The Last Of Us (PS3, PS4)

Recenze a tipy na videohry, jež mají potenciál zaujmout členy zdejší komunity.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 36
Dal: 10 poděkování
Dostal: 33 poděkování

The Last Of Us (PS3, PS4)

Nový příspěvek od Dreamer »

Myslím, že tato hra sem určitě patří, a že jí nejspíš všichni znáte :-). Z Wikipedie:
Jedná se o postapokalyptický survival horor zasazený do blízké budoucnosti. Hra vypráví příběh dospělého muže Joela a čtrnáctileté dívky Ellie, kteří společně putují za bezpečím zdecimovanou Amerikou, poté co bylo lidstvo téměř vyhlazeno pandemickou nákazou parazitickou houbou Cordyceps.

Po vydání se The Last of Us dočkalo nadšeného přijetí kritiky i hráči. Získala přes 200 ocenění, včetně prestižních cen BAFTA, DICE a české INVAZE za nejlepší hru roku 2013.

14. února 2014 vyšlo příběhové rozšíření The Last of Us: Left Behind, které vypráví příběh Ellie a její kamarádky Riley před událostmi základní hry. 29. července 2014 vyšla graficky vylepšená reedice The Last of Us: Remastered pro systém PlayStation 4.
Jedná se o klasickou stealth akci z pohledu třetí osoby. Hratelnost samotná je fajn, lehce repetivní, s dobrou atmosférou. V první půlhodince si zahrajete za Joelovu 12-letou dceru Sarah. Pak většinu času za Joela a občas za Ellie. V přídavku Left Behind hrajete za Ellie. To, proč se hra pravidleně objevuje v žebříčkách nejlepších her všech dob, je příběh, vývoj postav, a dobře fungující chemie mezi Joel a Ellie, na herní poměry.