Dostali jste náš letáček? Dozvěděli jste se o naší účasti na Prague Pride? Podělte se o své názory v tématu připraveném pro Vaše reakce!

Where the Wild Things Are

Tipy a recenze na filmy, seriály či jiné televizní pořady, ve kterých se vyskytují děti, anebo jsou pro komunitu jinak zajímavé.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
Dal: 90 poděkování
Dostal: 227 poděkování

Where the Wild Things Are

Nový příspěvek od Dan » úterý 22. 3. 2011, 9:58:50

Když vidím výše doporučení na vcelku nedávný film Cesta (který je mimochem také prý dosti dobrou knihou, kterou si chci přečíst ještě před filmem) dovolím si doporučit také nedávný a myslím že neprávem trochu zasunutý film Where the Wild Things Are - s českým dost děsivým překladem Max a maxipříšerky. Myslím, že tenhle film je výborným nahlédnutím do divokosti a zběsilosti klukovské fantazie a zároveň také dětské psychiky. Navíc se spoustou plyšových věcí. Vpravdě jsem asi jaksi výstižnější film o dětství neviděl.
Dan

Re: Where the Wild Things Are

Nový příspěvek od Dan » úterý 22. 3. 2011, 10:00:28

Jo, eště třebas vodkaz žejo - http://www.csfd.cz/film/231250-max-a-maxipriserky/
Dan

Re: Where the Wild Things Are

Nový příspěvek od Dan » úterý 22. 3. 2011, 11:12:40

a eště dyž už jsem teda v tom, tak bych třebas poukázal na jeden film, co jsem zhlédl nedávno - Zloději kol, Ladri di biciclette - http://www.csfd.cz/film/33701-zlodeji-kol/ Nu ale tento film je černobílý a to přesně proto, že je z roku 1948. Ale mám jistý důvod, proč tu tak starý film zdůrazňuji. Doslechl jsem se totiž o něm, že je to první film, kde se vytváří, objevuje něco co lze nazvat kult dítěte. Což znamená, že konkrétně zde malý kluk a jeho chování a uvažování je vskutku umístěno do středu děje, středu pozonosti. dá se říct, že takový kult dítěte má současné pokračovatele, třebas v našem Koljovi.
Páč se zde jedná o film neorealistický, jsou všichni představitelé včetně dětského hrdiny neherci z ulice, což je myslím na přirozenosti chování právě tohoto kluka skvěle vidět. Vůbec si myslím, že ve filmech děti vždycky hrají sami sebe, respektive tedy vlastně ani nehrají a chovají se tak ze všech herců nejpřirozeněji. To mi připadá i jako skvělý zdůvodnění, proč se na filmi s dětskými hrdiny koukat. Člověk tím nakukuje přímo do dětství. Tak, toliko asi k mému vykecání se.
Odpovědět