Voor een verloren soldaat (For a Lost Soldier)

Tipy a recenze na filmy, seriály či jiné televizní pořady, ve kterých se vyskytují děti, anebo jsou pro komunitu jinak zajímavé.
Uživatelský avatar
Lammer
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 24
Dostal: 3 poděkování

Voor een verloren soldaat (For a Lost Soldier)

Nový příspěvek od Lammer »

Vrcholí 2. světová válka a Evropou táhne vítězící spojenecká armáda. Skupina kanadských vojáků zavítá do zapadlé holandské vesničky, do které byl svou matkou uklizen do většího bezpečí i mladý Jeroen (Maarten Smit). Mezi jedním z vojáků a chlapcem vznikne citové pouto, které postupně přeroste v romantický milostný poměr. Režisér Roeland Kerbosch velmi citlivě líčí milostné vzplanutí mladého vojáka k nedospělému chlapci, které se svou podobou naprosto vymyká zaběhnutým společenským konvencím.

http://www.csfd.cz/film/48182-voor-een-verloren-soldaat/
Naposledy upravil(a) Lammer dne pátek 24. 6. 2011, 17:52:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ULICNIK
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: "Jednou, až vyrostu, chci být malým klukem." Joseph Heller
Příspěvky: 27
Dostal: 5 poděkování

Voor een verloren soldaat (For a lost soldier)

Nový příspěvek od ULICNIK »

http://www.csfd.cz/film/48182-voor-een-verloren-soldaat/

Skvělý film o chlapci, který se na konci 2. sv. války zamiluje do kanadského vojáka. Film je v holandštině s anglickými titulkami, ale jde v něm spíše o vykreslení charakterů postav a ne o slova, takže vám to vůbec vadit nebude.

Doporučuji zadat klíčová slova For a lost soldier na portálu uloz.to ;)
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 90 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Voor een verloren soldaat (For a lost soldier)

Nový příspěvek od Dan »

na film se dají i najít české titulky na titulkách.com
je to zvláštní, až si říkám, že bych se na takové filmy neměl koukat. když vidím hloubky citů v takovém filmu obsaženou, štěstí, které mezi sebou dva lidi můžou požívat, čím dál víc si uvědomuju, jak malá je šance, že bych sám mohl kdy něco takové prožít, že bych sám mohl být v blízkosti takového skvělého chlapce, jako je ve filmu Jeroem.
Snad ještě jedna zásadní aponěkud kontroverzní věc na tomto filmu. To jakou lásku voják Walt věnuje Jeroemovi, včetně lásky fyzické, ano změní život tohoto chlapce. Ale jak se ve své dospělosti vyjádří, změní mu ho pozitivně.
Uživatelský avatar
Little Hero
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Příspěvky: 111
Dal: 4 poděkování
Dostal: 34 poděkování

Re: Voor een verloren soldaat (For a Lost Soldier)

Nový příspěvek od Little Hero »

Jeden z komentářů na CSFD:

Flarnytryl *****

Nádherný film plný citu, který vypráví autobiografický příběh z dětství nyní slavného baletního choreografa Rudi van Dantziga. Mladý Dantzig (ve filmu pojmenovaný Jeroen) byl během druhé světové války poslán na venkov, kde bylo více jídla a bezpečí než v okupovaném Amsterodamu. Když mu bylo dvanáct, došlo k osvobození a Rudi/Jeroen se zamiloval do jednoho z kanadských vojáků. Mezi mužem a chlapcem vznikl milostný poměr, který náhle skončil v okamžiku, kdy se spojenecká vojska vydala dále směrem na východ. Na těch několik dní ale Rudi/Jeroen nikdy nezapomněl a nutno dodat, že na ně vzpomíná v dobrém. Milostný poměr s dospělým mužem jej nijak negativně nepoznamenal, vlastně jediné, co po letech svému prvnímu milenci zazlívá je způsob, jakým ho bez rozloučení opustil.(22.10.2009)