Jsi pedofil ochotný věnovat trochu času vyplňování dotazníku ohledně tématu pedofilie? Vyplň prosím dotazník k výzkumné části seminární práce!

Zdravotní klaun

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
fenix

Zdravotní klaun

Nový příspěvek od fenix » středa 24. 10. 2012, 17:07:23

Toto sdružení pomáhá dětem trochu netradičně a to humorem. Jejich hlavní čiností je pořádání klauniád pro děti v nemocnicích, ale mají víc aktivit. Mě jejich práce zaujala a podporuji je několik let.
Koukněte na http://pomahame.zdravotniklaun.cz/ a tady je facebook

Obrázek

Přímý odkaz a zdroj: www.esseresani.pianetadonna.it/
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne úterý 18. 8. 2015, 1:14:42, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Příloha změněna na IMG tag + přímý odkaz + zdroj.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: kasz@protonmail.com
Výkřik do tmy: Alleinka ♥
Příspěvky: 5171
Dal: 1167 poděkování
Dostal: 2452 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravotní klaun

Nový příspěvek od Kasz » pátek 15. 2. 2013, 10:56:44

Na jednom semináři jsem se s prezentací tohoto projektu setkal. Pochopil jsem v základu jejich činnost tak, že se snaží děti trochu rozptýlit od toho nemocničního prostředí, přivést na nějaké jiné, radostnější myšlenky. Jejich přednáška také ukazovala, jak třeba vhodně odvést pozornost dítěte od nějakého nepříjemného lékařského úkou, třeba injekce... zaujmout něčím zábavným a dítě ani nepozná, že ho jehla píchla, protože se na ten úkon nesoustředí. Myslím si, že je to fajn iniciativa.

Sám jsem se kdysi zúčastnil jedné dobrovolnické akce pro děti v nemocnici - šli jsme jim jako pěvecká skupina zazpívat písničky z Lotranda a Zubejdy. Fajn zážitek vidět na onkologickém oddělení úsměv na tváři tamních dětí.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Zdravotní klaun

Nový příspěvek od fenix » sobota 16. 2. 2013, 18:56:54

V roce 2012 měli celkem 3559 návštěv. To vše zvládlo 82 klaunů, kteří chodí po dvojicích.
Z toho:
3008 klauniád pro děti v nemocnicích po celé ČR (nejvíce FN Motol - 369 a FN Brno - 358)
280 klauniád pro seniory
42 návštěv v rámci cirkus paciento(děti se po dobu týdne učí kouzlení, žonglování,.. a poté předvedou své dovednosti, ostatním dětem a rodičům)
229 speciálních projektů (on-line klauniády, přezuvky máme, ...)

V roce 2012 také vznikl projekt "Přezůvky máme" , který slouží dětským pacientům zařazeným do Paliativní péče. Po konzultaci s lékařem navštěvují nevyléčitelně nemocné děti u nich doma, přinesou jim dárek a pak s rodinou stráví několik hodin. Cílem návštěv je poskytnou podporu a určitě i rozveselení dítěti i jeho rodině.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Zdravotní klaun

Nový příspěvek od fenix » pátek 24. 5. 2013, 18:25:03

Doktor Kokotík se sestrou Andělou navštívili o víkendu setkání rodin dětí postižených spinální svalovou atrofií. Děti a jejich rodiče v sobotu potkala nejen průtrž mračen, ale i pořádná klaunská vichřice:-)
https://www.facebook.com/photo
Kdo přišel zrovna na doktora Kokotíka ... :D

Alergeny létají všude kolem nás. Doktor Kolíček je specialista na alergie a tak má ted hodně práce. Pokud vás také něco nepříjemně šimrá v nose, Kolíček vám doporučuje pravidelné nasazování ochranného červeného nosu. Pozor! Aplikace funguje, pouze za použití fialových! rukavic:-)
https://www.facebook.com/photo
Krásný červený nosánek
Obrázek
Uživatelský avatar
fenix

Re: Zdravotní klaun

Nový příspěvek od fenix » středa 28. 8. 2013, 21:54:44

Uživatelský avatar
fenix

Re: Zdravotní klaun

Nový příspěvek od fenix » čtvrtek 28. 11. 2013, 16:43:25

Husí kůže, která nepoleví…
Na ARU leží už přes dva měsíce pětiletá Máša, kvadruplegik (kompletní ochrnutí celého těla, pouze hlava aktivní, ale bez hlasu). Dle sestřiček je hodně smutná a plačtivá. Velmi těžce se srovnává se svým stavem po autonehodě, který se už nezlepší, do konce života bude upoutána na vozík. Před klauniádou jsme od sestřiček upozornění, že bude Máša asi unavená, je po návštěvě rodiny, ale prý to máme zkusit. Při příchodu na její pokoj se na nás Máša sice zvědavě dívá, ale ani náznak radosti, když jejímu krtečkovi nasazujeme klaunský červený nos.

Pak se ale stane něco neočekávaného. Doktor Hustoles vytvoří extrémně velkou bublinu, kterou si foukáním přepinkáváme přes Mášinu postel. Odměnou je nám OBROVSKÝ ÚSMĚV! Cítím husí kůži, která nepoleví do konce návštěvy na tomto pokoji. Pak následuje píseň z džungle (na posteli je ještě plyšový tygřík). Máša se NESKUTEČNĚ intenzivně směje a otáčí se na sestřičku s pohledem říkajíc: “Vidíš tu parádu taky?“ Zažíváme absolutní lidské a klaunské štěstí! Loučíme se. Sestřička mezi dveřmi skoro pláče dojetím. Když se za námi zaklapnou dveře pokoje, bulím jako blázen.

Zdravotní klaunka Marcela Máchová – „sestra Tučková“

Zdroj: http://www.zdravotniklaun.cz/husi-kuze-ktera-nepolevi/
Uživatelský avatar
fenix

Re: Zdravotní klaun

Nový příspěvek od fenix » neděle 5. 1. 2014, 0:30:30

I o vánočních svátcích chodili zdravotní klauni rozsvítit atmosféru jinak pochmurných nemocničních pokojů. Podívejte, jak vypadala návštěva doktora Kokotíka a doktorky Ilji Prudké v nemocnici v Brně. Video z Událostí v regionech zde http://bit.ly/1kgwwuj
Uživatelský avatar
fenix

Re: Zdravotní klaun

Nový příspěvek od fenix » čtvrtek 30. 1. 2014, 15:45:03

3 628 návštěv za rok 2013!
Rok 2013 přinesl další rozvoj a hlubší integraci Zdravotního klauna do zdravotnického systému. Mnoha nemocným dětem ulehčili zdravotní klauni pobyt v nemocnicích, mnohé se setkaly se zdravotním klaunem opakovaně.

Prohlédněte si naši Závěrečnou zprávu za rok 2013, ve kterém vám přinášíme vhled do všech našich aktivit v číslech i obrazech.

Celkový počet zdravotních klauniád v roce 2013 překročil počet 3 600, tzn. více než 10 klauniád denně!

Týdenní program Cirkus Paciento dokočoval 9 x za dětmi do nemocnic a do dětských léčeben.

Senioři si mohli užít celkem 308 pozitivně laděných návštěv, mimo to také kavárny a plesy se zdravotními klauny.

Celkem 7 x si klauni zabalili přezůvky a vyrazili za dětmi v paliativní péči s programem Přezůvky máme!

Kutálka rozehrála celkem 18 představení a otevřela radostnou hudbou a tancem srdce handicapovaným dětem.

Zdravotní klauni a záchranáři 20 x zaučili malé školáky v první pomoci dětem v programu Malý záchranář.

Nezapomínalo se také na dospělé. Celkem 620 košů plných humoru rozdali zdravotní klauni vážně nemocným dospělým pacientům.NOS! – Na operační sál!
V roce 2014 chtějí zdravotní klauni naplno rozjet pilotní projekt NOS! – Na operační sál! První zkušební krůčky začaly již na podzim 2013 na chirurgickém oddělení FN Ostrava a FN Motol. Před operací jsou děti hladové a mají žízeň, maminky jsou většinou velmi nervózní. V těchto chvílích se rodičům nedaří vytvářet aktivity, které by děti zabavily. Na všechny doléhá tíživost situace a posláním zdravotního klauna je vnést pozitivní energii a odreagování do těchto stresových okamžiků. Během celého dopoledne, kdy se zdravotní klaun pohybuje mezi pokoji, rozehrává s dětmi a rodiči růžné situace a hry, které děti zklidní, pobaví a připraví je na operaci v dobré náladě. Rodiče jsou spokojenější a nervozita polevuje. Také zdravotní personál hodnotí pozitivní změnu v atmosféře na oddělení.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Zdravotní klaun

Nový příspěvek od fenix » čtvrtek 8. 5. 2014, 16:29:19

Jen kvůli ní!
Dopis od rodičů Janičky, pětileté pacientky s nádorovým onemocněním mozku:

Jednou za 14 dní jezdíme s naší Janičkou do Brna na denní stacionář dětské onkologie. Několikrát se nám podařilo se zde s zdravotními klauny potkat a Janička měla vždy velkou radost z tohoto setkání. Když jsme se dověděli, že zdravotní klauni mohou přijet i k nám domů, Janička tomu vůbec nechtěla uvěřit. Že by přijeli zdravotní klauni kvůli ní domů? “Ano, přijedou za tebou tě potěšit a rozesmát a můžeš si pozvat své kamarády.” Setkání s kamarády poslední dobou je pro Janičku spíše zátěží. Již nestíhá tempu jejich hry a oni ji ze hry pomalu, ale jistě vyřazují, přichází za mnou s pláčem, že si s ní nechtějí hrát. Proto jsme návštěvy kamarádů omezili již na minimum. Poprvé k nám přijeli zdravotní klauni s programem Přezůvky máme v listopadu 2013. Janička se cítila velmi důležitě, že všichni, i její kamarádi, se u nás sešli jen kvůli ní. Ona byla tou hlavní hvězdou celé té bláznivé klaunské návštěvy. A byla šťastná! Děkujeme!

Další návštěva zdravotních klaunů byla u malé pacientky únoru 2014. Zdravotní klauni měli velkou radost z této opakované návštěvy. Protože některé děti se jim podaří vidět bohužel jen jednou.
Zdroj:http://www.zdravotniklaun.cz/jen-kvuli-ni/

:(
Uživatelský avatar
fenix

Re: Zdravotní klaun

Nový příspěvek od fenix » pátek 5. 9. 2014, 18:17:27

Probudila ho až peprná slůvka (zdravotniklaun.cz)
Vcházíme do pokoje, kde leží asi destiletý klučina. Říkejme mu třeba Ondra. Vypadá to, že vůbec nevnímá – všude mu čouhají hadičky, šňůry a dráty…Později se dozvíme, že Ondra je po autonehodě a právě dnes byl odpojen od plicní ventilace a poprvé se znovu sám nadechnul… Zdravíme se s jeho maminkou, která Ondrovi sundává sluchátka s Ondrovo oblíbenou kapelou. Snažíme se s klukem navázat kontakt přes maminku, která Ondru stále podporuje k otevření očí.

Vymýšlíme improvizovaný příběh, který se po chvíli mění v improvizovanou píseň. Všichni včetně maminky se chopíme nástrojů, vlastně všeho nač se dá bouchat a hrajeme… Po chvíli ze mě leze i text písně. Je poměrně jednoduchý – „včera jsem se pokadil“. Následují další sloky – dnes, zítra, pozítří… jsem sám sebou překvapen, co to zpívám, ale světe div se, Ondru text evidentně zaujal a otevírá oči! … Maminka je nadšená, pouští nás do Ondrova zorného pole, naznačuje, že klidně můžeme přitvrdit a běží pro sestry. Nezdráhám se a zpívám „včera jsem se pos…“. To Ondru opravdu probralo a projevil o moji zhýralou píseň zájem.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Zdravotní klaun

Nový příspěvek od fenix » pátek 24. 10. 2014, 16:41:52

Malé zázraky 2
V roce 2011 vydal Zdravotní klaun knížku „Malé zázraky“. Příběhy, které sesbírali a vyprávějí samotní zdravotní klauni, popisují mimořádné, kouzelné nebo i zdánlivě obyčejné okamžiky a setkání s dětskými pacienty, jejich rodiči a lékaři. Všechny příběhy splňují kritéria „malých zázraků“, jimž zdravotní klauni coby svérázní porodníci pomáhají v nemocnicích na svět – okamžikům šťastným, radostným, někdy přelomovým. Některé z oněch šťastných příběhů neměly šťastný konec, ale takové už nemocniční prostředí je.

O tři roky později a po přehršli dalších šťastných „porodů“ na dětských odděleních nemocnic jsme se rozhodli pořídit nový výběr z příběhů, které klauni zažili v nemocnicích po celé republice. Jejich prostřednictvím chceme nabídnout čtenářům nový detailní pohled na naši práci.

Svým příspěvkem k financování této knihy jako byste spolu s námi pootevřeli dveře do nemocničního pokoje. To, co nás společně čeká za nimi, se v lecčems podobá osobě, která právě do pokoje vstupuje. Je to bytost zvědavá i křehká a místy trpí nejen tělem, ale i svou situací. Nohu ve dveřích mezi malým člověkem na nemocničním lůžku a velkým světem totiž drží zdravotní klaun. A udrží ji tam i díky vám, kdo sdílíte naše přesvědčení, že od leckterého utrpení za zavřenými dveřmi může pomoct, když se dveře doširoka otevřou a vstoupí jimi naše vlastní radost a smích v kostýmu zdravotního klauna. Knížka „Malé zázraky 2“ má sloužit představení naší práce pro nové zájemce a přispěvatele a pro všechny naše fanoušky.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Zdravotní klaun

Nový příspěvek od fenix » čtvrtek 20. 11. 2014, 20:38:03

V rámci mezinárodní spolupráce navštívila také naše klaunka Irena děti v uprchlickém táboře v Jordánku.
Spolu s dalšími zdravotními klauny z jiných zemí přinášela díky projektu „Emergency Smile“ během tří týdnů úsměvy a radost lidem, kteří to velmi potřebují.
Mezinárodní klaunská mise bude pokračovat v lednu 2015.

Obrázek
Dětský smích je stejný všude na světě.

Zdroj:www.facebook.com/zdravotniklaun/photos
Uživatelský avatar
fenix

Re: Zdravotní klaun

Nový příspěvek od fenix » úterý 3. 2. 2015, 20:35:48

Závěrečná zpráva za rok 2014

- Celkový počet zdravotních klauniád v roce 2014 překročil počet 3 700!

- Týdenní program Cirkus Paciento dokočoval 16 x za dětmi do nemocnic a do dětských léčeben.
- Děti, které čekaly na operaci se setkali se zdravotními klauny 151x v rámci programu NOS
- Senioři si mohli užít celkem 252 pozitivně laděných návštěv, mimo to také kavárny a plesy se zdravotními klauny.
- Celkem 13 x si klauni zabalili přezůvky a vyrazili za dětmi v paliativní péči s programem Přezůvky máme!
- Kutálka rozehrála celkem 21 představení a otevřela radostnou hudbou a tancem srdce handicapovaným dětem.
- Zdravotní klauni a záchranáři 30x zaučili malé školáky v první pomoci dětem v programu Malý záchranář.
- Nezapomínalo se také na dospělé. Celkem 140 košů plných humoru rozdali zdravotní klauni vážně nemocným dospělým pacientům.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Zdravotní klaun

Nový příspěvek od fenix » sobota 7. 2. 2015, 14:41:55

Zdravotní klaun: Kde nepomůže maminka, nepomůžeme ani my (video.aktualne.cz)
Dobrý zdravotní klaun musí mít dostatek empatie, trpělivosti, určité herecké nadání a potřebuje se nebát podívat se sám na sebe, jak se ve skutečnosti chová, popisuje zdravotní klaun Lukáš Houdek.

Poslechněte si zajímavý rozhovor Daniely Drtinové se zdravotním klaunem.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host