Lolitky v lavicích aneb měly by se školačky malovat? (iDnes.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 610
Dal: 83 poděkování
Dostal: 206 poděkování

Lolitky v lavicích aneb měly by se školačky malovat? (iDnes.cz)

Nový příspěvek od efix » čtvrtek 3. 5. 2012, 9:20:21


Pryč jsou doby, kdy by nalíčená jedenáctiletá dívka vyvolala u vyučujících příznaky infarktu a její rodiče měli ostudu. Dnes se to ve školních lavicích šminkami jen hemží. Důraz na krásu a dokonalost je všudypřítomný a ne každý dokáže zůstat nad věcí. Můžeme se pak divit, že těmto trendům podléhají už holčičky, co neusnou bez plyšáka?

V šesté třídě jedné pražské základní školy vyzvala paní učitelka přítomné na rodičovské schůzce, aby odhlasovali, že dívky nebudou smět chodit do školy nalíčené. Škola je prý škola a měl by v ní panovat nějaký řád, nehledě na to, že na malování mají děvčata ještě dost času.

Rodiče sice návrh odsouhlasili, ale ne všichni byli zajedno. "Mnozí zvedli ruku jen proto, aby nevstupovali do zbytečného konfliktu s učitelkou. Nevidím nic špatného na tom, že si dcera ve dvanácti trochu zvýrazní řasy nebo použije lesk na rty. A myslím, že doby, kdy škola rodičům diktovala, jak mají mít jejich děti dlouhé sukně, jak úzké kalhoty a jaký sestřih, patří do minulosti," ohrazuje se například matka jedné z žaček.

"Učím skoro třicet let a musím uznat, že chování dětí se v mnohém posunulo. Líčení dívek už okolo jedenáctého roku se mi dost příčí, ale respektuji, že doba je taková, a nijak to svým žačkám nevytýkám," přiznává učitelka z jiné pražské základní školy Jitka Hanušová. "Co si ale mám myslet o rodičích, jejichž dcera neumí v páté třídě násobilku, ale oči má vyvedené jak Kleopatra?"


Já měla pletené kalhoty, ona má stíny

Dlužno podotknout, že rodiče mnohdy dělat nic moc nemohou. Líčení už velmi mladých dívenek dnes obecně není považováno za nějakou extrémní výstřednost, takže se možná i těžko vysvětluje, proč se některé dívky ve třídě malovat mohou a naše dcera zrovna ne.

"Doba se proměnila v mnoha ohledech. Dívky chtějí vypadat starší, chtějí se líbit. Ty, které se nelíčí, bývají označovány spolužáky za dětské," připomíná Milena Nováková, psychoterapeutka a ředitelka Občanského sdružení NEO CZ.

"Další věc je, že se celkově ve společnosti uvolnila pravidla a normy. Vymizely jasně dané a přísně dodržované předpisy v oblékání i chování. Svou roli hrají také média a vzory, které prezentují. Velký důraz je kladen na ženskost, fyzickou krásu, péči o vzhled a mládí. A z pohledu systému dítě - škola - rodina se prosazuje jedinečné právo rodiny na výchovu dítěte…"

"Kristýna používá stíny, řasenku a lesk na rty a určitě není ve třídě jediná," souhlasí s odbornicí i Ester Fischerová, jedna z matek, které si za líčením dvanáctiletých dcer stojí. "Já jsem v jejím věku nosila pletené kalhoty po bratrovi a bylo mi to putna. Taková byla doba. Ale dnes je zase jiná doba. Ve všech pořadech pro děti vidíte upravené, hezky oblečené, nalíčené holky, v dětských časopisech vám radí, jak se malovat, nemohu jí toto všechno vyvracet a říkat: Ty ne! Ty se malovat a parádit nesmíš! Mnohem více by mi vadilo, kdyby kouřila nebo se chovala vulgárně."


Zákazy vedou do pekla

Podle odborníků není vhodné školačkám líčení zakazovat, ale spíš otevřeně s dcerou hovořit o tom, co pro ni znamená líčit se, co jí to přináší a co jí to naopak může brát. Líčení v útlém věku totiž nejenže může škodit dívčí pleti nebo v přehnané míře působit nevkusně, ale má do určité míry i svá další úskalí.

"Za negativní považuji tři faktory spojené s líčením mladých dívek," soudí psycholožka Milena Nováková. "Jednak se tak staví do role starších a dospělejších a je otázkou, jestli pak mají možnost vytěžit všechno z dětskosti, která k tomu věku stále ještě patří a má svůj velký smysl v psychickém vývoji. V očích druhých totiž nalíčená dívka většinou vyvolá jiné reakce, patřící spíš starším."

Druhým faktorem jsou podle Novákové hodnoty. "Přílišný důraz na fyzickou krásu může být problematický vzhledem k vývoji sebehodnocení," říká. "Sebehodnocení založené převážně na fyzickém vzhledu - a že jsou k tomu dívky a ženy společností docela tlačeny - může být křehké, zvlášť je-li ideál položen velmi vysoko."

Navíc se pak podle ní dívce může stát, že k ní i ostatní lidé budou přistupovat jako k "vizuálnímu objektu" a skutečná osobnost ustoupí do pozadí. "To může být zdrojem silné frustrace," míní magistra Nováková. "Důležité je tedy s dcerou mluvit o tom, že je fajn, že jí to sluší, ale není to na prvním místě. Nalíčená tvář nenahradí osobnost a nesdělí nic o tom, v čem je dobrá, co umí a co ji baví…"


Lolitky, nebo malé děti?

Mezi největší rizika pak patří samozřejmě zvýšené nebezpečí sexuálního obtěžování či zneužívání. To je například důvod obav Marcely Janotové, matky třináctileté Jarmily: "Jarka vypadá velmi dětsky, o to více má touhu se malovat a udělat starší. Jenže já v tom cítím možný sexuální podtext, zcela neadekvátní jejímu věku. O líčení se přeme neustále…"

Psycholožka Milena Nováková její obavy chápe. "Samozřejmě že líčení je zdůrazněním ženskosti a sexuality, působí vyzývavě a dojmem, že dívka hledá sexuálního partnera," připouští. "To popisuji extrémní situaci, rozhodně neplatí, že každá nalíčená dívka se stane obětí sexuálního útoku, i když nelze opominout, že riziko tím roste. Každopádně ani tak z toho nevyplývá, že když se něco stane nalíčené dívce, může si za to sama."

Podle odbornice striktní zákazy nic nezmůžou a naopak mohou být pro dívku docela peklem. Vrstevníci jí prý nejspíš dají pořádně najevo, že je jiná. "Záleží na kolektivu, ve kterém se dívka pohybuje, v některých školách není líčení normou ani v patnácti, v jiných už v jedenácti letech patří k běžným věcem," připouští Milena Nováková.

Dobré je tedy zvážit všechny kontexty a s dcerou v klidu promluvit, vyslechnout ji a říct svůj názor a přání. "Přece jen není dobrým výsledkem, když se dcera sice doma nenalíčí, ale ve škole to potají dožene," dodává.


Měly by se dívky, které ještě navštěvují základní školu, malovat?

(Čtenáři hlasovali do 0:00 23. května 2012. Anketa je uzavřena.)

NE - 8996
ANO - 1231
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
StrangerByNight
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 10
ve věku do: 15
Příspěvky: 97
Dal: 10 poděkování
Dostal: 22 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od StrangerByNight » čtvrtek 3. 5. 2012, 23:12:13

Souhlasím s tím, že zákaz nic nevyřeší (zakázané ovoce nejlépe chutná), ale líčení se mi na takhle mladých holkách ani trochu nelíbí. Většině holek kolem 11 let to mnohem víc sluší, když jsou takové, jaké jsou, než když si hrají na dospělé. Na to snažit se vypadat v obličeji na 25 budou mít dost času po třicítce.

Zajímavá je pasáž článku o tom, že líčení zvyšuje riziko sexuálního obtěžování. Co ovšem v článku "překvapivě" opomněli uvést, že ze strany heterosexuálů. Až se skoro každá holka od deseti let bude malovat, nikoliv dnešních (nebo možná už spíše v nedávné minulosti platných) 90% případů, nýbrž 99% případů znásilnění holčičky nebo dospívající holky budou mít na svědomí obyčejní heterosexuálové.

Otázkou zůstává, jestli i přesto budou tuto skutečnost média diskrétně zamlčovat (nepočítám případné odborné pořady na ČT2 v pozdních nočních hodinách).
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1445
Dal: 432 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od Kuba » neděle 6. 5. 2012, 15:40:17

Jako prevence před obtěžováním ze strany pedofilů je to jistě účinné, ale stejně jsem raději, když se holčičky nemalují. :D Nicméně, hlavně to nijak plošně nezakazovat, to nemám rád. :)
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
gannd
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Žiju abych sloužil
Příspěvky: 28
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od gannd » pondělí 7. 5. 2012, 18:41:39

Mě se to nelíbí, mi připadají že vypadají jako... lehké děvy. A myslím že víc to vzrušuje heterosexuální pány, než pedofily. Dle mě to spíš má vyvolávat pocit ženskosti a to se nějak s pedofílií nemá rádo. Ale zas to někdo může vnímat jako sexuálně atraktivní.

Jsem zvědavej co bude v módě za 10let..... DepkoÍjáček? *girl_crazy*
VANAX
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 11
Příspěvky: 129
Dal: 7 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od VANAX » pondělí 7. 5. 2012, 19:18:04

"Skrášľovanie" dievčat pred pubertou sa mi nepáči z dvoch dôvodov:

1. Z môjho pohľadu dievčaťu v tomto veku nie je možné pridať na kráse. Rôzne pokusy o "skrášľovanie" pochopím u 35-ročnej rozkysnutej ženy po troch deťoch. U detí je to zbytočné.

2. Nejde tu o nič iné, len o PRACHY. Je to biznis, nič viac. Nadnárodné korporácie zaujímajú len zisky. Už im nestačí, že vyciciavajú dospelé ženy. Rozhodli sa, že svoje "podnikanie" rozšíria aj na najmladšiu generáciu - deti. A musím uznať, že prostredníctvom subliminálnych odkazov v reklamách sa im to celkom darí. Pre korporácie je dieťa 21. storočia už iba obyčajným konzumentom. Už to nie je dieťa, už je to "consumer". Tento prehnitý a chorý systém sa však napokon sám zničí. A jeho koniec je blízko...
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: kasz@protonmail.com
Výkřik do tmy: Alleinka ♥
Příspěvky: 5118
Dal: 1155 poděkování
Dostal: 2427 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od Kasz » pondělí 7. 5. 2012, 19:46:11

Všimněte si výsledku ankety - většina lidí je proti. Jak se většině pedofilů nelíbí namalované holčičky, tak se to úplně stejně nelíbí většině lidí (i když teda můj hlas je tam započítaný taky :-).
VANAX
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 11
Příspěvky: 129
Dal: 7 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od VANAX » pondělí 7. 5. 2012, 20:14:18

Kasz píše:Všimněte si výsledku ankety - většina lidí je proti. Jak se většině pedofilů nelíbí namalované holčičky, tak se to úplně stejně nelíbí většině lidí (i když teda můj hlas je tam započítaný taky :-).
Zaujímavé je, že napriek tomu im rodičia dajú na tie sračky (rozumej kozmetiku) peniaze... ;)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: kasz@protonmail.com
Výkřik do tmy: Alleinka ♥
Příspěvky: 5118
Dal: 1155 poděkování
Dostal: 2427 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od Kasz » pondělí 7. 5. 2012, 20:57:03

VANAX píše:Zaujímavé je, že napriek tomu im rodičia dajú na tie sračky (rozumej kozmetiku) peniaze... ;)
Ale tak on je rozdíl, pokud chceš dítěti umožnit vyzkoušet si ten pocit stát se na chvilku dospělým, a druhá věc je, když to ty holky na sebe začnou v jedenácti nebo dvanácti patlat hlava nehlava. Markétka, ačkoliv má 15, nějaké malování na ní je, ale přesto mi to nepřijde odpudivé, naopak, celá Markétka se mi líbí stále velmi, ale třeba v sedmé třídě mám jednu holku zmalovanou, že vypadá jak lehká děva, a nejhorší je to, že se ty holky ve třídě ještě mezi sebou za to chválí "jé ty máš hezký stíny", přitom je to příšerný...
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 610
Dal: 83 poděkování
Dostal: 206 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od efix » sobota 12. 5. 2012, 22:48:31

Ve víkendové (asi) MF Dnes by měl být nějaký obsáhlejší článek na toto téma, tak jsem zvědavý, jestli se dozvím nějaké nové informace.
Na celé věci mi vadí jedna věc. Nejsem proti make-upu, jsem proti komercionalizovaném vynucování toho, že se holky musí malovat, jinak nebudou hezké. To je tak šílená lež a v podstatě zotročování dívek. Samozřejmě se kosmetickým firmám bude líbít, když holky budou už od mala používat jejich produkty a ještě se v tom navzájem podporovat (což se na facebooku a podobně již děje). Je mi smutno, když vidím 11tiletou holku, o které vím, že je od přírody *velmi* hezká, zmalovanou tak, že vypadá přesně jako 3 000 000 dalších holek.
Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 472
Dal: 325 poděkování
Dostal: 134 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od MarkM » pátek 18. 5. 2012, 12:53:46

Když se namaluje malá holčička před pubertou, třeba na nějaký karneval lehce, tak mi to až tak nevadí, ale nelibí se mi to.
Když se namaluje holka cca nad 11 let a je to vkusné a nepřeplácané, tak mi to až tak nevadí. U některých holek to může být i ku prospěchu jejich krásy. Ale když je taková holka pěkná od přírody, tak je to zbytečné. A spíš platí, že když už mě nějaká přitahuje kolem 11 a víš, tak když není namalovaná.

Také třeba barvení vlasů se mi moc nelibí. Zvlášt když už i malé děti mají občas nějaký ten melír, to se mi nelibí. Stejně tak v pubertě lepší když má holka přírodní vlasy taková mě bude přitahovat spíš. Ale zase na druhou stranu, ne každý má tak dobré vlasy a u některých holek přebarvení vlasů je hezčí :)
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 2457
Dal: 3 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od Jednorozec » sobota 16. 6. 2012, 9:37:07

Hm mě se malování nelíbí na nikom a nikdy jsem nepochopil tu neschopnost žen na to samy přijít... Jediné co jsem u zkrášlujících metod schopen pochválit jsou hezké upravené vlasy nejlépe dlouhé :0) Ovšem nikoli krátký kudrnatý květák (zvaný trvalá), či extra barva.
Dospělé ženy dělají všechno proto aby vypadaly mladší a holky je napodobují (jako správné děti se učí od dospělých) a chtějí vypadat starší... Dokud nedostanou rozum ty dospělé tak se to nezmění...
Uživatelský avatar
StrangerByNight
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 10
ve věku do: 15
Příspěvky: 97
Dal: 10 poděkování
Dostal: 22 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od StrangerByNight » sobota 16. 6. 2012, 10:29:49

Spíš dokud nedostanou rozum reklamní agentury, filmaři a tvůrci hudebních klipů, tak se to nezmění. Obyčejní lidi v oblasti módy nemají možnost změnit nic, ani kdyby sebevíc chtěli.
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Člověk je tak silný, jak moc je silná jeho víra.
Příspěvky: 532
Dal: 49 poděkování
Dostal: 94 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od MR_Xguard » sobota 16. 6. 2012, 10:48:39

Paradox, lidé se malují, aby byli krásnější, ale ty šminky pomalu ale jistě poškozují pleť tak, že ve stáří bude bez nich vypadat mnohem hůře, než kdyby se nikdy nemalovali.
Michael Xguard, sociální gorila :D
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7011
Dal: 1341 poděkování
Dostal: 1394 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda » sobota 16. 6. 2012, 10:54:15

Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1445
Dal: 432 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od Kuba » neděle 17. 6. 2012, 13:29:09

Brrr... To je děs.

Jsem naivní, když se utěšuji tím, že hodně těch holek z toho zase postupně vyroste (a budou se líčit střídměji a vkusněji)?
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
VANAX
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 11
Příspěvky: 129
Dal: 7 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od VANAX » neděle 17. 6. 2012, 18:59:57

Kuba píše:Brrr... To je děs.

Jsem naivní, když se utěšuji tím, že hodně těch holek z toho zase postupně vyroste (a budou se líčit střídměji a vkusněji)?
Áno, si. Mienkotvorné médiá to nedovolia. Je to až príliš lukratívny biznis.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1445
Dal: 432 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od Kuba » úterý 19. 6. 2012, 16:18:22

Byznys je byznys, ale takhle extrémně přelíčená holka se snad už nelíbí ani řadě normálních chlapů? Navíc, u mnohých děvčat snad může zvítězit lenost a jiné zájmy, protože takhle se nalíčit musí zabrat spoustu času, takže tak vyrazí třeba jednou týdně na diskotéku, ale jinak chodí normálně, ne? Aspoň nemám pocit, že každá žena, kterou potkám na ulici, by byla takhle nalíčená. Ale úplně jistý si nejsem, ženský přece jenom nejsou to, co na ulici pozoruji. :D Každopádně skutečnost u většiny dívek/žen snad není zase tak moc černá, respektive zmalovaná. :)
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 2457
Dal: 3 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od Jednorozec » středa 4. 7. 2012, 10:59:31

Na té fotce je fakt jedna a ta samá holka?? To je jako by se vyparádila na helloween...
Uživatelský avatar
Angelo
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 15
Výkřik do tmy: Holčičky, miluji to slovo, miluji tu roztomilou krásu. Miluji holčičky.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ZFiaxGcnNw
Příspěvky: 241
Dal: 22 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od Angelo » středa 4. 7. 2012, 12:15:00

Mě se líbí přirozená krása. Ale když se malá holka nalíčí tak, že to není zase až tak přehnané, dokáže se mi to také líbit. Ovšem, co se mi kolikrát nelíbí je, jak chodí zmalované třináctileté holky, že vypadají, promiňte mi ten výraz, jako děvky. A k tomu to jejich sebevědomé až drzé chování, to mi dokáže pít krev.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 2457
Dal: 3 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: iDnes: Měly by se malé dívky malovat?

Nový příspěvek od Jednorozec » středa 4. 7. 2012, 13:52:45

Nj přehnout přes koleno a naplácat na holou :0) Každopádně marně přemýšlím jak jim vysvětlit jakou blbost dělají.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů