodobně neměl ani ponětí. Nebo v případě dalších obětí pachatelů, kteří jsou již odsouzení a na mnoho let sedí.

V případě znásilnění je podle mého názoru ten návrh rozumný. Když někdo ví o tom, že někdo napadl a přinutil k souloži například dvanáctiletou dívku, tak by to rozhodně měl nahlásit, jelikož riziko opakování je u takového pachatele velké.

Ještě bych uvedl, že povinnost překazit plánovaný nebo probíhající pohlavní zneužití, znásilnění a sexuální nátlak již platí.

Jaký na to máte názor?
Paulie86
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 12
ve věku do: 35
Dal: 11 poděkování
Dostal: 34 poděkování

Re: Oznamovací povinnost na zneužívání dětí

Nový příspěvek od Paulie86 » pondělí 11. 3. 2019, 19:54:12

No, asi takto. Pan kardinál si může navrhovat, co chce, ale on není osobou oprávněnou vznášet pozměňovací návrhy k zákonům, čili jeho názory nemají žádnou valnou váhu.
Obecně v případě neoznámení trestného činu musí být prokázáno, že se ten dotyčný o spáchání takového činu dozvěděl tzv. "hodnověrným způsobem", tedy pouhá domněnka nestačí. Muselo by být zjevné, že dotyčný ví o tom, že se takový skutek stal a současně by mu muselo být s ohledem na okolnosti jasné, že tento skutek je trestným činem (mohlo by se jednat i o tzv. skutkový omyl, kdy ten "kdo při spáchání činu nezná ani nepředpokládá jako možnou skutkovou okolnost, která je znakem trestného činu, nejedná úmyslně; tím není dotčena odpovědnost za trestný čin spáchaný z nedbalosti," přičemž neoznámení trestného činu se z nedbalosti spáchat nedá, pouze úmyslně). Jinými slovy, mluvíme o takovém skutku, kdy je i laik bez právního vzdělání schopen rozpoznat, že se jedná o trestný čin.
Platí také podmínka, že oznámení ve smyslu § 368 (u TČ, které oznamovací povinnosti podléhají) není povinen učinit ten, kdo by tím vystavil sebe nebo osobu blízkou mj. i riziku trestního stíhání. A do této kategorie by mohl spadat i ten nejlepší kamarád.
Za mě je to čistě jen Dukův alibismus a snaha o zlepšení reputace církve po všech těch pedoostudách. Nic jiného v tom nevidím, protože jenom během psaní tohoto příspěvku mě napadl asi tak tucet důvodů, pro které by se takové obvinění dalo s ledovým klidem zahrát do autu.
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1360 poděkování
Dostal: 1400 poděkování

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda » čtvrtek 4. 4. 2019, 18:51:10

Já jsem proti, a jsem rád, že ministr spravedlnosti a další poltiici se mnou souhlasí. Způsobilo by to sekundární viktimizaci. A navíc mi přijde divné, že kardinál tím vysílá do světa signál "mě by moji podřízení neposlechli, tak jim to musí přikázat stát".

Seznam Zprávy: Duka poslal vládě novelu kvůli případům zneužívání. Ministr spravedlnosti ji odmítl

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek odmítl novelu trestního zákoníku kardinála Dominika Duky. Má za to, že církevní návrh by se obrátil proti obětem.
Cava19
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 14
Výkřik do tmy: většinou je daleko dráždivější zahlédnout než vidět
Dal: 49 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Nový příspěvek od Cava19 » čtvrtek 4. 4. 2019, 18:59:43

Duka je idiot. Vždycky byl.