Jsi pedofil ochotný věnovat trochu času vyplňování dotazníku ohledně tématu pedofilie? Vyplň prosím dotazník k výzkumné části seminární práce!

Betonová zahrada

Tipy a recenze na filmy, seriály či jiné televizní pořady, ve kterých se vyskytují děti, anebo jsou pro komunitu jinak zajímavé.
Uživatelský avatar
leonid jumper

Betonová zahrada

Nový příspěvek od leonid jumper » pátek 7. 9. 2012, 18:35:28

http://www.csfd.cz/film/138231-betonova-zahrada/" onclick="window.open(this.href);return false;

Snímek scénáristy a režiséra Andrewa Birkina CEMENTOVÁ ZAHRADA je adaptací známé novely současného britského spisovatele Iana McEwana. Mysteriózní a místy bizarní příběh, vyprávěný z pohledu pubertálního chlapce, překvapuje svou originalitou, otevřeností a dokonalým zvládnutím látky. Zachycuje situaci čtyř sourozenců, kteří v osamělém domě po náhlé smrti otce pohřbí ve sklepě do betonu zemřelou matku, aby mohli zůstat pohromadě jako "páni" domu a neskončili v sociálním ústavu. Děj se odehrává v několika horkých letních týdnech v nevábném prostředí zanedbané periferie. Všudepřítomná atmosféra zmaru a nehybnosti obklopuje dětské postavy, které prožívají zcela všední, drobné epizody. Musejí se však vyrovnat s obrovským vnitřním tlakem, s nelehkým údělem dětství a puberty. Nejstarší sourozenci, Jack a Julie, nakonec dospívají ke incestu (krvesmilstvu), přičemž si uvědomují, že se tím uzavírá patrně nejvýznamnější etapa jejich života. (oficiální text distributora)

Velice ponurý film se skvělými hereckými výkony. Z 80% procent jsou na plátně děti. A ačkoli ty dvě starší (teenagery) hrají lidé kolem 20, tak jsou naprosto přesvědčiví, hlavně hlavní filmová uchylačka Gainsbourgová. Jak se srovnávají se smrtí rodičů, je hrozivý pohled. Nejstarší kluk se věnuje onanii, se svou starší sestrou pak incestu, nejmladší kluk se zase převléká za holčičku a hraje si na mimino...
Galerie k filmu: http://www.virtual-history.com/movie/image/5247" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
StrangerByNight
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 10
ve věku do: 15
Příspěvky: 97
Dal: 10 poděkování
Dostal: 22 poděkování

Re: Betonová zahrada

Nový příspěvek od StrangerByNight » pátek 7. 9. 2012, 19:27:15

Že ty teenagery hrají herci kolem 20, je snad to jediné, co se tomuto filmu s fantastickou atmosférou, přesvědčivými hereckými výkony a hlavně netradičním námětem dá vytknout.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7113
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1400 poděkování

Re: Betonová zahrada

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda » sobota 30. 1. 2016, 9:19:48

Ode dneška se to hraje ve Švandově divadle v Praze. Ale s věkem herců je to ještě mnohem horší než ve filmu, takže to asi nikoho nebude zajímat.

Jack — Marek Pospíchal (39 let)
Julie — Zuzana Onufráková (35 let)
Sue — Andrea Buršová (34 let)
Tom — Tomáš Červinek (26 let)

"Představení není vhodné pro diváky mladší 15 let."

http://www.svandovodivadlo.cz/inscenace/342/betonova-zahrada/815
http://www.rozhlas.cz/zpravy/divadlo/_zprava/bestseller-betonova-zahrada-se-poprve-objevi-na-ceskem-jevisti-uvadi-ji-svandovo-divadlo--1579092
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097206490-udalosti-v-kulture/216411000120129/obsah/449335-betonova-zahrada-ve-svandove-divadle
http://www.magazinelita.cz/clanek/6521-ve-svandove-divadle-vznika-betonova-zahrada/

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti