Dostali jste náš letáček? Dozvěděli jste se o naší účasti na Prague Pride? Podělte se o své názory v tématu připraveném pro Vaše reakce!

Lord of the Flies/Pán much

Tipy a recenze na filmy, seriály či jiné televizní pořady, ve kterých se vyskytují děti, anebo jsou pro komunitu jinak zajímavé.
princess
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Dal: 5 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Lord of the Flies/Pán much

Nový příspěvek od princess » úterý 15. 5. 2012, 17:37:29

http://www.csfd.cz/film/12840-pan-much/" onclick="window.open(this.href);return false;

Letadlo plné mladých vojenských kadetů ztroskotá na odlehlém, pustém ostrově. Pětadvacet chlapců zvyklých na tvrdý dohled dospělých nově nabytou svobodu nejprve uvítá, ale poté se rozdělí na dva tábory. Jeden z nich uznává hodnoty civilizace, zatímco ten druhý přijme za své zákony divočiny, která je obklopuje, a pustí se do sadistických her, rituálů a trestů. (oficiální text distributora)

je to natocene podla knihy Williama Goldinga, ale film je podla mna lepsi :)
Naposledy upravil(a) princess dne úterý 22. 5. 2012, 10:35:08, celkem upraveno 1 x.
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Dal: 432 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Lord of the Flies/Pán much

Nový příspěvek od Kuba » středa 16. 5. 2012, 16:52:19

Kniha se mi hodně líbila, film jsem z nějakého důvodu vynechal a určitě to napravím, díky za upozornění. :)

U mě to ale většinou bývá naopak, knížky mě obvykle nadchnout víc (výjimkou je třeba Bylo nás pět).
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
princess
Registrovaný uživatel
Dal: 5 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Lord of the Flies/Pán much

Nový příspěvek od princess » středa 16. 5. 2012, 17:01:20

Ja som knihu skoro nedocitala, nesedel mi styl akym je pisana, hlavne dialogy.

Dokoncila som ju az ked som si pozrela film. Je este jeden, z roku 1963. Vraj je robeny viac podla knihy nez ten novsi. Ten sa odohrava v roku 1990 kedy bol aj natoceny, a chlapcom zmenili oproti knihe farbu vlasov, ine zmeny som nepostrehla :D
Odpovědět