Rotherhamské peklo

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Slav
Registrovaný uživatel
Výkřik do tmy: ...
Příspěvky: 236
Dal: 70 poděkování
Dostal: 72 poděkování

Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Slav »

Přečetl jsem si dnes článek, ze kterého si mi udělalo opravdu nevolno:

http://medzicas.sk/rotherhamske-peklo/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Slav za příspěvek:
asce
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Proto jsem proti imigraci. My obvykle ze Západu i to, co tam funguje, zkopírujeme tak, že to u nás nefunguje. Je šílenství kopírovat něco, co nefunguje ani na Západě.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Slav
Registrovaný uživatel
Výkřik do tmy: ...
Příspěvky: 236
Dal: 70 poděkování
Dostal: 72 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Slav »

Gabriel Svoboda: Já jsem taktéž proti imigraci. Poslouchat nesmysly o tom, jak naši kulturu mohou obohatit je vysloveně urážka. Stačí se podívat přesně na tento konkrétní případ. Jak obohatil multikulturalismus Rotherham?

Toto není o rasismu, toto je o zachování naší vlastní kultury.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Slav za příspěvek:
asce
Uživatelský avatar
Troper
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 4
ve věku do: 14
Příspěvky: 155
Dal: 37 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Troper »

Odkedy sa z CEPEKu stal Stormfront? Odkazujes sem clanky z neseriozneho, rasistickeho webu zameraneho na konspiracne teorie a vyvolavanie strachu a nenavisti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Troper za příspěvky (celkem 4):
Ynijed, Filip, Jeremy, Livrey
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Troper
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 4
ve věku do: 14
Příspěvky: 155
Dal: 37 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Troper »

http://www.theguardian.com/world/2015/apr/29/un-aid-worker-suspended-leaking-report-child-abuse-french-troops-car

Rotterdam je mesto s vyse pol milionom ludi. Staci ist na Tor aby bolo kazdemu jasne ze toho zneuzivania je na svete ovela viac nez 1400 deti za dobu 25 rokov. 1400 deti za 25 rokov je mizive cislo oproti celkovemu poctu zneuziti a vacsinu z nich nepachaju ani katolicki knazi ani moslimovia.

Mam zacat o tom, ako tato civilizovana cast sveta a kultura vyplodila Stalinizmus a nacizmus a tym zabila viac ludi ako cierny mor?
Naposledy upravil(a) Kasz dne sobota 11. 7. 2015, 14:55:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odkazy, prosím, dávejte do URL tagu!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Troper za příspěvky (celkem 4):
Filip, Forst Jan, Jeremy, Livrey
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Tropere, pokud někde existují hnutí, která vykřikují, že nacisti a stalinisti mají právo zachovat si svou kulturu i v cizí zemi a nutit je dodržovat zákony této země by byl rasismus a xenofobie, pak ano, klidně začni psát o nacismu a stalinismu. Tady přece vůbec nejde o počet těch případů, tady jde o reakci policie. S takovou reakcí policie prostě imigrace fungovat nemůže.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Troper
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 4
ve věku do: 14
Příspěvky: 155
Dal: 37 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Troper »

Nacizmus a stalinizmus je v reali docela tolerovany, kazdy den pocujem nieco o inych rasach alebo o tom ako by bolo lepsie keby tu vladla "tvrda ruka". Oboje ideologie maju svoje oficialne strany, predsedu Banskobystrickeho samospravneho kraja mame nacka.

Je naozaj ubohe ako pedofili ktorych cela spolocnost nenavidi a stereotypuje ako to najhorsie zlo rypali do inej skupiny ktoru spolocnost nenavidi voci ktorej su predsudky samozrejme uplne v poriadku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Troper za příspěvky (celkem 3):
Filip, Forst Jan, Jeremy
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Bylo by ubohé nepoukazovat jen na skutečné zlo jen proto, že některá zla jsou jen domnělá. Nebo snad žádné zlo na světě neexistuje a vše jsou jen předsudky?
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Troper
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 4
ve věku do: 14
Příspěvky: 155
Dal: 37 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Troper »

Tak potom bojuj proti sexualnemu nasiliu vo svete ako celku, nie tu vykrikujete propagandu stylom ktory implikuje "Imigranti nam znasilnuji male holcicky!".

Samozrejme, ked to iste niekto povie na pedofilov, a spochybni tu pochybnu statistiku ze vacsina tych znasilneni pachaju nepedofili, je to nespravodlivost spolocnosti proti pedofilom. Krasny dvojity standard.

Vidim tu protimigracnu naladu, nie boj proti necinnosti policie.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Troper za příspěvky (celkem 2):
Filip, Forst Jan
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Troper píše:Tak potom bojuj proti sexualnemu nasiliu vo svete ako celku
Takže nesmím bojovat proti žádnému zlu, protože vždy bude existovat ještě nějaké jiné zlo, o kterém se zapomenu zmínit.

Pedofilové i imigranti mají vyšší sklony páchat sexuální zločiny. Ale s pedofily se prostě většinová společnost musí naučit žít, protože jakákoli opatření proti pedofilům povedou jen k tomu, že pedofilové nepřiznají, že jsou pedofilové, a budou se bát vyhledat pomoc — což povede k neúčinnosti daného opatření a k ještě vyššímu počtu zneužitých dětí. Oproti tomu imigrantů — a jejich sexuálních zločinů — se můžeme zbavit relativně snadno, prostě je sem nepouštět.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Filip »

Gabriel Svoboda píše: Pedofilové i imigranti mají vyšší sklony páchat sexuální zločiny.
A to si odkiaľ zobral? Máš nejakú konkrétnu overenú štatistiku? Imigrant je imigrant a nie zločinec. Imigranti idú do EU za lepším životom a nie kvôli tomu aby tu zneužívali deti, alebo páchali iné zločiny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip za příspěvek:
Forst Jan
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Statisitka je např. zde: Švédsko: Znásilněné hlavní město západu

Samozřejmě jsou to jen dohady. Přesné statistiky o sexuálních zločinech imigrantů nemáme, protože sluníčkoví pseudohumanisté je zakázali pořizovat, jinak bychom je mít mohli. Tím se to liší od statistik o sexuálních zločinech pedofilů, které je objektivně nemožné mít (pedofila nic nedonutí přiznat, že je pedofil). Každopádně to, že o zlu nemáme přesné statistiky, by nemělo být důvodem k tomu, abychom ho ignorovali (a ještě nedávali těm, kteří na zlo poukazují).
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Jednorozec »

Ohledně "zla" je si třeba uvědomit, že lidé mají tendenci tyto jevy vysvětlovat jak se jim hodí. Ve jménu náboženství zemřelo snad nejvíce lidí (od náboženských válek, čistek až po násilné dobývání nového kontinentu) a stejně je považováno za kladné. Takový čingischán povraždil 1/4 tehdejšího obyvatelstva, kudy prošel tam tekla krev a hořela města, přesto se dnes o něm točí oslavné hrdinské filmy. Obávám se že za pár století se jak s hitlerem tak stalinem stane prakticky totéž...

Osobně si myslím že jistá imigrace je pro každou kulturu přínosná, jen nesmí překročit jistou hranici, kdy prakticky původní kulturu totálně zničí. To co sem přijdou musí přijmout místní kulturu a ne vnutit místním tu svoji.
Uživatelský avatar
Slav
Registrovaný uživatel
Výkřik do tmy: ...
Příspěvky: 236
Dal: 70 poděkování
Dostal: 72 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Slav »

Troper píše:Odkedy sa z CEPEKu stal Stormfront? Odkazujes sem clanky z neseriozneho, rasistickeho webu zameraneho na konspiracne teorie a vyvolavanie strachu a nenavisti.
Podle vás pseudohumanistů a zastánců multikulturalismu je všechno co nespadá do lajny mainstreamového masírování konspirační teorie neseriózních plátků, rasistické nálady a vyvolávání strachu a nenávisti. Mysli si co chceš, to je zatím stále dovoleno. Nemám náladu tu rozebírat tuto zbytečnou diskuzi s někým, kdo stále hodlá žit v slepotě, ale můžeme si o tom promluvit za pár let, až budeš mít nové sousedy a budete si spolu užívat multikulturalismu.

Na můj příspěvek nemusíš ani reagovat, nehodlám zde dále rozvíjet téma, které je vodou na mlýn takovým jaký jsi ty. Tomu čas věnovat nehodlám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Slav za příspěvek:
asce
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Filip »

Slav píše:Podle vás pseudohumanistů a zastánců multikulturalismu je všechno co nespadá do lajny mainstreamového masírování konspirační teorie neseriózních plátků, rasistické nálady a vyvolávání strachu a nenávisti. Mysli si co chceš, to je zatím stále dovoleno. Nemám náladu tu rozebírat tuto zbytečnou diskuzi s někým, kdo stále hodlá žit v slepotě, ale můžeme si o tom promluvit za pár let, až budeš mít nové sousedy a budete si spolu užívat multikulturalismu.
V našom dome býva Slovak spolu s čínskou manželkou a majú malé dievčatko, školáčku. Moc príjemní ľudia. A k výhodám multikulturalizmu len toľko už sa teším keď si dám tortillu s bryndzovými haluškami. Ono aj samotné bryndzové halušky sú multikulti produkt :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip za příspěvek:
Troper
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Jeremy »

Môžme sa baviť o plusoch a mínusoch imigrácie, môžme sa baviť o skutočnom stave spoločnosti, svetovej politiky, o ľudských osudoch aj čachroch svetových mocností.

Jedna vec mi je ale zrejmá. Po zbežnom vzhliadnutí názvov článkov v citovanom ...ja neviem ako to nazvať ...internetovom "informačnom" portáli, je mi jasné, kam si "informácie" z tohto zdroja zakladať. Jednostranné, monotónne a demagogické drísty o tom istom a stále dookola. Aby som zhrnul, Rusko najlepšie, USA najhoršie, buzny, pedofili, imigranti a iná háveď si nezaslúži žiť. Určite som na nejaké kľúčové témy zabudol, ale to len preto, že skutočne tento druh "progresívnej žurnalistiky" skutočne veľmi nevyhľadávam. Ak tak, len si od kolegu v práci rád vypočujem, akú overenú teóriu objavili jeho kamaráti, ktorí veria každej jednej "správe" či úvahe z týchto zdrojov. Len potom nikdy neviem, či sa mám smiať, alebo zaplakať...

Je dobré nešľukovať všetky mainstreamové správy a používať rozum ...a pokiaľ možno srdce. Aj imigranti sú ľudia, ktorí dokážu ublížiť, ale ktorí často utekajú práve preto, že je ubližované im, ich rodinám, ich deťom. Ale väčšinou im ide hlavne o lepší život a nie o ubližovanie. Iste, často pochádzajú z iných kultúr, ktoré nám nie sú blízke a ktorým nie celkom rozumieme. Ale je dobré sa minimálne snažiť ich pochopiť. A napokon, multikulturalizmus je skutočne veľká hodnota a plus, ak je rozumne spracovaná a vedená. Nie jednostranne a dogmaticky, ako to je v mnohých internetových či iných informačných zdrojoch.

"In pluribus unitas" (jednota v mnohosti) je niečo, čo je možné a obohacujúce. Nenávisť je veľmi jednoduchá, snaha pochopiť a prijať stojí oveľa viac úsilia a hlavne vyžaduje kompletného človeka. Nenechajme sa prosím stiahnuť jednoduchými riešeniami. Tie už nám ponúkali iní a nikdy to nedopadlo dobre. Považujem Vás tu poväčšinou za inteligentných a citlivých ľudí a rád by som v tom aj zotrval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jeremy za příspěvky (celkem 4):
Plyšáček, Filip, Forst Jan, Troper
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Filip »

Problémom dnešnej Európy nie je multikulturalizmus, ale nacionalizmus. Moslim vyznávajúci multikulturalizmus nepôjde spáchať teroristický čin, zatiaľ čo moslim vyznávajúci nacionalizmus áno. Bol by som rád keby svet bol multikultúrny a nie nacionalistický.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Jeremy píše:Jedna vec mi je ale zrejmá. Po zbežnom vzhliadnutí názvov článkov v citovanom ...ja neviem ako to nazvať ...internetovom "informačnom" portáli, je mi jasné, kam si "informácie" z tohto zdroja zakladať.
To je mi naprosto jasné, ale o daném problému se píše i v seriózních médiích.
Jeremy píše:Aj imigranti sú ľudia, ktorí dokážu ublížiť, ale ktorí často utekajú práve preto, že je ubližované im, ich rodinám, ich deťom. Ale väčšinou im ide hlavne o lepší život a nie o ubližovanie.
A kdo zabrání tomu, aby z oblastí postižených zločinem utíkaly nejen oběti, ale i pachatelé? A kdo zaručí, že ti pachatelé, pokud se už do Evropy dostanou, budou skutečně trestně stíháni? Neměli bychom nejprve reformovat policii a ostatní státní orgány tak, aby vynucovali dodržování zákonů po všech stejně, a teprve pak sem vpouštět další imigranty?
Jeremy píše:Iste, často pochádzajú z iných kultúr, ktoré nám nie sú blízke a ktorým nie celkom rozumieme. Ale je dobré sa minimálne snažiť ich pochopiť.
Je dobré se je snažit pochopit. Ale co když Evropané skutečně jsou nepřevychovatelní rasisté a xenofobové (jak naznačuje např. dodnes nevyřešené soužití s Romy)? Je imigrace dobrá i v tomto případě? Neměli bychom nejprve převychovat Evropany a teprve pak — až už nebude hrozit nebezpečí ze strany rasistických a xenofobních Evropanů — sem vpouštět další imigranty?
Jeremy píše:A napokon, multikulturalizmus je skutočne veľká hodnota a plus, ak je rozumne spracovaná a vedená.
A kde ten rozum vidíš? Neměli bychom nejprve donutit naše politiky chovat se rozumně a teprve tehdy, až se to cca za sto let povede, sem vpouštět další imigranty?

Když tu shrnu, imigrace by možná (možná) mohla fungovat, ale jen za splnění několika podmínek. Splnění těchto podmínek by sice mělo být naprostou samozřejmostí, ale realita je prostě jiná. A když tyto podmínky splněny nejsou, je imigrace naopak katastrofou. Splnění těchto podmínek bychom měli zajistit především my, původní Evropané, ale prostě toho nejsme v krátkodobém horizontu schopni. Vpustit sem imigranty, aby této naší neschpnosti zneužili (i když to většina dělá bez zlého úmyslu), je neúcta k původním Evropanům a může to zničit Evropu tak, jak jsme ji donedávna znali.
Jeremy píše:Nenechajme sa prosím stiahnuť jednoduchými riešeniami. Tie už nám ponúkali iní a nikdy to nedopadlo dobre.
Já se právě nechci nechat strhnout aktuálně prosazovaným jednoduchým řešením, které zní: Do Evropy má právo přijít každý. Za vzniklé konflikty v soužití mohou vždy původní Evropané a ti jsou také povinni to vše platit. Kdo s tím nesouhlasí, je nacista a na šibenici s ním.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Rotherhamské peklo

Nový příspěvek od Jeremy »

Spoločnosť evidentne nie je pripravená prijať pedofilov a pedofiliu ako nieco, čo proste je, ale nemusí byť neyhnutne zle a nebezpečné, rozhodne teda nie viac ako mnoho inych faktorov, ktoré bežné akceptuje. Možno by sme mali zrušiť tieto stránky a úplne obmedziť akúkoľvek snahu v teto oblasti, kým na To spoločnosť pripravená bude...
Gabriel Svoboda píše: ...Já se právě nechci nechat strhnout aktuálně prosazovaným jednoduchým řešením, které zní: Do Evropy má právo přijít každý. Za vzniklé konflikty v soužití mohou vždy původní Evropané a ti jsou také povinni to vše platit. Kdo s tím nesouhlasí, je nacista a na šibenici s ním.
Zase máš tendenciu zjednodusovat a vtlacat do éteru dogmaticke a jednostranne postoje... Asi zvyk...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jeremy za příspěvek:
Troper
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů