Citáty

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Citáty

Nový příspěvek od Mathias8 »

(Pridávam pár citátou, ktoré ma inšpirovali. Ak máte aj vy nejaké... budem rád keď pridáte :) )

"Život sa nemeria počtom nádychov a výdychov, ale počtom okamihov, ktoré nám vyrazili dych!!!"

"Sú ľudia ktorí sú nezadaní preto, že im nestačí jeden človek, niektorí sú nezadaní, pretože mnoho krát boli podvedení, a boja sa ďalšieho sklamania a využitia .. a potom sú takí ktorí by pre milovanú osobu spravili čokoľvek, ale jej je to proste fuk .."

"Aj bez niektorých vecí, ľudí... aj so slzami v očiach... aj s prehrami v živote...VŽDY sa snažím mať úsmev na tvári, aj keď to ide niekedy veľmi ťažko, no ja sa nadýchnem, pozriem do neba, zavriem oči a v duchu si poviem ,,Zvládnem to!"

„Sú bolesti, v ktorých človek iba sám si môže pomôcť, a silné srdce sa chce iba na svoju silu spoľahnúť.“

„Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.“

Prekážky v živote sú na to, aby sme ich prekonali, a nie na to, aby sme sa pri nich zastavili a rozmýšľali nad slovami "Ďalej to nejde"

Niekedy v sebe musíme nájsť veľa sily aby sme dokázali bojovať o osobu, ktorú naozaj milujeme. No občas, jej musíme nájsť oveľa viac na to, aby sme tú osobu nechali ísť ďalej.

V jednej chvíli som si skrátka musel uvedomiť, že niektorý ľudia, pre ktorých by som preplával aj oceán, by kôli mne ani neskočili do bazénu!!!

"Taký je život" povedal klaun a so slzami v očiach si namaľoval úsmev na tvár."

Pýta sa láska priateľstva: Načo si tu ty, keď som tu ja? A priateľstvo odpovedá: Aby som vyčaroval úsmev tam, kde ty necháš slzy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mathias8 za příspěvek:
Filip
Uživatelský avatar
Tim
PROBLÉMOVÝ UŽIVATEL
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073199928820
email: [email protected]
https://ibb.co/sb8ymr1
Telefon: 607 364 291
Výkřik do tmy: "Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch" - Blaise Pascal

„Vždy musíš hledat a vyznávat pravdu a chovat se tak, aby ses nikdy nemusela stydět, až se podíváš nazpět.“ - Čeněk Král
Příspěvky: 791
Dal: 449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Citáty

Nový příspěvek od Tim »

Pár úžasných citací z Malého prince:

-Dospělí si potrpí na číslice. Když jim vypravujete o novém příteli, nikdy se vás nezeptají na věci podstatné. Nikdy vám neřeknou: Jaký má hlas? Které jsou jeho oblíbené hry? Sbírá motýly? Místo toho se zeptají: Jak je starý? Kolik má bratrů? Kolik váží? Kolik vydělává jeho otec? Teprve potom myslí, že ho znají. Řeknete li dospělým: Viděl jsem krásný dům z červených cihel, za okny čapí nůsek a na střeše holuby..., nedovedou si ho představit. Musíte jim říci: Viděl jsem dům za sto tisíc franků. Tu hned zvolají: Ach, to je krása!A tak řeknete-li jim: Důkazem, že malý princ skutečně existoval, je to, že byl rozkošný, že se smál a že chtěl beránka. Chce-li někdo beránka, je to důkazem, že žije, pokrčí rameny a budou s vámi jednat jako s dítětem. Řeknete-li jim však: Planeta, odkud pocházel, je asteroid B 612, tu je přesvědčíte a dají vám pokoj s otázkami. Jsou už takoví! Nesmíme se na ně zlobit. Děti musí být k dospělým hodně shovívavé.

-Lidé už nemají čas, aby něco poznávali. Kupují u obchodníků věci úplně hotové. Ale poněvadž přátelé nejsou na prodej, nemají přátel.

-Stáváš se vždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal

-Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

-Svítí hvězdy na nebi proto, aby každý našel tu svou?

-“…U vás lidé pěstují pět tisíc růží v jedné zahradě a přece nenalézají to, co hledají,” řekl Malý Princ.“Nenalézají,” odpověděl jsem.“A přece by to mohli nalézt v jediné růži nebo v kapce vody.”“Mohli,"odpověděl jsem.A Malý princ řekl: “Ale oči jsou slepé. Musíme hledat srdcem.”
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Citáty

Nový příspěvek od Filip »

A.A. Milne: Si statočnejší než veríš, silnejší než vyzeráš a múdrejší než si myslíš.
Platón: Mladík sa stáva mužom, keď obíde kaluž namiesto toho, aby do nej stúpil.
Múdri hovoria, aby niečo povedali, blázni rozprávajú, len aby vraveli.
Starajúc sa o šťastie iných, nachádzame šťastie vlastné.
A niekoľko vlastných: Som kto som a som rád že som.
Aby si niekoho miloval, musíš ho najprv pochopiť.
Keď je zrkadlo špinavé, nerozbi ho. Utri ho.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Citáty

Nový příspěvek od Kasz »

Malý princ, to je klasa. Přidávám své dva oblíbené:

"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." Karel Čapek
"Je to smutná epocha, kdy je snadnější rozbít atom než předsudky." Ablert Einstein
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvek:
Jeremy
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Citáty

Nový příspěvek od Mathias8 »

Keď už sa spomenul Exupéry. Napíšem aj ja ešte pár (úsekou) od neho :)

Ak má niekto rád kvetinu, jedinú svojho druhu, aká nerastie na ostatných
miliónoch a miliónoch hviezd,postačí mu, aby bol štastný, keď sa na tie hviezdy zadíva. Povie si: " Moja kvetina je niekde tam..."
Ale ak ovečka tú kvetinu zožerie, bude to preňho,
akoby odrazu všetky hviezdy zhasli!

"Nemal som ju počúvať, zdôveril sa mi jedného dňa, kvetiny netreba nikdy počúvať.
Treba sa na ne dívať a vdychovať ich vônu. Tá moja napĺňala vônou celú planétu,
ale ja som sa z toho nevedel tešiť. Tá historka s pazúrmi, čo ma tak podráždila, mala ma skôr dojať ... Vtedy som nevedel nič pochopiť!
Mal som ju posudzovať podľa skutkov, a nie podľa slov.
Zaplavovala ma vôňou a jasom. Nemal som nikdy utiecť!
Mal som za jej priehľadnými úskokmi vytušit, aká je nežná.
Kvetiny si tak protirečia!"
Naposledy upravil(a) Mathias8 dne sobota 21. 2. 2015, 21:01:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Citáty

Nový příspěvek od Jeremy »

"Tonda" Exupéry je tu dosť populárny, takže si dovolím pridař pár myšlienok z jeho knihy "Citadela". Snáď nijak výrazne neporušujem autorské práva...
"Neboť to podstatné, z čeho je člověk živ, nepramení z věcí, nýbrž z uzlu, který věci svazuje. Člověk není živ z diamantu, nýbrž z určitého vztahu mezi diamantem a lidmi, ani z písku, nýbrž ze vztahu mezi pískem a kameny, ani ze slov v knize, ale z určitého vztahu mezi slovy knihy. Ze vztahů, které znamenají lásku, báseň, Boží moudrost. Tvář je krásná právě jen tím, jak každá její část nachází ozvuk v částech ostatních. Teprve pak se ukáže a užasnete. Tak jako báseň, nad kterou Vám vyhrknou slzy. Nic jiného v ní není než hvězdy, studánky, smutek…"
...pauza na zamyslenie pre Vás . . . (poprosím minimálne 30 sekúnd *scratch* )

"Cenu má pouze cesta. Pouze ona trvá. Kdežto cíl je iluze poutníka kráčejícího od hřebenu k hřebeni, jako by smysl byl v dosaženém cíli. A právě tak nemůžeš pokročit, pokud nepřijmeš co je, z čeho ustavičně vycházíš. A v odpočinek nevěřím, neboť drásá-li člověkem nějaký rozpor, není správné volit nejistý a nehodnotný klid, za cenu přijetí jednoho ze dvou prvků rozporu. Vyhýbá se snad cedr větru? Co by tím získal? Vítr ho drásá, ale i otužuje. Kdo by dokázal oddělit dobré od zlého, byl by věru moudrý. Hledáš, jaký dát životu smysl? Ale smyslem je především stát se sám sebou a ne pominout rozpor a tak dosáhnout ubohého klidu. A když Tě něco drásá a staví se Ti na odpor, dopřej si volnost růstu, neboť to zapouštíš kořeny a proměňuješ se. Buď blahoslavená ta otevřená rána, z níž se zrodíš. Vždyť žádná pravda se neukazuje a není k dosažení v tom, co je zjevné. A pravdy, které se Ti nabízejí, jsou určeny jen k pohodlí a podobají se práškům na spaní. Pohrdám lidmi, který se sami otupují, aby zapomněli. Nebo pro osobní klid sami zjednodušují a udusí v srdci některou z tužeb. Pamatuj si, že každý neřešitelný protimluv, každý nesrovnatelný rozpor, Tě nutí růst, abys ho do sebe pojal. … a chceš-li růst Ty sám, střetej se svými rozpory. Vedou Tě k Bohu. To je ta jediná možná cesta. A proto rosteš, přijmeš-li utrpení."
...toto si zaslúži aspoň pár minút ;) ...

Niesú to úplne prvoplánové myšlienky, sú trochu náročnejšie, ale o to krajšie...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jeremy za příspěvek:
Daniel
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti