Štěně bez oušek (Daniel Kubec)

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Štěně bez oušek (Daniel Kubec)

Nový příspěvek od Dan »

Štěně bez oušek

Dovolím si upozornit na jednu velmi zajímavou knižní novinku. Nakladatelství Beletris vydalo prvotinu mnohým z nás dobře známému Danielu Kubecovi, který se ve své novele Štěně bez oušek odvážně pustil do tématu homosexuální pedofilie kombinované se sadismem a s tím, jak se s takovou orientací musí vyrovnávat dospívající kluk, zvlášť když ho v životě stihnou ještě mnohé další problémy. Kniha tak prolamuje četná tabu a alespoň částečně tak zaplňuje mezeru na trhu, který knihami o pedofilii (a ještě kombinované se sadismem) příliš nehýří.

Anotace: Když je člověku sedmnáct, umírá mu otec a rozpadá se rodina, je to samo o sobě dost těžké období. Když si však zároveň začne uvědomovat, že je homosexuální pedofil se sadistickými sklony, je to zatraceně drsný příběh. Tato kniha však není jen prvním českým textem, který toto téma odvážně otevírá. Především je vynikajícím literárním debutem talentovaného autora, opravdu strhujícím a napínavým čtením, ve kterém do světa krásy a nevinnosti pozvolna proniká bolest, hrůza a strach. Novela vznikla v rámci Literární akademie (Soukromé vysoké školy Josefa Škvoreckého).

„Oscilace mezi všední realitou a fantaziemi, mezi kázní skutečnosti a nezdrženlivosti snění zakládá půvab této vzácné novely. Pokládám Štěně bez oušek za nejlepší studentský text, který mi za dlouhá léta prošel rukama.“
- Daniela Fischerová, spisovatelka a dramatička

„Autor dokáže nastolit atmosféru přízračna, světa za zrcadlem a dávkovat napětí na lékárnických vážkách. Textem prorůstá vícero závažných témat, která se slévají v jedinou řeku, nad níž ční jedna jediná otázka: proč je člověk nakonec vždy bezbranný vůči sobě samému.“
- Radka Denemarková, spisovatelka a literární historička



Velmi děkuji Kubovi za přidání oznámení o vydání mé knihy: http://www.pedofilie-info.cz/zajimave-knihy/stene-bez-ousek-novinka-na-trhu/

Jinak je ke knize facebooková stránka: http://www.facebook.com/pages/%C5%A0t%C4%9Bn%C4%9B-bez-ou%C5%A1ek-Daniel-Kubec/341170172645550 kde trochu doufám, že by se někdo mohl vyjádřit i k tématice knihy, tedy mimo jiné k pedofilii, a mohla by tam proběhnout i určitá diskuze.

Ke knize na internetu vyšla také recenze s přinejmenším zamyšlení hodným názvem: http://blog.martinus.cz/2012/10/pedofilove-byli-vazne-jednou-detmi v které je také zmínka o sbírce Příběhy dospívajících pedofilů, která vyjde jako ebook do dvou týdnů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan za příspěvky (celkem 6):
Gabriel Svoboda, Tony, MarkM, Mato, Kasz, Myš
Uživatelský avatar
Tony
Registrovaný uživatel
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 205
Dal: 51 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Tony »

Vypadá zajímavě, určitě ji zařadím na svůj dlouhý seznam knih k přečtení. ;)
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Dan »

pro Tony: Ahoj, těší mě tvůj zájem. Snad se ti v seznamu bude vyjímat!
Uživatelský avatar
fenix

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od fenix »

Taky si ji budu "muset" koupit, ale až se uvidíme, tak mi ji podepíšeš. :)
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Kuba »

A já už ji mám u sebe. :)

Jsem včera napsal do deníku, že se těším, až mi dnes máma přinese Štěně bez oušek a při návratu na pavilon se mě dnes sestřička ptala, kde mám toho psa. :D :D
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
ksoft

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od ksoft »

Ja som to objednal v nedelu vnoci a do teras mi neprišla kniha.
Pišu že ešte stale vybavuju alebo hladaju knihu.
Nejak je o to velky zaujem alebo neviem čo tak dlho robia.
Zvyčajne my knihy chodily do 2 dni...
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Kuba »

Asi už peďáci všechny kousky vyprodaly. :D
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Dan »

pro fenix: Tak to sem rád že budeš muset! A jako odměnu ti ji určitě podepíšu, tak snad někdy brzo.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Dan »

pro Kuba: Je to zcela záměrný název, aby peďáci mohli předstírat, že se nejedná o peddofilní knihu, ale hendikepovaného pejska. Jinak řečeno, vymýšlel jsem ten název dlouho a je to na něm znát.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Dan »

pro ksoft: Musím asi spíš vyjádřit svou pochybnost, že by byl o knihu nějak extra zájem. Ale může to být tím, že jim do distribuce z nějakého důvodu ještě nepřišla. Nevím které knihkupectví jsi zvolil, bohužel u některých myslím i psali, že dodání může trvat až dva týdny.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Kuba »

Tak mám přečteno. A už i jeden z kolegů na baráku. :D
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Dan »

pro Kuba: Tak to je supr! a schválně, co si o tom myslíš? A co kolega, heh?
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Dan »

pro Creepy: Ahoj, tak jednak se dá něco o knize víc vyčíst na čepeku v článku zde: http://www.pedofilie-info.cz/zajimave-knihy/stene-bez-ousek-novinka-na-trhu/, a nejlépe se to možná dá objednat zde přímo u nakladatele: http://www.beletris.cz/e-shop/cs/knihy/63-stene-bez-ousek-daniel-kubec-9788087105351.html. Díky za zájem.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Kuba »

DanielKubec píše:pro Kuba: Tak to je supr! a schválně, co si o tom myslíš? A co kolega, heh?
Zkusím si někdy udělat čas na sepsání recenze. A mimochodem, četla to už i moje máma. :D
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Dan »

pro Kuba: že tvojí mamce děkuju za přečtení. A esli si někdy uděláš čs, budu ti moc vděčný, a hlavně tvůj názor mě zajímá.
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1061
Dal: 383 poděkování
Dostal: 715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Fx100d »

Mám objednaného také psa bez držátek. :)
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Dan »

pro Fx100d: Ha! díky, snad tě bude bavit.
Mohu ještě předestřít, co jsem dřív nevěděl, že se chystá nejspíš i ebooková verze. Jak se mi kulantně vyjádřil pan nakladatel, tak usoudil, že "zvláštní cílové publikum takovéto knížky" si ji možná raději koupí přes internet a do svého počítače, čtečky. Což i chápu, věřím že ne každý chce, aby se mu v knihovničce válela knížka, která v anotaci zmiňuje "homosexuálního pedofila se sklony k sadizmu".
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1061
Dal: 383 poděkování
Dostal: 715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Fx100d »

To já raději knihu. Držet ji, listovat v ní tak dlouho, až má ožmoulané a omačkané rohy, vkládat do ní záložku..... číst to v počítači nechci a čtečku nemám, ani jsem neměl možnost si ji osahat.

A když koukneš na mou knihovnu, tak se bude vyjímat v té odborné literatuře jako "Jak porozumět sexuálním deviacím" nebo "Sexuální deviace". I kniha Žil jsem jako pedofil tam je, ta to má dokonce v názvu. :) Myslím, že štěně bez oušek tam bude velmi nenápadné. :)
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Kuba »

Tohle ke Štěněti bez oušek napsala moje máma: :)
Když jsem vzala útlou brožurku s názvem Štěně bez oušek do ruky pomyslela jsem si, že ji přečtu za chvilku. Ale netušila jsem, že ani po několika dnech mi nesejde z mysli. Přečetla jsem ji jedním dechem. Rozhodně to není jednoduchý text. Je myšlenkově i výrazově velice hutný, občas jsem se vracela, abych opravdu pochopila. Je to silné čtení, žádná oddechovka na pláž, nedají se přelétnout tři řádky najednou jako u běžné beletrie, chce to číst hezky slovo za slovem. Protože o autorovi něco málo vím z Čepeku, očekávala jsem, že bude chtít svým textem přispět ke správnému pochopení pedofilie většinovou společností. Nejsem si jista, zda čtenář podléhající všeobecným předsudkům proti pedofilům, pochopí, jaký je to boj uvnitř osobnosti, který je veden celý život, jak je bolestné si svoji orientaci přiznat a vyrovnat se s ní. To vše text postihuje ve velice poutavém líčení. Závěr graduje dramaticky vyhrocenou scénou, kde se hrdina příběhu zcela oddá svým pudům. Líčení je tak sugestivní, že jsem se musela vrátit k jeho začátku - je to fikce, nebo realita? Brr. A to jenom čtu a neprožívám. Do svého čtenářského deníčku jsem si opsala poslední věty: "Poznal jsem sám sebe. Všechno ostatní - smířit se se sebou, vyrovnat se s tím, snad se pokusit odčinit něco z toho, co jsem udělal ať už ve skutečnosti nebo ve svém snění - to všechno bylo ještě přede mnou. A tak jsem se ramenem opřel do kamene a stoupal po schodech" ---- A pak ještě jedna věta, která mi utkvěla, stále se mi vrací a ze které až mrazí: "Kolik těch půlminut ještě bude?"
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Dan »

pro Fx100d: Tak tak, ožmoulávat rohy skutečné knihy to jedině potřebuju. A i má knihovnička už pojmy jako deviace a sexuální jenom hýří, i když toho Alexu jsem si půjčoval pouze v knihovně, a trochu rozpačitě jsem se usmíval, když mi ho milá knihovnice podávala. Jen jsem už i zjistil z reakcí některých, že zrovna opravdu nechtějí, aby jim takovou knížku našli v knihovničce třeba rodiče. A to zcela chápu! Takže mi nabídka nakladatele vydat ebook přišla vhod.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti