Vašek z Humberta: Skončil jako prodavač! (Blesk.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
lsiv
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Pedofilie-dar,nebo prokleti?
Dal: 2 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Vašek z Humberta: Skončil jako prodavač! (Blesk.cz)

Nový příspěvek od lsiv » čtvrtek 25. 8. 2011, 13:08:52

http://www.stream.cz/video/566517-fenomen-osudy-detskych-filmovych-hvezd [nefunkční odkaz]

Tak me osudy tech deti dost chytli za srdce...

Ja bych k nim pridal jeste treba Pavla Manga. Ten byl take jedinecny. K nemu jsem tehdy pocitoval temer osobni sympatie,nebot' jsem byl v te dobe zamilovany do sveho kamarada-spoluzaka,ktery mu byl nesmirne podobny(temer jeho dvojnik).

Herce Pavel Mang (27) se proslavil rolí v seriálu Cirkus Humberto a skončil jako prodavač v obchodě s elektrospotřebiči.

Dělal salta v manéži, krotil divoké šelmy, byl televizní hvězdou a skončil jako prodavač v obchodě s elektrospotřebiči! To je příběh herce Pavla Manga (27), který se do paměti televizních diváků zapsal jako malý Vašek Karas z legendárního televizního seriálu Cirkus Humberto.

"Po roce 1989 se o mně začalo říkat, že jsem komunistická hvězdička, a nabídky na role přestaly chodit," prozradil Blesku Pavel Mang jeden z důvodů konce svojí dobře nastartované kariéry. Národ si usměvavého blonďáčka s modrýma očima, kterému se neříkalo jinak než "Vašků", zamiloval! "Zhruba do svých sedmnácti let jsem natočil několik televizních inscenací, pohádek a filmů. Dostával jsem roli za rolí. Těsně po revoluci přišla nová éra herců a už to šlo z kopce. Začalo se o mně říkat, že jsem hvězdička minulého režimu, a další problém byl v tom, že jsem se nedostal na konzervatoř," říká Mang, který v době své slávy uměl zlehka vyskočit na hřbet koně a svižně tam udělat salto. Tím a svojí dětskou bezprostředností si televizního diváka koupil a mnozí jej označovali za druhého Tomáše Holého.

Málokterý divák ovšem tuší, že někteří herci za minulého režimu Manga využívali jako úschovnu valut! "Kolikrát jsme jeli natáčet do zahraničí a starší herci si u mě schovávali valuty, aby jim je na hranicích nezabavili. Všichni rádi v cizině nakupovali. Dělal to každý, jen se o tom nesmělo mluvit. Jednou mě dokonce kvůli tomu vyslýchali policajti," vzpomíná teď už s úsměvem Mang, který ovšem přiznává, že za brzký konec herecké kariéry si může trošku i sám. "Nikdy jsem nechodil na konkursy, byl jsem zvyklý, že mi lidé z produkce volali a role mi nabízeli sami. V té době jsem se nepotřeboval prodávat, možná v tom byla i moje chyba," vzpomíná Pavel Mang, který si za dva roky natáčení legendárního seriálu Humberto vydělal 11 tisíc korun.

Dnes si jako vedoucí v obchodě s elektronikou v pražské ulici Na Poříčí samozřejmě vydělá víc. "Už tady pracuju čtyři roky. Nemůžu si stěžovat, snad každého chlapa elektronika baví," dodává dnes už pohaslá hvězda Cirkusu Humberto.

lsiv
Odpovědět