Hláška "pedofil znásilnil dítě" v médiích

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Pavelfidel
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: Dobrý den :-)
Příspěvky: 22

Hláška "pedofil znásilnil dítě" v médiích

Nový příspěvek od Pavelfidel »

Pedofil znásinil dítě...!!!
:o

Co tomu říkáte..?? Blbost, že..??
Pavel
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1061
Dal: 383 poděkování
Dostal: 715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od Fx100d »

Pavelfidel píše:Pedofil znásinil dítě...!!!
:o

Co tomu říkáte..?? Blbost, že..??
Tak blbost to být nemusí, například Novák dítě zabil a byl to pedofil, záleží na tom o kom to média píší. Bohužel to ale většinou píší i o lidech, jejichž totožnost není známa, natož aby novináři znali zaměření jeho sexuality. Spíš bych zde raději viděl přímou reakci na určitý článek v médiích, včetně odkazu na něj, abychom věděli o jakém článku tu je řeč. Jednou jsem četl článek s nadpisem "Policie zadržela dva pedofily" a v článku jsem se dočetl, že po vyšetření byla sexuální deviace nalezena pouze u jednoho z nich. Asi jim jeden pedofil utekl, bo co. :D
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Pavelfidel
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: Dobrý den :-)
Příspěvky: 22

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od Pavelfidel »

Máš pravdu, ale pedofil (tedy člověk, kterému je skutečně diagnostikována pedofilie) nikdy dítě neznásilní, nezabije a podobně. To mohou lidi, kteří nejsou pedofilové, ale Abuzéři. Ty jako skutečný pedofil si dovedeš představit, že by si něco takového udělal..?? Myslím, že by ti to nešlo, ikdyby si chtěl. Proto mi vadí, že média používají jedno slovo (pedofil) i pro lidi, kteří pedofili nejsou. Potom nás házejí do jednoho pytle a výsledkem je, že pedofil je špatný, zlý a ubližuje dětem. A skutečnost je přitom jiná.
Pavel
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1061
Dal: 383 poděkování
Dostal: 715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od Fx100d »

Pavelfidel píše:Máš pravdu, ale pedofil (tedy člověk, kterému je skutečně diagnostikována pedofilie) nikdy dítě neznásilní, nezabije a podobně. To mohou lidi, kteří nejsou pedofilové, ale Abuzéři. Ty jako skutečný pedofil si dovedeš představit, že by si něco takového udělal..?? Myslím, že by ti to nešlo, ikdyby si chtěl.
Tak zde se hluboce mýlíš. Ano, většina pedofilů nepůjde přes odpor dítěte, ale i vyjímky zde jsou. Antonín Novák měl pedofilii diagnostikovanou a dítě zabil. Pedofilie je sexuální zaměření a jako taková nevylučuje i jinou deviaci, například sadismus. Pedofilní sadista uspokojí svou sexualitu v plné míře jen znásilněním dítěte a někdy i vraždou. V jiných případech je vražda krycím manévrem, kterým se pachatel snaží minimalizovat riziko odhalení. Myslím, že kdybych chtěl naplnit svou sexualitu a byl bych neempatický, mohu klidně dítě donutit k sexu násilím. Abuzér je v překladu delikvent, tedy člověk, který porušil zákon a pedofilie u něj klidně diagnostikována být může. To co píšeš v citaci je extrémní tvrzení, stejně jako tvrzení, že pedofil dříve či později dítě zneužije.
Pavelfidel píše: Proto mi vadí, že média používají jedno slovo (pedofil) i pro lidi, kteří pedofili nejsou. Potom nás házejí do jednoho pytle a výsledkem je, že pedofil je špatný, zlý a ubližuje dětem. A skutečnost je přitom jiná.
Tohle mi také vadí a máš v tom pravdu, většina pedofilů dětem neubližuje a většina lidí kteří dětem ubližuje nejsou pedofilové, proto je zaměňování těchto pojmů špatné. Nicméně to nemění nic na tom, že část pedofilů dětem skutečně ubližuje. Otázkou zůstává, jestli je možné tuto skupinu pedofilů nějakou pravencí přivést na cestu realizace své sexuality v rámci zákona a tím tuto skupinu zmenšit na minimum. Pokud se to povede, je to dalším argumentem proti používání pojmu pedofil ve smyslu označení člověka, který dětem ubližuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Fx100d za příspěvek:
Kasz
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Pavelfidel
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: Dobrý den :-)
Příspěvky: 22

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od Pavelfidel »

Fx100d píše:
Tohle mi také vadí a máš v tom pravdu, většina pedofilů dětem neubližuje a většina lidí kteří dětem ubližuje nejsou pedofilové, proto je zaměňování těchto pojmů špatné. Nicméně to nemění nic na tom, že část pedofilů dětem skutečně ubližuje. Otázkou zůstává, jestli je možné tuto skupinu pedofilů nějakou pravencí přivést na cestu realizace své sexuality v rámci zákona a tím tuto skupinu zmenšit na minimum. Pokud se to povede, je to dalším argumentem proti používání pojmu pedofil ve smyslu označení člověka, který dětem ubližuje.

Asi jsme se dostali na hodně "tenký led". I zkušení psychologové mají totiž na rozdělení pedofilie rozdílné názory.
Mě vadí, že je používaný jeden souhrný pojem "pedofilie" pro více různých deviací. Podle médií a široké veřejnosti je pedofil každý, kdo je zaměřen na děti.
Tak to ale není.
Člověk, který je zaměřen na dospívající dívky zhruba ve věku 12-16 let není pedofil, ale Hebefil.
Člověk, který je zaměřen na dospívající chlapce zhruba ve věku 12-15 let taky není pedofil, ale Efebofil.
A tak dále. Každá ta deviace se projevuje jinak a má jiné spouštěcí mechanismy, přitom třeba jenom Hebefilie (adolescentofilie) se dělí na další tři tipy přesně podle věku, na který je člověk orientován.
Máš pravdu, Novák byl sadista, ale správně by měli říci Efebofilní sadista a né pedofilní...kdyby byl pedofilní sadista, vybral by si kluka zhruba mezi 6-11 rokem života, což ovšem neudělal. Proto mi vadí, že používají slovo pedofilie i pro to, co pedofílie vůbec není... :)
Pavel
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1061
Dal: 383 poděkování
Dostal: 715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od Fx100d »

Pavelfidel píše:
Fx100d píše:
Tohle mi také vadí a máš v tom pravdu, většina pedofilů dětem neubližuje a většina lidí kteří dětem ubližuje nejsou pedofilové, proto je zaměňování těchto pojmů špatné. Nicméně to nemění nic na tom, že část pedofilů dětem skutečně ubližuje. Otázkou zůstává, jestli je možné tuto skupinu pedofilů nějakou pravencí přivést na cestu realizace své sexuality v rámci zákona a tím tuto skupinu zmenšit na minimum. Pokud se to povede, je to dalším argumentem proti používání pojmu pedofil ve smyslu označení člověka, který dětem ubližuje.

Asi jsme se dostali na hodně "tenký led". I zkušení psychologové mají totiž na rozdělení pedofilie rozdílné názory.
Mě vadí, že je používaný jeden souhrný pojem "pedofilie" pro více různých deviací. Podle médií a široké veřejnosti je pedofil každý, kdo je zaměřen na děti.
Tak to ale není.
Člověk, který je zaměřen na dospívající dívky zhruba ve věku 12-16 let není pedofil, ale Hebefil.
Člověk, který je zaměřen na dospívající chlapce zhruba ve věku 12-15 let taky není pedofil, ale Efebofil.
A tak dále. Každá ta deviace se projevuje jinak a má jiné spouštěcí mechanismy, přitom třeba jenom Hebefilie (adolescentofilie) se dělí na další tři tipy přesně podle věku, na který je člověk orientován.
Máš pravdu, Novák byl sadista, ale správně by měli říci Efebofilní sadista a né pedofilní...kdyby byl pedofilní sadista, vybral by si kluka zhruba mezi 6-11 rokem života, což ovšem neudělal. Proto mi vadí, že používají slovo pedofilie i pro to, co pedofílie vůbec není... :)
Toto máš těžké, podle některých sexuologů je hebefilie a efebofilie podskupinou pedofilie a já to tak i beru. Myslím, že i puberťačky i puberťáky by spousta lidí označilo stále za děti a za děti je podle zákona označen každý pod osmnáct let. Batolata jsou také děti a jsou na ně zaměřeni nepiofilové, nikoliv pedofilové. Ono by to zase mezi lidmi dělalo zmatky, kdyby se to až takto dělilo, myslím, že je v pořádku označovat lidi preferující "nevyzráý" věk za pedofily a řadit do toho i adolescentofilii. To, že každé to zaměření má jiné projevy a podobně už je věc jiná, důležitá spíše pro terapii než pro prezentaci v médiích. Bohatě by mi stačilo, kdyby v médiích nepsali pedofil pokaždé, když někdo napadne dítě bez ohledu na to, zda je známa dotyčného identita, natož pak sexuální zaměření.
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Pavelfidel
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: Dobrý den :-)
Příspěvky: 22

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od Pavelfidel »

Fx100d píše:
Pavelfidel píše:
Fx100d píše:

Toto máš těžké, podle některých sexuologů je hebefilie a efebofilie podskupinou pedofilie a já to tak i beru. Myslím, že i puberťačky i puberťáky by spousta lidí označilo stále za děti a za děti je podle zákona označen každý pod osmnáct let. Batolata jsou také děti a jsou na ně zaměřeni nepiofilové, nikoliv pedofilové. Ono by to zase mezi lidmi dělalo zmatky, kdyby se to až takto dělilo, myslím, že je v pořádku označovat lidi preferující "nevyzráý" věk za pedofily a řadit do toho i adolescentofilii. To, že každé to zaměření má jiné projevy a podobně už je věc jiná, důležitá spíše pro terapii než pro prezentaci v médiích. Bohatě by mi stačilo, kdyby v médiích nepsali pedofil pokaždé, když někdo napadne dítě bez ohledu na to, zda je známa dotyčného identita, natož pak sexuální zaměření.

Souhlasím, i tak by se to dalo... :) Nicméně i v médiích by měli vědět, o čem mluví a o čem je řeč... ;)
Pavel
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 155 poděkování
Dostal: 101 poděkování

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od MarkM »

Media se snažej hlavně upoutat , takže i kdyby věděli, že nějáký takovýhle odborný slova existujou, tak by je stejně nepoužily.
Slovo pedofilie má pro každýho trochu jiný význam, jediný co maj všechny významy společný je asi slovo děti.
Hebefilii a efebofilii beru taky jako takovou podskupinu pedofilie, ale někdo má třeba věkovej rozsah od 3 let až třeba po 20 let (i když každej má určitě nějákej nejoblébenější věk). Takže někdy ani nejde přesně určit do jaký podskupiny patří a v mediich to sand ani není třeba něják extra rozdělovat. Prostě slovo pedofilie je komplikovaný slovo a myslím, že ani odborníci v tom nemaj uplně jasno.
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Uživatelský avatar
Pavelfidel
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: Dobrý den :-)
Příspěvky: 22

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od Pavelfidel »

MarkM píše:Media se snažej hlavně upoutat , takže i kdyby věděli, že nějáký takovýhle odborný slova existujou, tak by je stejně nepoužily.
Slovo pedofilie má pro každýho trochu jiný význam, jediný co maj všechny významy společný je asi slovo děti.
Hebefilii a efebofilii beru taky jako takovou podskupinu pedofilie, ale někdo má třeba věkovej rozsah od 3 let až třeba po 20 let (i když každej má určitě nějákej nejoblébenější věk). Takže někdy ani nejde přesně určit do jaký podskupiny patří a v mediich to sand ani není třeba něják extra rozdělovat. Prostě slovo pedofilie je komplikovaný slovo a myslím, že ani odborníci v tom nemaj uplně jasno.

Určitě máš také pravdu. Jak píšeme asi všichni, je to velmi složité. Měl jsem možnost chvíli pobývat v léčebně mezi pacienty s podobnými diagnózami a musím říci, že tam to funguje úplně jinak. Tam se slovo "pedofil" používá skutečně jen pro ty pacienty, kteří tuto deviaci mají skutečně diagnostikovanou. Dokonce i pacienti, kteří mají podrůměrné IQ tam mají takové znalosti a deviacích, že by jim mohl závidět leckterý lékař. Proto mě trošku udivuje, že média, která by měla přinášet objektivní informace, tak vůbec nečiní. Nicméně je pravda i to, že slovo "efebofil" by asi k obrazovkám nepřitáhlo tolik diváků, jako již zmíněný a ověřený "pedofil".
Pavel
Uživatelský avatar
boys
Nový člen
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 1
Příspěvky: 4

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od boys »

Pavelfidel píše: Tak to ale není.
Člověk, který je zaměřen na dospívající dívky zhruba ve věku 12-16 let není pedofil, ale Hebefil.
Člověk, který je zaměřen na dospívající chlapce zhruba ve věku 12-15 let taky není pedofil, ale Efebofil.
A tak dále. Každá ta deviace se projevuje jinak a má jiné spouštěcí mechanismy, přitom třeba jenom Hebefilie (adolescentofilie) se dělí na další tři tipy přesně podle věku, na který je člověk orientován.
Ja vam teda fešáci neviem, ale u mna to vase rozdelovanie dajako nefunguje... rovnako sa zamilujem do 5 rocneho prcka, ako do 13-rocneho chalana... a teraz babo raď ?!
Uživatelský avatar
Pavelfidel
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: Dobrý den :-)
Příspěvky: 22

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od Pavelfidel »

boys píše:
Pavelfidel píše: Tak to ale není.
Člověk, který je zaměřen na dospívající dívky zhruba ve věku 12-16 let není pedofil, ale Hebefil.
Člověk, který je zaměřen na dospívající chlapce zhruba ve věku 12-15 let taky není pedofil, ale Efebofil.
A tak dále. Každá ta deviace se projevuje jinak a má jiné spouštěcí mechanismy, přitom třeba jenom Hebefilie (adolescentofilie) se dělí na další tři tipy přesně podle věku, na který je člověk orientován.
Ja vam teda fešáci neviem, ale u mna to vase rozdelovanie dajako nefunguje... rovnako sa zamilujem do 5 rocneho prcka, ako do 13-rocneho chalana... a teraz babo raď ?!

Tím chceš říci, že je to pro tebe stejně vzrušující..?? Je možné, že tvé "pole působnosti" je širší, ale něco musí být lepší...nebo není..?? Co bys volil ty, kdyby sis mohl vybrat..?? Chlapce, nebo dívku..?? :)
Pavel
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 155 poděkování
Dostal: 101 poděkování

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od MarkM »

Tak já mám taky rozsah od 3let až po holky stejně staré se mnou. Pravda že mám největší slabost pro dívky kolem 4-tého roku. Ale u někoho to může být minimální rozdíl jestli 4 nebo 13 potom se to dá těžko dal zaškatulkovat.
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 155 poděkování
Dostal: 101 poděkování

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od MarkM »

Ještě jsem chtěl dodat že bych hebefila nebo efebofila označil jen toho, kdo je oprav jen čistě na dospívající děti, ale menších si nevšimne. Media asi nemají kompletní diagnozu takže nemůžou to ani napsat přesně, když media ani občas nedokážou rozlišit pedofila od nepedofila.

btw: Když se vrátím vejš tak Antoní Dvořák zabil 9letýho Jakuba ne ?
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od Kasz »

MarkM píše:Ještě jsem chtěl dodat že bych hebefila nebo efebofila označil jen toho, kdo je oprav jen čistě na dospívající děti, ale menších si nevšimne. Media asi nemají kompletní diagnozu takže nemůžou to ani napsat přesně, když media ani občas nedokážou rozlišit pedofila od nepedofila.

btw: Když se vrátím vejš tak Antoní Dvořák zabil 9letýho Jakuba ne ?
Prosím tě, nepleť Antonína Dvořáka, což byl světoznámý hudební skladatel, který žil na přelomu 19. a 20. století, s Antonínem Novákem, který zavraždil Jakuba Šimánka.

Co se týče hebefilie, nepiofilie, efebofilie... já to řadím do pedofilie jako nadskupiny, tedy považuji ty pojmy pouze za jemnější rozdělení pedofilie. Pedofilie je pro mě náklonnost k nedospělým jedincům (takto je to definováno i na Wikipedii). A tam tedy patří jak nepiofilie, tak hebefilie nebo efebofilie.
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 155 poděkování
Dostal: 101 poděkování

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od MarkM »

Myslel jsem Antonína Dvořáka z Dolní Horní narozeného 3.12.1923 povoláním kuchař. (Ne samozřejmě jsem se přepsal a myslel Antonína Nováka na kterém se už dohodneme.)
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Uživatelský avatar
Pavelfidel
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: Dobrý den :-)
Příspěvky: 22

Re: Opět v médiích...

Nový příspěvek od Pavelfidel »

Co se týče hebefilie, nepiofilie, efebofilie... já to řadím do pedofilie jako nadskupiny, tedy považuji ty pojmy pouze za jemnější rozdělení pedofilie. Pedofilie je pro mě náklonnost k nedospělým jedincům (takto je to definováno i na Wikipedii). A tam tedy patří jak nepiofilie, tak hebefilie nebo efebofilie.

JJ, v podstatě máš pravdu. Nicméně když se o problém zajímají dosti detailně (a to se zajímají), mohli by také přinášet dosti objektivní informace.

Například nyní jeden Efebofil, kterému neprokázali spáchání trestného činu a přitom strávil rok na vazbě, bude žalovat všechny média proto, že ho nazvali "pedofilem" , což jeho diagnoza není..!!
A jeden soud s českou televizí již dokonce vyhrál...
Pavel
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů