Nová verze a nový vzhled webu!

Obecné informace o chodu fóra, uživatelských skupinách, hodnostech a sekcích. (V této části fóra mohou zakládat témata jen členové Týmu ČEPEK, ostatní registrovaní uživatelé mají možnost na již založená témata reagovat.)
pbd
IT Support & English Section Moderator
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Mamí! Ten pán se na mě usmál.
Dal: 22 poděkování
Dostal: 50 poděkování

Re: Nová verze a nový vzhled webu!

Nový příspěvek od pbd » pondělí 30. 9. 2019, 10:41:57

Chat byl aktualizován na poslední (nicméně více než 6 let starou) verzi PCPIN 6.23 předělanou pro PHP 7. Omluvte prosím drobné odchylky v designu, které je třeba doladit. Pokud by se objevil nějaký problém ve funkčnosti chatu, tak mi jej prosím nahlaste, nejlépe v soukromé zprávě přes fórum.

Samotná aktualizace a předělání do PHP 7 z uživatelského hlediska žádné výhody nepřináší, ale umožňuje nám na chatu dál pracovat (jelikož jsme za již neudržovaný PCPIN nenašli adekvátní náhradu) a tak se snad i časem podaří udělat něco s tou rychlostí načítání.
pbd
IT Support & English Section Moderator
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Mamí! Ten pán se na mě usmál.
Dal: 22 poděkování
Dostal: 50 poděkování

Nový příspěvek od pbd » úterý 8. 10. 2019, 21:18:00

pbd píše:
pondělí 30. 9. 2019, 10:41:57
(...) a tak se snad i časem podaří udělat něco s tou rychlostí načítání.
Podařilo se, byla to samozřejmě jen taková hloupost. Teď trvá požadavek na chat místo dvou až tří sekund řádově už jen setiny sekundy, takže můžeme vesele vypisovat.
*book*
Kasz
Administrátor
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: kasz@protonmail.com
Výkřik do tmy: Alleinka ♥
Dal: 1155 poděkování
Dostal: 2426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Kasz » středa 9. 10. 2019, 0:40:19

Pro zajímavost - pbd napsal na soukromém kanále: "Koukal jsem se na to, co zdržuje načítání chatu, a narazil na to, že jsme měli v konfiguraci nastaveno uchovávat zprávy v logu po 9876543210 dní (tedy přes 27 milionů let). Přenastavil jsem tedy uchovávání zpráv v logu na 100 let a alespoň při krátkém testu se mi teď chat načítal podstatně rychleji.

Nakonec jsme tedy dali 10 let, protože k čemu 100 let? :) Po tolika letech, co chat jel pomaleji než šnek, musel až pbd přijít na takovou "banalitu", která způsobovala velmi pomalý chod chatu. :) Patří mu velký dík! Chat je teď najednou superrychlý, jak nikdy předtím nebyl. :)
Odpovědět