Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Kasz »

Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Začali spolu chodiť vlani na jar, ona mala trinásť, on štrnásť. Vzťah dvoch detí v západomaďarskom Zalaegerszegu nezostal bez následkov.

Dievča oťarchavelo a keďže bolo ešte pod zákonom, lekár, ktorý to zistil, musel prípad nahlásiť polícii. Škandál v šesťdesiatti­sícovom župnom sídle vyústil v minulých dňoch do podania návrhu na vznesenie obžaloby zo spáchania trestného činu pohlavného zneužitia maloletej osoby.

Á. B., ako pod iniciály skryli médiá totožnosť dnes už pätnásťročného „zvodcu“, sa však trestu báť nemusí. V čase, keď si užíva prázdniny po skončení základnej školy, v Maďarsku nadobudli platnosť zmeny v Trestnom zákonníku. A podľa nich sex medzi tínedžermi vo veku od 12 do 18 rokov už nie je považovaný za pohlavné zneužitie. Na Slovensku je sex s deťmi do 15 rokov trestaný ako zneužívanie.

Zviesť dvanásť- či trinásťročné dieťa má v Maďarsku aj naďalej zostať pre plnoletých tabu. Dospelému páchateľovi tak ako dosiaľ za to hrozí jeden až päť rokov väzenia. A za pedofilný vzťah s dieťaťom, ktoré nemá ešte ani dvanásť rokov, trestná sadzba zostáva 5 až 10 rokov, pričom ani mladiství páchatelia od trestného stíhania nie sú oslobodení.

O dekriminalizácii tínedžerského sexu sa v Maďarsku vedú vášnivé polemiky. Jej obhajcovia tvrdia, že zákon sa len prispôsobuje životu. Deti vraj dnes pohlavne dospievajú oveľa skôr, ako pred štyrmi desaťročiami, keď sa zrodila doterajšia právna norma. Reprezentatívny prieskum medzi ôsmakmi ukázal, že dvadsať percent chlapcov a sedem percent dievčat už má svoju prvú sexuálnu skúsenosť za sebou, pričom medzi tými, čo už začali pohlavne aktívne žiť, je priemerný vek straty panictva 13,56 roka a panenstva 13,97 roka, informoval portál Index.

Samozrejme, sex s deťmi od 12 do 14 rokov je pre tínedžerov beztrestný len v prípade, keď s ním mladší partneri dobrovoľne súhlasia. A práve tu sa podľa kritikov novely skrýva jej slabý bod. „Zákon predpokladá, že dievčatá či chlapci vo veku dvanástich rokov sú už dostatočne zrelí, aby sa v takejto otázke rozhodli,“ pripomína expertka UNICEF pre detské práva Szilvia Gyurkóová. „Je to však veľký omyl,“ zdôrazňuje pre denník Népszabadság s tým, že prieskumy ukázali veľké medzery v pripravenosti tínedžerov na aktívny pohlavný život. „Nemajú často predstavu o možných dôsledkoch, sú ľahko ovplyvniteľní, mnohým chýba súdnosť,“ dodáva Gyurkóová.

Ani sexuologička Erika Erősová s novelou zákona nesúhlasí. „Dvanásť- až štrnásťročné deti ešte v žiadnom prípade nie sú duševne zrelé na pohlavný život. Preto nie je logické im – ako isté vyzvanie do tanca – odobriť sex, hoci i len s rovesníkmi,“ povedala pre Népszabadság. „Pravda,“ dodala, „regulovať sa to dá ani nie tak zákonom, ako skôr výchovou.“
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Takže mladík den před svými 18. narozeninami smí v Maďarsku spát s 12letou ... No nevím, výjimka blízkého věku je dobrá věc, ale neměla by být širší než tři roky. Nová maďarská právní úprava je podle mě rafinovaný pokus ultrakonzervativců, jak tuto výjimku učinit příliš širokou a tím ji totálně zdiskreditovat, aby se následně mohli slavnostně vrátit k původní právní úpravě a diskusi o jakékoli výjimce blízkého věku tím navždy zabetonovat.
Naposledy upravil(a) Gabriel Svoboda dne sobota 1. 11. 2014, 12:27:23, celkem upraveno 1 x.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Kasz »

Nakolik nesouhlasím s tím, aby mohl kdokoliv legálně souložit s 12tiletými dětmi (těhotenství, pohlavní nemoci, vyšší riziko snadnější manipulace k souhlasu, atd.), tak co mi přijde nesmyslné, je, že pokud už by 17tiletý mladík mohl souložit s 12tiletou... tak jakmile by mu bylo 18... tak by si najednou museli dát na několik let pauzu? To nedává logiku. Když už, tak by ten zákon měl být promyšlený tak, aby k takové situaci nemohlo dojít.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Kuba »

Já toto "pravidlo blízkého věku" obecně považuji za dobrou věc, i když má také svá velká úskalí, jak už zde uváděl Gabriel a Kasz. Osobně vidím velký problém v tom, že je jedinečný jednak každý člověk, ale také i každý vztah. Určit tedy ostrou hranici na základě věku prostě nejde, někdo je ve čtrnácti vyzrálejší (fyzicky i duševně) než jiný v šestnácti, někdy o mnoho let starší partner k tomu mladšími přistupuje s respektem a reflektuje jeho zájmy, jiný zase třeba stejně starého partnera manipuluje a fakticky zneužívá. I přesto je nedokonalý zákon (jak ten současný vnímám) lepší než žádný (nebo nějak extra moc rozmělněný), protože spoustě mladých lidí poskytuje potřebnou ochranu. Nebránil bych se ale diskusi, jak to vymyslet lépe, než že by všechno řešila jedna pevná hranice, která platí u nás. Samotného mě ale nic moc lepšího nenapadá.

Jinak Kaszi, co se týká antikoncepce, je to dost o zodpovědnosti a o rozumu (a toho někdo může mít ve čtrnácti víc než jiný ve dvaceti). Už mnohokrát dříve ještě na starých fórech jsi zmiňoval, jak žádná antikoncepce není ani zdaleka stoprocentní a spoléhat se na ni znamená velké riziko - zhruba tak jsem chápal a chápu tvůj názor. S tímto si dovolím polemizovat. Žádná antikoncepce sice není stoprocentně účinná, byť často (např. u kondomů) většina případů jejího selhání vyplývá ze špatného použití, čili zde může pomoci sexuální výchova. Krom toho, lze kombinovat více různých způsobů antikoncepce, třeba kondomy, spermicidní krém, sledovat plodné dny (a to ani nezmiňuji hormonální antikoncepci, která nemusí být zvlášť u dospívajících dívek vhodná vzhledem k jejich zdraví). Zodpovědnou kombinací těchto metod lze pak riziko nechtěného početí zredukovat zhruba na pravděpodobnost neposkvrněného početí - zkrátka prakticky na nulu.

Obdobně pohlavních nemocí se nemusí bát pár (a to jakkoli mladý), který si bude věrný. I zde je to především o zodpovědnosti a ačkoliv jistě platí, že zodpovědnost v průměru stoupá s věkem, tak nelze automaticky brát, že starší je zodpovědnější a že existuje věk, do kdy jsou všichni nezodpovědní a od jehož překročení pak naopak zase všichni zodpovědní.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Kasz »

Kuba píše:Zodpovědnou kombinací těchto metod lze pak riziko nechtěného početí zredukovat zhruba na pravděpodobnost neposkvrněného početí - zkrátka prakticky na nulu.
Mluvíš o praktické nule. Praktická nula je rovněž dejme tomu 0,1%, tzn. z 1000 párů za rok jeden otěhotní. S tím je třeba počítat, protože, jak jsi správně pochopil, že jsem psal - žádná antikoncepce není stoprocentní. Jediná stoprocentní antikoncepce je pohlavní styk vůbec nemít. V ostatních případech je třeba počítat s tím, že na svět může přijít dítě.

Zkusím to přirovnat k pravděpodobnosti jaderné havárie (která je mnohem menší, než pravděpodobnost otěhotnění při použití HA, kondomu a spermicidního gelu dohromady). Také je ta pravděpodobnost hodně malá (něco kolem miliontiny za rok), ale neustále se provádějí cvičení bezpečnosti, co kdyby k takové nepravděpodobné havárii někdy došlo. Postavíme-li si v zemi jadernou elektrárnu, musíme zkrátka počítat (a zdá se, že s tím i počítáme, když jsou pravidelně prováděna všechna možná i nemožná cvičení, jako kdyby k havárii došlo) s tím, že se někdy havárie může stát. Stejně tak když s někým souložím, musím být připraven, že může být počato dítě, ať už je ta pravděpodobnost otěhotnění z různých důvodů sebemenší.

Přijde mi trochu blbé srovnávat pravděpodobnost nechtěného početí s pravděpodobností jaderné havárie, protože přece jenom početí nového dítěte by mělo být pro společnost nikoliv havárií, ale především přínosem.

Kromě toho hormonální antikoncepce zvyšuje riziko hluboké žilní trombózy a následně tím způsobené mrtvice. I když je to 0,00001% (tento údaj je můj výmysl, musel bych pohledat ve statistikách), tak v populaci (ve věkové kategorii 20-30 let je to v ČR asi půl milionu žen) se každý rok najde několik z těchto mladých žen, které na následky mrtvice způsobené hlubokou žilní trombózou, jejíž příčina byla v užívání HA, buď vážně ochrnuly a nebo i zemřely.

Tvoje "praktická" nula tedy znamená i toto, podobně jako všichni víme, co znamenala "praktická" nula ve Fukušimě.

Čili abych to uzavřel. Zodpovědnost, o které mluvíš, by určitě neměla zahrnovat jen hledání způsobů, jak snížit pravděpodobnost, aby partnerka neotěhotněla, ale měla by zahrnovat i to 0,1% pravděpodobnosti, že může být počato dítě, a tedy k takové události by se pak měli oba aktéři taktéž zodpovědně postavit. Tohle teprve považuji za opravdu zodpovědný přístup.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvek:
Daniel
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Jediná stoprocentní antikoncepce je pohlavní styk vůbec nemít. V ostatních případech je třeba počítat s tím, že na svět může přijít dítě.

Ehmm, dovolil bych si nesouhlasit, vím minimálně o jednom případu, před zhruba 2017lety , kdy to neplatilo :0)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Kasz »

Jednorozec píše:Ehmm, dovolil bych si nesouhlasit, vím minimálně o jednom případu, před zhruba 2017lety , kdy to neplatilo :0)
I o tom se vedou pochybnosti... :)
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Kuba »

Kasz píše:Kromě toho hormonální antikoncepce zvyšuje riziko hluboké žilní trombózy a následně tím způsobené mrtvice. I když je to 0,00001% (tento údaj je můj výmysl, musel bych pohledat ve statistikách),
Záleží hlavně na predispozicích jako je např. zvýšená srážlivost krve, na které lze dívky testovat před předepsáním HA. Pro dívky bez predispozic na trombózu je HA bezpečná. A mimochodem, zrovna o ní jsem ani nepsal, i když samozřejmě ona je také dost bezpečnou metodou. :)

A samozřejmě, že i při mnou zmiňované zodpovědné kombinaci metod ti zůstává riziko otěhotnění. Stejně jako vždycky, když pošleš děti ven, zůstává určitě riziko, že je přejede auto nebo třeba zasáhne blesk a to bez ohledu na to, jak dobře jsi je poučil. Co s tím uděláš? Přestaneš je raději pouštět ven?

Klidně můžeš namítat, že mládež ven musí a souložit nemusí, já ti zase mohu namítat, že těhotenství na rozdíl od srážky s autem či zásah bleskem není nic až tak fatálního, byť to samozřejmě u mladistvé dívky nebude chtěný stav. Ale prostě tu pravděpodobnosti nula celých nula něco procenta bych tak nedramatizoval. Ony i ty jaderné elektrárny se staví i používají přes určité mizivé riziko havárie (které se mimochodem dost liší dle typu reaktoru).
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Kasz »

Kuba píše:Co s tím uděláš?
Nic. Ale budu počítat s tím, že se to může stát.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Kuba »

Dle mě každý sexuálně žijící pár (mluvím teď zcela obecně bez ohledu na věk), který se chrání před početím, by měl být zodpovědný v tom smyslu, že bude mít vymyšlený nějaký plán B pro případ, že by antikoncepce selhala. A ideálně i nějaký jiný plán než je interrupce. A že pokud budou v situaci, kdy by jim oplodnění způsobilo značné problémy (např. finanční), tak pro jistotu budou antikoncepčních metod používat více. To považuji za zodpovědné, s tím souhlasím.

Ale nerad bych to stavěl do roviny, kdy bych takovým párům raději poradil držet celibát, protože existuje třeba 0,05% šance, že i při kombinaci různých antikoncepčních metod zplodí při pohlavním styku dítě. Proti tomuto jsem se zde snažil ohradit. Jestli si to myslel jinak, tak se omlouvám, špatně jsem tě pochopil. :)
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Hebeš »

Hrůza. Takže kdyby jsme byli v Maďarsku a několik mých dvanáctiletých kamarádech by chtělo, tak bych je mohl zneužít a zničit jim život. Samozřejmě bych to neudělal. Kkdyž se patnáctiletý a čtrnáctiletá osahávají, tak to není tak závažné, aby to mělo jít k soudu, ale dvanáctiletá dívka není na soulož ani fyzicky připravená a může jí způsobit zranění, možná dokonce i smrt.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

U nás to nyní funguje tak, že 14letý s 13letou mít sex smí, 15letý s 14letou mít sex nesmí a 16letý s 15letou mít sex opět smí. Výjimka blízkého věku má sloužit k tomu, aby se tomu zabránilo. Pokud to v Maďarsku funguje tak, že 11letá s 16letým mít sex nesmí, 12letá s 17letým mít sex smí, 13letá s 18letým mít sex opět nesmí a 14letá s 19letým mít sex opět smí*, pak výjimka blízkého věku situaci naopak ještě zkomplikovala a nic nevyřešila (kromě toho, že zlegalizovala manipulaci 12letých dětí 17letými, což před jejím zavedením bylo trestné).

* V Maďarsku lidé starší 18 let smějí mít pohlavní styk s dětmi nad 14 let, ale lidé mladší 18 let smějí mít pohlavní styk s dětmi nad 12 let.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Paulie86

Re: Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Paulie86 »

Hebeš píše: sobota 22. 6. 2019, 20:38:03 Hrůza. Takže kdyby jsme byli v Maďarsku a několik mých dvanáctiletých kamarádech by chtělo, tak bych je mohl zneužít a zničit jim život. Samozřejmě bych to neudělal. Kkdyž se patnáctiletý a čtrnáctiletá osahávají, tak to není tak závažné, aby to mělo jít k soudu, ale dvanáctiletá dívka není na soulož ani fyzicky připravená a může jí způsobit zranění, možná dokonce i smrt.
Mýlíš se - i kdybys byl se svými dvanáctiletými kamarády v Maďarsku, tak s nimi legální sex stejně mít nemůžeš. Pokud jsou to státní příslušníci ČR, tak v tomto směru všichni podléhají české jurisdikci bez ohledu na místo aktuálního pobytu.
Uživatelský avatar
Paulie86

Re: Maďarské deti už smú robiť deti (spravy.pravda.sk)

Nový příspěvek od Paulie86 »

Gabriel Svoboda píše: úterý 25. 6. 2019, 13:59:27 U nás to nyní funguje tak, že 14letý s 13letou mít sex smí, 15letý s 14letou mít sex nesmí a 16letý s 15letou mít sex opět smí. Výjimka blízkého věku má sloužit k tomu, aby se tomu zabránilo. Pokud to v Maďarsku funguje tak, že 11letá s 16letým mít sex nesmí, 12letá s 17letým mít sex smí, 13letá s 18letým mít sex opět nesmí a 14letá s 19letým mít sex opět smí*, pak výjimka blízkého věku situaci naopak ještě zkomplikovala a nic nevyřešila (kromě toho, že zlegalizovala manipulaci 12letých dětí 17letými, což před jejím zavedením bylo trestné).

* V Maďarsku lidé starší 18 let smějí mít pohlavní styk s dětmi nad 14 let, ale lidé mladší 18 let smějí mít pohlavní styk s dětmi nad 12 let.
Ad "14letý s 13letou mít sex smí" - Ani čtrnáctiletý s třináctiletou sex mít nesmí. Ve smyslu zákona je to tzv. "čin jinak trestný" dítěte mladšího patnácti let, za které může být soudem uloženo výchovné opatření. Rozhodně to není tak, že je to absolutně beztrestné. Zda by za to reálně padl nějaký postih, to už je věc druhá.

Ad patnáctiletý se čtrnáctiletou sex mít nesmí - striktně de iure ne, nicméně za určitých okolností může být i sex s osobou mladší patnácti let beztrestný. I u TČ pohlavního zneužití se dá za jistých okolností uplatnit zásada subsidiarity trestní represe, která by měla za následek zproštění obžaloby nebo zastavení trestního stíhání. Ale to se bavíme spíše o výjimkách.

Zacituji úryvek ze svého článku:
Ústavní soud České republiky došel k závěru, že v situaci, kdy je mezi pachatelem a poškozenou osobou minimální věkový rozdíl, může jít o jednání společensky škodlivé, ale spíše se přibližuje hranici zahrnující etické normy než oblasti, v níž by bylo možné jednání pokládat za trestný čin pohlavního zneužívání (nález Ústavního soudu ČR, sp. zn. IV. ÚS 173/94).
- zdroj: Trestný čin pohlavního zneužití a jeho definice (Pedofilie-info.cz, autor: Paulie86)

Čili ono to zase tak jednoznačné není.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů